Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

szatan298

Filtr na monitor

Recommended Posts

Witam. Ja trochę z innej beczki wytoczę. Otóż używam monitora CTR LG FLATRON F700B. Jest to stary monitorek 17 cali. Dawno dawno temu w tej samej galaktyce został zakupiony filtr na monitor, który przez wiele lat leżał na półce i się kurzył. Nie wiele wiem o owym filtrze za wyjątkiem nic niemówiącego symbolu E5. Sam filtr jest mocowany zaczepami wpinanymi w dziurki na wierzchu obudowy monitora, ale u dołu mocowania żadnego nie ma. Za to jest intrygujący kabelek gumiany cieniutki czarny który sobie od owego filtra odstaje z wewnątrz jego obudowy. Nie ma na końcu żadnej wtyczki. Ekran filtru jest ciemny ale przejrzysty. Chciałbym wiedzieć jakie zadanie mógłby spełniać ten kabelek, czy filtr powinien wisieć luźno u dołu(nie ma tam zaczepów) a także co w zasadzie daje taki filtr.

Pozdrawiam.

Nie podczepiaj się pod cudze tematy. - MD

Link to comment
Share on other sites

Ten kabelek pelni funkcje uziemienia. Filtr moze sobie spokojnie wisiec. Wiele lat temu, gdzies w drugiej polowie lat 90-tych, kiedy do wiekszosci komputerow domowych byly podpiete monitory CRT o przekatnej 14"-17", takie filtry byly niezbedne jesli nie chciales, aby po 3 godzinach grania w DOOMa oczy wyplynely z oczodolow...

Link to comment
Share on other sites

Ja też od zawsze korzystam z CRT i nigdy nie przekonam się do led. Moja siostra ma led i oglądanie na nim filmów nie ma w zasadzie racji bytu. Nigdy też mnie oczy nie bolały ani nie miałem z nimi problemów, jednak nie dawno kupiłem sobie komputer i aby zaoszczędzić używam starego monitora. Do tej pory korzystałem z kompa brata który lenistwem chyba nie może być przerośnięty nawet przez najdzikszego leniwca i nie chciało mu się zakładać owego filtru. Z czego skwapliwie skorzystałem gdyż niedawno obudziłem się z mocno przekrwionymi oczami i trochę spanikowałem. Ale wygląda na to że ma to większy związek z ciężką pracą i zmianą ciśnienia niż z promieniowaniem CRT.

Link to comment
Share on other sites

O nie, na takiej przekatnej grac bym juz nie mogl. Nawet monitor do ktorego podpinam w pracy sluzbowego laptopa ma przekatna 19", nie wspominajac juz o telewizorze w domu, na ktorym Gran Turismo 5 pomyka w HD na 42 calach. No ale przynajmniej uruchamiajac stare tytuly w DOSbox nie zostaniesz porazony wielka pikseloza... ;)

A co to ma wspólnego z tematem? :P - Gofer

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...