Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

piotrekn

Pytań o upgrade kilka

Recommended Posts

W zasadzie nie jestem pewien, czy te pytania kwalifikują się konkretnie pod dobór części, dlatego pytam tutaj...

Pierwsze pytanie. Posiadam sobie typową obudowę z zasilaczem montowanym standardowo. Ma tu troszeczkę ciasnawo i wogle, ale wydaje mi się, że chyba nawet niezły przewiew z przodu i z tyłu ma. Czy przełożenie zasilacza na dół (oczywiście, przez wymianę obudowy) coś mi da?

Drugie. Intel Core2Duo E4500. Kręcić czy wymienić?

Link to comment
Share on other sites

1. Myślę że wymiana obudowy by coś mogła dać, niemniej jeśli w obudowie z zasilaczem na górze masz zorganizowany porządny przewiew to ja nie widzę problemu.

2. Zawsze przed wymianą warto podkręcić (jeśli chłodzenie, płyta i zasilacz na to pozwalają) - być może samo OC wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

To może jeszcze zapytam: posiadam GEILe 800, dwa razy po 2x1GB, CL5. Jedna para działa bez zarzutu, druga na nominalnej częstotliwości (800) wypluwa BSODy na starcie i aktualnie funkcjonuję od jakiegoś czasu na zmniejszonej (poprzednio 709, po zmianie procesora - 667). Jeśli chcę wymienić pamięci, to cały komplet czy tylko drugą parę? Jeśli to drugie, na podobne modele czy tylko muszę uważać na parametry (np. częstotliwość, timingi, oba...)?

EDIT: Oczywiście, nie będzie przy tym też problemu wstawić 2x2GB zamiast 2x1GB?

Link to comment
Share on other sites

Guest lynenhynenh

Podaj model płyty głównej, żeby stwierdzić co z obsługą 4GB. Wystarczy wymienić wadliwą parę i trzeba zwracać uwagę na parametry. Najlepiej jakbyś zdobył taki sam model, lub chociaż tego samego producenta, w każdym razie parametry są ważne. W wypadku gdy jedna kość jest "mocniejsza" od drugiej nastąpi spowolnienie tej szybszej i dostosowanie jej do współpracy ze "słabszym" modułem. W skranych wypadkach kości nie będą współpracowały.

Link to comment
Share on other sites

Co do poprzedniego posta, różnica pojemności będzie widoczna nawet na oddzielnych kanałach? A jeśli wymieniałbym cały komplet, jest coś konkretnego w co warto zainwestować?

Plus kontrolnie, na tej płycie będę miał jakieś problemy z podkręceniem procesora?

Link to comment
Share on other sites

Guest lynenhynenh

Według mnie tak, co do konkretnych modeli zapytaj w dziale składamy komputer - kupujemy części bo ja już od jakiegoś czasu nie siedzę w sprzęcie generacji DDR2. Należy jednak rozważyć opłacalność takiego zakupu - bądź co bądź, to już platforma odchodząca w zapomnienie... a jeśli już się zdecydujesz, nie ma sensu kupować więcej niż porządne 4GB, z większej ilości pamięci ten procesor nie skorzysta, nawet po OC.

Płyta nie wygląda na zwykłą szmirę do biura, o ile nie będziesz bił rekordów, powinna sobie poradzić.

Link to comment
Share on other sites

Czyli jeśli już, to szukać najpierw procesora albo całej platformy...

Jeszcze tylko byłbym wdzięczny za odpowiedź, czy zauważę jakąś konkretną zmianę w szybkości gdy wymienię RAM na sprawny i przejdę z 667MHz na 800, i to byłoby na razie na tyle.

Link to comment
Share on other sites

Guest lynenhynenh

W testach syntetycznych zawsze wyjdzie procent-dwa więcej; no chyba że w testach specjalnie dla RAMu... Raczej nie zauważysz większej różnicy. Jeśli coś zmieniać to najlepiej trochę kasy odłożyć, to sprzedać i od razu inwestować w nowy zestaw podzespołów bazowych.

Link to comment
Share on other sites

Czyli, tak jak mówiłem, to byłoby na tyle. Pora uciułać coś na nową platformę - mobo, procesor i RAM, ale raz, że nie to miejsce, a dwa, że jeszcze troszkę czasu pozostało... Temat, wydaje mi się, do zamknięcia.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...