Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kpiwo

Commandos 2

Polecane posty

A ja sie troche debilowato przycialem. Kiedys juz w commandosow gralem i ta misje przeszedlem, ale o co chodzi teraz to nie wiem. Jestem w misji Most na KWai. Wszystkich zasadniczo juz wykosilem, bonus zebrany. Tylko nie wiem jak wykonac polecenie 'znajdz salby punkt mostu'. Wchodze do tej chatki z makieta ale nie wiem jak wykonac na niej (makiecie) akcje. Telegrafu tez nie umiem wlaczyc, ale to chyba wzywa pociag wiec najpierw musze podlozyc ladunek. Z tego co pamietam to bombe trzeba bylo wrzucic do tych beczek ale pewien nie jestem i tak to nic nie daje. Jakby ktos mogl pomoc to bym byl rad niezmiernie.

BTW Konczyl ktos Birme rozwalajac calkowicie te oddzialy ktore nadchodza? Niezla jatka, a satysfakcja z rozwalki tez nie mala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie Hrabula-->Zeby wykorzystać makietę musisz do niej podejść tym facetem, którego uratowałeś. Tego co był bity przez wielkiego osiłka :). On powie i pokaże Ci gdzie jest słaby punkt mostu. Potem dostaniesz proste bonusowe zadanie z uwolnieniem gości w klatce nad rzeką. Bombe będziesz musiał położyć około środka mostu tam gdzie jest dużo beczek. Tam też są fragmenty zdjęć :). Jak to wszystko zrobisz to dasz wiadomośc przez telegraf i misja wykonana. Powodzenia.

A jatka w Birmie niezła, niezła :). W tej częsci misji bardzo przydał mi się snajper. Zawsze lubiłem go wykorzystywać :).

Quise--> Żeby gości związać musisz go najpierw ogłuszyć a potem jakimś komandosem (nie złodizejem, bo one tego nie potrafi) związać. Podchodzisz powiedzmy saperem naciskasz "shift" jak Niemiec leży nieprzytomny i kursorem najezdżasz na leżącego. Klikasz i już jest związany. Teraz tylko "shift" i możesz go przenosić :).

Zatem jednak to jest mój ostatni post przed wyjazdem na wczasy hehe :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do pierwszej misji treningowej jak mam związać tego żołnierza co pali papierosy(jak by co to ja tą misje skończyłem ale w stylu rambo)
Musisz go obezwladnic piescia, a potem trzymajac Shitft zwiazac.

Zib mnie uprzedził... ... niestety

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie

Nurek (nie wiem jak go tam zwą) ma linkę z hakiem którą może zarzucać i włazić na murki. Czy da się za pomocą niej (za przeproszeniem) spuszczać z murów tak aby ten hak nadal pozostawał w łapie?

Bo na ziemi coś takiego się udało zaczepił to gdzieś i pojawiała się ikonka jakby kołowrotka i się rozwijało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie

Nurek (nie wiem jak go tam zwą) ma linkę z hakiem którą może zarzucać i włazić na murki. Czy da się za pomocą niej (za przeproszeniem) spuszczać z murów tak aby ten hak nadal pozostawał w łapie?

Bo na ziemi coś takiego się udało zaczepił to gdzieś i pojawiała się ikonka jakby kołowrotka i się rozwijało.

Gdy pojawi sie ikonska rozwijania mozesz rozwinac line tak jak linke ktora ma kierowca, ale nie mozna do niej niczego przyczepiać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Commandos'i mnie naprawdę wciągnęli!

Do dwóch poprzednich części jakoś nigdy nie przysiadłem na dłużej niż 10 min a tutaj dałem się wciągnąć i przechodzę kolejne misję :).

Jak na razie jestem w misji drugiej, bodajże nazywa się "Das Boot, Silent Killers". Jak na razie ukończyłem oba treningi, misję pierwszą i misję bonusową ( łatwizna ).

Gdyby ktoś miał problemy z pierwszą misją, piszcie - odpowiem na możliwie wszystki pytania. Ta misja jest naprawdę prosta, wystarczy tylko odnaleźć Natashę. Następnie nią, skontaktować się z rannym sojusznikiem ( dostaniemy od niego psa - Whisky ). Dalej już Natashą przygotowujemy wszystko pod kradzież Enigmy, następnie kradniemy ją złodziejem.

W sumie chodzi tylko o to by odwracać uwagę wroga malującą się Natashą i przekradać się coraz dalej złodziejem.

No nic, zabieram się za drugą misję :).

