Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DeSon

Rozwiązany: Gothic 1 Broń dwuręczna

Polecane posty

Otrzymałem od Stonea zardzewiały miecz dwuręczny, czy jest możliwość nabywania lepszej tego typu broni czy tak jak ze zbrojami, otrzymuje się je wraz z awansem ?

Jeśli można gdzieś znaleźć to proszę nie podpowiadać :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, wraz z postępami w grze będą dostępne do kupienia coraz to lepsze bronie. Ponadto różnego typu oręże można znaleźć. Jeśli gra się mało ortodoksyjnie (czyt. dość hardcorowo), większość najlepszych broni można już mieć w pierwszym rozdziale (hehe, np. Krzyk Wojownika- dmg 96). Niektóre znajdziemy zapuszczając się na niebezpieczne tereny, inne po prostu zdobędziemy bijąc jakieś postacie z gry. Np. najprostszym sposobem wejścia w posiadanie dobrego miecza dwuręcznego, jest pobicie któregoś ze strażników świątynnych (jedni mają je lepsze, inni trochę gorsze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gothicu I bez wątpienia najlepszym sposobem na zdobycie jakiejś dobrej broni dwuręcznej jest obicie mordy komuś kto takową broń posiada :tongue:. Żeby kupić jakąś przyzwoitą broń dwuręczną trzeba poczekać aż do IV rozdziału gry. Ale i tak według mnie póki nie będziesz miał umiejętności na mistrza to raczej nie masz sensu używać broni dwuręcznej. Więc do tego czasu walcz sobie spokojnie bronią jednoręczną a później możesz się przerzucić na dwuręczniaki. Oczywiście nikt ci nie każe używać broni dwuręcznej, jeżeli bardziej ci się podoba broń jednoręczna to sobie możesz nią walczyć. Ale i tak dwuręczną powinieneś (i to nawet bardzo) mieć na mistrza, ale nie powiem dlaczego, sam zobaczysz :cool:.

PS: Tak na przyszłość. W Gothicu II sprawa ma się już zupełnie inaczej. Tam od początku gry będziesz mógł nabywać przyzwoitą broń dwuręczną (ale już nie przez obicie mordy, bo w Gothicu II już nie można sobie pozwolić na coś takiego), ale też będziesz się musiał skupić na jednym typie broni. Tam nie można sobie już pozwolić na szkolenie się w jednoręcznej i dwuręcznej naraz. Trzeba wybrać. Ale to tak na przyszłość :wink:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Nie zgadzam się (hehe i to potrójnie). Mnie tam lepiej się walczy gdy mam np. 70 siły, mieczem dwuręcznym o tej samej ilości zadawanych obrażeń, nic nie umiejąc, od walki mieczem 1H- damage 20, przy tym posiadając umiejętność walki mistrz.

Natomiast jeśli chodzi o G2, to powiedz mi dlaczego, to niby nie opłaca się obijać komuś mordy? Poza tym, w dwójce ucząc się walki bronią dwuręczną, uczymy się także walczyć tą którą trzymamy w jednej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Nie zgadzam się (hehe i to potrójnie). Mnie tam lepiej się walczy gdy mam np. 70 siły, mieczem dwuręcznym o tej samej ilości zadawanych obrażeń, nic nie umiejąc, od walki mieczem 1H- damage 20, przy tym posiadając umiejętność walki mistrz.

Natomiast jeśli chodzi o G2, to powiedz mi dlaczego, to niby nie opłaca się obijać komuś mordy? Poza tym, w dwójce ucząc się walki bronią dwuręczną, uczymy się także walczyć tą którą trzymamy w jednej.

1.No cóż, twój gust :tongue:. Ja tam w Gothicu I zawsze dopóki nie mam mistrza broni dwuręcznej walczę bronią jednoręczną. Taki mój gust.

2.Nie powiedziałem, że w Gothicu II się nie opłaca obić komuś mordy. Chodziło mi o to, że nie można po prostu podejść do gościa i mu przywalić w mordę i np. zabrać wypasiony miecz. W Gothicu I postać się na nas nawet nie obrażała tylko rzucała parę słów i tyle. A w Gothicu II to nie będzie z nami chciała rozmawiać do końca gry, do tego zareagują na to inne postacie, które nie będą zadowolone z tego co robimy. Chyba, że mówimy tu o obijaniu mordy po słownej prowokacji, wtedy to zupełnie co innego.

3.Ja tam zawsze w Gothicu II skupiam się tylko na jednym typie broni, może i podniesie mi się umiejętność walki bronią jednoręczną jeżeli szkolę broń dwuręczną ale wtedy mam już znacznie wyższy poziom broni dwuręcznej więc nie widzę sensu używać broni jednoręcznej. No ale w Gothicu II jest inaczej niż w Gothicu I. Tutaj wolę walczyć bronią dwuręczną nawet jeżeli moja umiejętność broni jednoręcznej jest znacznie wyższa (chociaż taka sytuacja mi się jeszcze nie zdarzyła :wink:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...