Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

morgion

Jaki Radeon do C2D E8400?

Polecane posty

Witam wszystkich użytkowników forum! :)

Przymierzam się do zmiany karty graficznej i mam takie pytanie:

Jaki Radeon będzie najbardziej optymalny do C2D E8400?

I ile musiałbym wycisnąć z proca żeby to miało ręce i nogi?

Procek jest w rewizji E0 więc może uda się go jakoś konkretnie podkręcić.

Moja obecna konfiguracja to:

DFI LP DK P35-T2R/S

C2D E8400

2x1024MB Corsair XMS2 DHX CL4

TwinTech 9800GTX+ 512MB

Windows XP SP3

Komputer ma służyć głównie do grania.

Na kartę mogę wydać max. 800zł jednak byłoby dobrze gdyby była trochę tańsza.

Proszę o radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komputer był kupiony 3 lata temu tak trochę na wyrost i to głównie z myślą o o/c ale tak szczerze to podkręcałem go tylko raz bo jakoś nie było to potrzebne. Jeśli dobrze pamiętam to osiągnąłem na nim jedynie coś koło 3,4 Ghz bo pamięci nie wyrabiały. Więc muszę wymienić jeszcze pamięci na jakieś pewne, sprawdzone moduły które pójdą wysoko.

Więc do takiej karty jak 6870 musiałbym mieć min. 3,8 Ghz? Procesor jest w rewizji E0 więc może sie to uda. :)

A jeśliby się jednak nie udało to lepiej kupić słabszą kartę np. 6850 czy może jeszcze słabszą?

Zastanawiam się też nad tym jaka będzie różnica w wydajności między moją obecną kartą a tym 6870 czy 6850.

Zarówno przed jak i po o/c proca. Nigdzie nie mogę znaleźć takiego artykułu bo teraz wszystkie testy opierają się na i7. :(

Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a nie możesz obniżyć mnożnika pamięci, by pracowały na niższych taktach? Wtedy by nie blokowały OC procka.

Co do różnicy, można przyjąć że gdyby proc nie ograniczał karty to HD6850 byłby wydajniejszy od 9800GTX+ o ok. 75% (~80% w Full HD). W przypadku HD6870 różnica wynosi już ok. 100% (ok. 110% w FHD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś cooler na cpu dokupiony czy boxowy ???

Szczerze mówiąc to nie uśmiecha mi się mocne o/c bo boję się że proc się spali a to wydatek niemały. Co dziwne te procesory nadal są na rynku i kosztują jeszcze więcej niż 3 lata temu. A co do coolera to mam Noctua NH-U12P to chyba całkiem wydajny sprzęt.

Hmmm... a nie możesz obniżyć mnożnika pamięci, by pracowały na niższych taktach? Wtedy by nie blokowały OC procka.

Co do różnicy, można przyjąć że gdyby proc nie ograniczał karty to HD6850 byłby wydajniejszy od 9800GTX+ o ok. 75% (~80% w Full HD). W przypadku HD6870 różnica wynosi już ok. 100% (ok. 110% w FHD).

Teraz nie sprawdzałem ale z tego co pamiętam to bios tej płyty ma tylko 2 dzielniki pamięci. Na jednym ram chodzi bardzo nisko zdaje się 667mhz a drugi 1:1 więc chcąc wycisnąć na procku te 4ghz musiałbym zrobić na pamięciach chyba 900 co jest nierealne. Pewnie pokręciłem jakieś liczby. :D Wiem że kombinowałem wtedy z różnymi ustawieniami, obniżałem też timingi ale to nic nie pomogło.

Gdyby wydajność wzrosła o 100% byłoby cudownie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego. Mieć NH-U12P i nie podkręcać to prawie jak grzech :P Nie ma opcji żebyś spalił sprzęt, jeśli OC robisz z rozsądkiem. Ja bym spróbował dać ten niższy mnożnik pamięci (zresztą i tak taktowanie pamięci wiele nie daje) i kręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie okazało się że wszystko działa bez zająknięcia więc o/c odłożyłem na później a później jakoś nie miałem odwagi.

Pamiętam że jak próbowałem podkręcać to po jednej z prób komp nie wstał a ja byłem "posrany" ze strachu :D

Okazało się na szczęście że wyciągnięcie zworki na 15s resetuje bios. Po tej akcji odechciało mi się podkręcania na dobre.

Ale znowu będę musiał spróbować skoro jest to konieczne z tym że teraz to chyba nie jest zbyt dobra pora na to.

Budę mam otwartą a mimo to w idle jest 36C na procu a na tej nieszczęsnej karcie aż 51C.

Czy taka temperatura tego procesora jest w porządku?

Czy różnica w taktowaniu pamięci między np. 600 a 900 nie jest aż tak istotna?

Bo np. niższe timingi i command rate niewiele dają a szczerze mówiąc ja nie odczułem żadnej różnicy

między 4-4-4-12-1T a 5-5-5-15-2T.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...