Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

silverrr

Reanimacja

Polecane posty

Witam Was forumowicze. Mam dla Was zadanie. Chciałbym włożyć jeszcze pieniądze w ten oto wiekowy sprzęt:

Procesor: AMD Athlon 64 3800+

Grafika: GeForce 6600 128 MB

Płyta Główna: ASUSTeK Computer INC. M2N-E

RAM: 1.0GB 2-Kanałowy DDR2 @ 401MHz

Zasilacz: LOGIC 500 atx

Wiem, że wielu z Was powie, że to nie opłacalne itd. No ale co innego byście mi doradzili za 400-450 zł?

Chce wymienić procesor i karte graficzną. Zasilacz 500W więc pociągnie, nie? Płytka z gniazdem AM2.

Z góry dziękuje ;)

Kurcze. Nie wstawiłem do odpowiedniego działu. Przepraszam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500W ten zasilacz to ma co najwyżej w nazwie. Logic jest znany z robienia zasilaczy o katastrofalnie niskiej jakości.

O tyle dobrze że płyta główna obsługuje w miarę nowe procesory AM3, więc jak najbardziej można inwestować. przykładowo wziąć procesor Athlon II X3, do tego np. używaną kartę graficzną HD4850 (na nową chyba nie wystarczy pieniędzy; ew. można też poszukać 9800GT/GTS250 - uważać na okrojone wersje Green).

Do tego bym osobiście zmienił zasilacz. Wystarczyłby choćby używany Fortron HLN/HLC/GLN/GLC 350W z Allegro. Jeśli zdecydujesz się na zostawienie Logica, robisz to na własną odpowiedzialność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że zasilacz jest "praktycznie" nowy. Kupiony w lutym i troche szkoda tak rozbebeszać kompa. Tym bardziej, że na niego ponad 100 zł poszło, a na nowy też pewnie trzeba będzie tyle wydać. Co do procesora. Mogę się mylić, ale nie jest tak, że podstawka AM2+ pasuję do AM3? A AM2 już nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@silverrr: No cóż... kiepsko zainwestowałeś pieniądze z tym zasilacze. ja Ci fakty i moją opinię przedstawiłem, czy zmienisz zasilacz to już Twoja sprawa.

Co do podstawek, to zależy od płyty głównej. Sporo płyt AM2/AM2+ obsługuje procesory AM3.

@sebawilk: AII X3 + HD4850 to pełna moc dla zasiłki 350W? Żartujesz chyba. To raz, a po drugie ten Logic 500W wcale nie musi mieć więcej mocy od Fortrona 350W (i pewnie nie ma).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że nie ma znaczenia, poprostu szkoda go odstawiać szczególnie, że miałem duże problemy ze zdobyciem kasy na niego a kupno zasilacza to dodatkowe koszty teraz. aha i zapomniałem dodać, że jestem na monitorze 21 cali. Także nie wiem czy 350 by wystarczyła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor - tak, karta graficzna - nie. Ta się do grania niezbyt nadaje. Jeśli już koniecznie musi być nowa to dopłać chociaż do http://elektrobis.pl/p/134/14283/vertex-am...a-wysylka-.html

Albo, tak jak wcześniej wspomniałem, polować na używane HD4850.

Co do zasilacza, jeśli ma być nowy to z kategorii "ultratanich" polecam Seasonic SS-400ET i Tacens Radix IV 450W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...