Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Zooltar

Zasilacz

Recommended Posts

Podaj pełną konfigurację komputera. W tym markę, model i moc zasilacza.

Z podanego przez Ciebie screena nic nie wynika. Owszem, napięcia nie trzymają się w normach ATX, ale to jeszcze nic nie znaczy - programami nie zmierzysz dobrze napięć. Do pomiaru napięć musisz mieć dobry miernik elektryczny/multimetr.

Link to comment
Share on other sites

No zasilacz na pewno jest z gatunku takich, które można podejrzewać o problemy. Przy czym dopóki nie zmierzysz napięć miernikiem, to nie będziemy wiedzieć czy na pewno jest przyczyną problemu. Możesz tez od kogoś pożyczyć sprawny zasilacz i go podłączyć do swojego komputera zamiast Procompa.

Link to comment
Share on other sites

Za wysokie temperatury (choć na screenie procek wydaje się być chłodny), wirusy lub uszkodzenie sprzętu.

Jakiego rodzaju są to zawieszenia? Komputer staje w miejscu, czy wywala niebieski ekran? jeśli to drugie to daj zdjęcie.

Link to comment
Share on other sites

No ten zasilacz na pewno jest słaby i nie zrobisz źle wymieniając go. Przy czym zaznaczam: zasilacz może być przyczyną problemu, ale dopóki go nie przetestujesz to nie będzie pewności czy na pewno jest źródłem kłopotów.

Link to comment
Share on other sites

To nie koniecznie musi być wina zasilacza, ja jak mam włączonego aimpa3 i wtedy zaczynam grać w shifta 2 to też mi się strasznie ścina, czasami potrafi wyłączyć komputer. A normalnie jak wszystko jest wyłączone, gra chodzi w 60 klatkach. Więc winne mogą być również podzespoły, po prostu podczas gry wyłączaj winampa.

Link to comment
Share on other sites

Wiadomo, że zasilacz jest tylko jedną z możliwych przyczyn problemu. Nigdzie nie napisałem, że zasilacz jest na 100% winny - a po prostu wytypowałem go jako jedno z prawdopodobnych źródeł.

Link to comment
Share on other sites

Bez pomiarów napięć w spoczynku i obciążeniu (miernikiem, nie programem) się nie obejdzie jeśli chcesz wiedzieć czy to wina zasilacza. Natomiast nawet jeśli jest w tej chwili sprawny to zalecam wymianę - tylko czekać kiedy coś spali. Daj dobre zdjęcie płyty głównej - przyjrzymy się kondensatorom.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...