Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Koleus123

Windows 7 sypie błędami

Polecane posty

Sytuacja wygląda tak: na pierwszy rzut oka wszystko wygląda normalnie. Nic się dzieje, wszystko działa. Wystarczy jednak wbić na dziennik zdarzeń by dostać zawału. Ilość błędów jaka się tam znajduje przeraża. Z tego co widzę, to za każdym uruchomieniem kompa, w dzienniku pojawia się błąd. Oto one:

1. Ten błąd pojawia się notorycznie od jakiegoś czasu:

Nie można wyodrębnić listy głównej innych firm z pliku cab automatycznej aktualizacji z: <http://www.download.windowsupdate.com/msdownload/update/v3/static/trustedr/en/authrootstl.cab>, wystąpił błąd: Wymagany certyfikat jest poza okresem ważności, co wynika z weryfikacji bieżącego zegara systemowego lub sygnatury czasowej.
.

2. Kolejny błąd:

Uruchomienie sesji ?Circular Kernel Context Logger? nie powiodło się z powodu następującego błędu: 0xC0000035

3. Tym razem ostrzeżenie. Pojawiło się dzisiaj:

Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk1\DR1.

Co mam zrobić w tych sprawach?

Konfiguracja kompa:

RAM: 4 GB

Karta Graficzna: Geforce GTX 470

Procesor: AMD Phenom II X4

System: Windows 7 Home Premium 64 bit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest ok. Czyli sprawdźmy system plików. Uruchom wiersz polecenia z uprawnieniami administratora (Start > Wszystkie programy > Akcesoria, kliknij prawym przyciskiem myszy na opcję Wiersz polecenia i wybierz opcję Uruchom jako administrator). Tam wpisz komendę

chkdsk /f c:

Pewnie zostaniesz spytany, czy chcesz sprawdzić dysk przy ponownym uruchomieniu, jeśli tak, to się zgódź. Tak czy owak pozwól systemowi sprawdzić dysk. Gdy proces się skończy zostanie wyświetlone podsumowanie. Napisz na forum czy zostały znalezione jakieś błędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnych błędów.

Oprócz powyższych trzech błędów, mam jeszcze dodatkowe trzy:

1.

Nie można wygenerować kontekstu aktywacji dla "d:\Gry\WapSter\wapster aqq\System\DelZip179.dll". Błąd w pliku manifestu lub w pliku zasad "d:\Gry\WapSter\wapster aqq\System\DelZip179.dll" w wierszu 8. Wartość "*" atrybutu "language" elementu "assemblyIdentity" jest nieprawidłowa.

2.

Nie można wygenerować kontekstu aktywacji dla "C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe AIR\Versions\1.0\Adobe AIR.dll". Błąd w pliku manifestu lub w pliku zasad "C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe AIR\Versions\1.0\Adobe AIR.dll" w wierszu 3. Wartość "MAJOR_VERSION.MINOR_VERSION.BUILD_NUMBER_MAJOR.BUILD_NUMBER_MINOR" atrybutu "version" elementu "assemblyIdentity" jest nieprawidłowa.

3.

Bufor wydruku nie może udostępnić drukarki HP Deskjet F2100 series z nazwą zasobu udostępnionego HP Deskjet F2100 series. Błąd 2114. Inne osoby w sieci nie mogą korzystać z drukarki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: udało mi się rozwiązać pierwszy problem z pierwszego postu. Umieszczę link do rozwiązania problemu(LINK). Błąd ten się pojawia, ale rzadko.

Do drugiego problemu też mam jakieś rozwiązanie, ale że to z jakiegoś forum to nie wiem czy jest skuteczne. Oto rozwiązanie:

Spróbuj zmienić nazwę pliku %windir%\Panther\setup.etl na setup.old i 
uruchomić ponownie komputer.

Jak ktoś jest obeznany w tym temacie to niech mi napisze, czy to jest bezpieczne.

Trzeci błąd też nie wyskakuje. Z dziennika wynika, że to był jednorazowy przypadek więc uznaje to za problem rozwiązany.

Dwa pierwsze błędy z postu piątego też rzadziej się pojawiają. Możliwe, że to ma związek z błędem pierwszym, z pierwszego postu.

Pozostał zatem problem 3, z piątego postu. Zauważyłem też nowy błąd związany z Windows Media Player. Sam program świetnie działa, ale w dzienniku zdarzeń pojawia się taki błąd:

Procedura wykrywania bliskości nie powiodła się z powodu nieznanego błędu 0x80004004. Najlepszy wykryty czas bliskości wynosił -1 ms.

Macie jakieś pomysły?

Co do testu Memtestem to go zrobię, jak będę miał więcej czasu. Obecnie go nie posiadam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest obeznany w tym temacie to niech mi napisze, czy to jest bezpieczne.

Tak, to jest bezpieczne, bo to tylko plik z logiem jest. Odtworzy się sam, gdy będzie taka potrzeba. Nie sądzę, by to pomogło, ale spróbować nie zawadzi.

Ten błąd WMP niestety nic mi nie mówi. Masz możliwość sprawdzenia, czy na innym profilu użytkownika jest to samo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...