A, jeszcze jeden tips ( mała podpowiedz ). Jeśli nie wiecie jaki cel macie gdzie wykonać, wciskacie przycisk na znakiem zapytania ( na ekranie, nie na klawiaturze - wygląda on jak zapisane kartki ). Następnie wybieracie zakładkę "Mission Goals". Naciskacie na dany cel misji. Pokazuje wam się mapka ze strzałką. Gdy już to wyłączycie, pod ikonkę książeczki bonus pojawia się coś a 'la tarcza klikacie na to i macie pokazane gdzie dokładnie trzeba iść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Commandos 2 chodzi ( bez zarzutów ) na Windows XP.

Co do twojego problemu to podaj swoją konfigurację sprzętową, wewntualnie w zgodności ustaw zgodność z Windows '98.

EDIT: Jak ( czym, kim? ) w drugiej misji mogę zniszczyć te działa przeciw-lotnicze? W sumie zostało mi już tylko to zadanie, oraz doprowadzenie załogi oraz kapitana na U-Boot'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Jak ( czym, kim? ) w drugiej misji mogę zniszczyć te działa przeciw-lotnicze? W sumie zostało mi już tylko to zadanie, oraz doprowadzenie załogi oraz kapitana na U-Boot'a.

Wystarczy do tego celu użyc remote bomb albo zwykłych zegarówek. Używac ich może tylko saper. W grze jest wystarczająco dużo zdalnie sterowanych bombek i można zrobić niezłą zadymkę w bazie, zwłaszcza jak się pominuje wyjścia z niektórych chatynek;)

Pzdr..

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma jakąś koncepcję co do drugiej misji. piszę czego dokonałem, powiedzcie co dalej.

szpieg ma mundur oficera, dorwałem klucze do celi i uwolniłem kapitana łodzi podwodnej. reszta bandy czeka pod bramą w ciężarówce, złodziej jest w środku i koczuje pod jakimś łóżkiem. Szpiegiem zawezwałem zielonego bereta i pojawiła mi się ikona że mogę go gdzieś zdesantować.

wszystko by było cacy, gdyby nie jeden mały szkopuł - niemiaszki widzą mój desant i zanim zielony beret dotknie ziemi to jest już po nim. w dodatku ten przeklęty kapitan uwolniony przez szpiega (z niemałym trudem i po kilkunastu loadach) odwięcza mi się tym, że teraz muszę wysadzić zbiorniki paliwa i działka plot.

pojawia się także problem tego typu że cała wesoła banda siedząca w ciężarówce nie może się stamtąd ruszyć, bo niemiaszki widzą kierowcę i natychmiast otwierają ogień (chyba mają ADHD, albo inne paskudztwo;) )

chodzi mi o jakąś podpowiedź co dalej z green beretem i co dalej z wesołą brygadą pod postacią reszty komandosów. później może sobie jakoś poradzę, a jak nie to znów spróbuję wyczerpująco opisać sytuację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszeliście o modzie destination paris? ponoć dużo zmienia, dodaje zdolności i utrudnia mapy :>

http://www.commandoshq.co.nr/

http://chq.gamemod.net/Files/2MOC/C2DP1.34.exe

dla tych którzy mieli z tym modem do czynienia:

mam problemik z otworzeniem skrzyni w PIERWSZEJ misji xD złodziej nie ma wytrychów i w ogóle nie moge kliknąć na to metalowe pudło :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ exkudlaty

Mniej więcej jestem w tym samym miejscu. Muszę jeszcze zniszczyć działka P - lot. oraz torpedę. Następnie jeszcze tylko doprowadzam drużynę do U-Boot'a i koniec.

Myślę, że by zniszczyć te działka trzeba zrobić małą rzeźnię w bazie.

Co do Zielonego Bereta: Jego desantu dokonaj poza bazą i wprowadz tak jak innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

Zainstalowałem to spolszczenie i wszytko jest spolszczone menu i tym podobne tylko nie są w grze widoczne dialogi po polsku. jak to trzeba zrobić żeby one były w grze?? prosze o pomoc

Dialogow nie da sie wrzucic do gry. Za to sa one w postaci txt w folderze z gra.

>>>exkudlaty

Zeby wjechac do bazy z komandosami musisz jako kierowce ciezarowki ustanowic szpiega w przebraniu. Tzn musi on pierwszy wsiasc do autka albo zastapic tego ktory obecnie kieruje. Co do dalszych poczynan, no to juz zalezy tylko od ciebie. Jesli chcesz szybko konczyc no to zwijasz zlodzieja, reszte marynarzy ktorzy sa w tym samym budynku co kapitan, otwierasz wrota i czmychasz. Warto jednak poszukac BONUSow, bo misja nietypowa dosc po tym rozdziale jest.

