Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Nairdak

Rozwiązany: Jak wymusić odświeżanie w grach?

Recommended Posts

Mój monitor ma maksymalną częstotliwość odświeżania 75Hz. Niestety, niektóre gry domyślnie narzucają odświeżanie 85 Hz, a czasem wyższe. Pół biedy gdy gra posiada "safe mode" albo jakiś plik config, w którym można to ustawić. Nawet Windows nie wykrywa domyślnego od. dla mojego monitora i podaje Hz większe niż 100. W sieci nie mogę znaleźć żadnych sterowników do monitora, a na CD dołączonego do LCD-ka są jedynie pliki "*.icc" (schematy kolorów). Czy istnieje jakiś program do ustawiania domyślnego odświeżania, ew. jak można to ustawić? Mój monitor to BlueH19W, a system Windows XP Home.

PS. Wcześniej gdy miałem monitor CRT, Windows (oraz gry) automatycznie wykrywał odpowiednie częstotliwości, rozdzielczości oraz nazwę monitora. Teraz gdy mam LCD pisze tylko Monitor Domyślny.

Link to comment
Share on other sites

Guest lynenhynenh

Ale w czym problem? Mój ma 60Hz, a część gier narzuca do 100 (ba nawet sam tak ustawiam, w CoJ poprawia to płynność obrazu). Masz smużenie obrazu, szarpanie, mikroprzycięcia?

Link to comment
Share on other sites

Pewnie masz CRT (kineskopowy), na moim monitorze pojawia się napis "częstotliwość poza zakresem" i się on wyłącza. A to uniemożliwia granie w niektóre gry.

PS. Wyższa częstotliwość rzeczywiście poprawia wydajność, ale zbyt wysoka może prowadzić do uszkodzenia ekranu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...