Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zelman

Rozwiązany: Problem z grami na maszynie wirtualnej

Recommended Posts

Otóż dziś zainstalowałem maszynę wirtualną z win xp na moim sevenie i mam problem, bo zainstalowałem dwie gry (LoTR: Bitwa o śródziemie i Ognisty podmuch) i w pierwszej, jak nie ma płyty w napędzie, wyskakuje komunikat, że nie ma płyty. Kiedy włożę płytę i uruchomię ponownie grę, wyskakuje komunikat: "Nie wykryto napędu DVD-ROM", a poniżej prośba o włożenie właściwej płyty (jest tylko jedna). W przypadku drugiej gry, po odpaleniu przez ikonkę, niezależnie, czy płyta jest włożona, czy nie, wyskakuje okienko, że program wymaga win 95 (...) xp, lub server 2003. Gry odpalałem przy włączonym XP, jak i po prostu w trybie win xp. Pomóżcie :)

E: Gry instalowałem z płyt.

Link to comment
Share on other sites

Guest lynenhynenh

Tryb XP nie nadaje się do grania bo np. nie wspiera grafiki trójwymiarowej. Ogólnie to żadna maszyna wirtualna nie jest dobrym rozwiązaniem. Próbowałeś odpalić to na Windows 7 w trybie zgodności?

Link to comment
Share on other sites

Problem jest taki, iż te gry mogą mieć zabezpieczenia uniemożliwające podobne przedsięwzięcia. Po drugie jesteś pewny, że robisz to poprawnie? Przegrałeś obraz płyty na dysk twardy ma się rozumieć?

Link to comment
Share on other sites

Guest lynenhynenh

Żadna gra nie ma zabezpieczeń przed uruchamianiem w trybie XP, jest to po prostu technicznie niemożliwe. Poza tym nawet bardzo proste programy działają na wirtualnym XP bardzo wolno, co dopiero gry... Prawda jest taka, że mimo wszystko Windows 7 32 jest nieco lepszy, jeśli chodzi o kompatybilność wsteczną od swojego 64-bitowego brata. Osobiście uważam że, najlepszym rozwiązaniem do starych gier, jest trzymanie dodatkowego prawdziwego XP na małej partycji. Wszystko chodzi idealnie, jedyna wada takiego rozwiązania to ekran wyboru systemu operacyjnego przy uruchamianiu komputera.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...