Ja siedze obecnie na Savo i pomalutku wykanczam kolejnych jeleni, poludnie i mniejsza czesc bazy na wschodzie opanowalem. Nie wiem tylko jak wyciagnac spawarke z wraku statku. Gdy wchodze do srodka nurkiem pokazuje sie ikonka jako ze za ciezkie. Za pomoc z gory thx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszeliście o modzie destination paris? ponoć dużo zmienia, dodaje zdolności i utrudnia mapy :>

http://www.commandoshq.co.nr/

http://chq.gamemod.net/Files/2MOC/C2DP1.34.exe

dla tych którzy mieli z tym modem do czynienia:

mam problemik z otworzeniem skrzyni w PIERWSZEJ misji xD złodziej nie ma wytrychów i w ogóle nie moge kliknąć na to metalowe pudło :/

Wytrych lezy w skrzynce kolo budki strzaniczej. Ja mam problez z druga misja w tym modzie, mianowicie pada snieg i jest tam woz opancerzony, a po użyciu radia przybiega 5 snajperów, jak dla mnie to za trudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już drugi dzień gram w drugą misję.

Podłożyłem już ładunki pod działa P - Lot., skład paliwa oraz torpedę.

Złodzieja wyciągnąłem z tego baraku, uwolniłem więźniów i ich kapitana.

Teraz TYLKO muszę przedrzeć się do U-Boot'a. Wie ktoś jak to można łatwo zrobić? Pewnie akcja w stylu Rambo nie jest zbyt opłacalna.

A właśnie, czy żeby ukończyć te misję muszę wzywać Zielonego Bereta czy mogę zrobić to bez niego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz TYLKO muszę przedrzeć się do U-Boot'a. Wie ktoś jak to można łatwo zrobić? Pewnie akcja w stylu Rambo nie jest zbyt opłacalna.

Proponuję za pomocą Szpiega oczyścić pokład uboota, żeby później wejście wszystkich członków teamu kończyło misję. Następnie po cichu oczyszczaj sobie drogę. Jak to zrobić? Nie powiem Ci dokładnie, bo dawno nie grałem, ale tak trudno nie powinno być. No i nie zapomnij, że ktoś musi otworzyć "drzwi" dla łodzi podwodnej.

A właśnie, czy żeby ukończyć te misję muszę wzywać Zielonego Bereta czy mogę zrobić to bez niego?

Trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego pomieszczenia z u-bootem najlatwiej chyba dostac sie przez dach. Zarzucamy nurkiem hak od strony morza, konkretnie w miejscu gdzie stoi snajper jest taka mozliwosc. Tych na dachu czysci sie stosunkowo latwo bo sa kulturalnie rozstawieni. Klucz od drzwi ma gostek ktory jest na dachu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z 4 chyba misja (w kazdy mrazie pierwsza w indiach) otoz jedno z zadan mowi ze trzeba nadac sygnal przez radio członkem ruchu oporu jednak oni siedza w podziemiach a zeby wyjsc trzeba sie troche przeplynac problem w tym ze oni nie potrafia plywac bede wdzieczny za wsparcie

PS: w tej misji trzeba rowniez zabic "Tyrana" ale nie wiem gdzie on jest

bede wdzieczny za wsparcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z 4 chyba misja (w kazdy mrazie pierwsza w indiach) otoz jedno z zadan mowi ze trzeba nadac sygnal przez radio członkem ruchu oporu jednak oni siedza w podziemiach a zeby wyjsc trzeba sie troche przeplynac problem w tym ze oni nie potrafia plywac bede wdzieczny za wsparcie

O ile dobrze pamiętam - od tej kryjówki, gdzie goście siedzą - było jakieś wyjście na "powierzchnię" bez konieczności nurkowania w rzece. Poszukaj dobrze.

PS: w tej misji trzeba rowniez zabic "Tyrana" ale nie wiem gdzie on jest

bede wdzieczny za wsparcie

Gdy nadasz sygnał z wieży - przybiegnie cała banda żołnierzy, których trzeba będzie wyeliminować, a ten tyran będzie wśród nich. Odpierasz atak, a potem ekipę pakujesz do łodzi i do domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy na pewno wykonales wszystkie zadania. Czy uratowales kapitana, otwarles brame, zabrales takze zlodzieja. Najlatwiej kliknac na ikone ksiazki w prawym gorynm rogu i sprawdzic co jeszcze z zadan glownych zostalo

Pakujesz do lodzi komandosow i duchownego procz snajpera. Ruch oporu chowasz najlepiej do jakiegos budynku, odpalasz jednym ghurkiem radiostacje. Snajperem wlazisz na latarnie kolo lodki i czekasz. Tyran bedzie siedzial w samochodzie, jeden strzal ze snajperki szybko uciekasz do lodzi i po sprawie, ale rozwalenie calego oddzialu tez daje satysfakcje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...