Skocz do zawartości

Okropne temperatury na CPU


dawidek3294443

Polecane posty

Od dłuższego czasu zauważyłem, że mój procesor osiąga bardzo wysokie temperatury - głównie w stresie. Wcześniej się tym nie przejmowałem, był rok szkolny, więc nie miałem czasu na granie. Ale teraz zaczęły się wakacje i chciałbym w spokoju pograć. Ściągnąłem TFa 2 ze Steama i po kilku minutach temp na CPU przekroczyła 100*C... Zdjąłem więc obudowę i oczywiście w pewnym sensie to pomogło. Mogę pograć w TFa/Civilization 5 nawet godzinę, a temperatura waha się w okolicach 80-85*. Ale dziś zainstalowałem Mass Effecta i niestety, nawet przy zdjętej obudowie po około 20 minutach procesor osiągnął 100*. Czym to może być spowodowane? Uszkodzony procesor? Dodam, że pasta na procesorze była zmieniana dwukrotnie w ciągu ostatnich 4 miesięcy, został również dołożony dodatkowy wentylator na tył obudowy, a cały komputer został od środka 'wyczyszczony'.

AMD Athlon 4800+, GeForce 8600GT, ASUS M2N-X PLUS, DEER 400W (tak wiem, ale komputer ostatnio sprawdzałem na Fortronie FSP400)

Temperatury w spoczynku są w miarę normalne - pomiędzy 35* a 40*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta była nakładana w serwisie komputerowym. Ogólnie cooler siedzi 'na oko' dobrze i się nie rusza, jednak nawet podczas stresu to 'pod wiatrakiem' (zabijcie mnie, ale zapomniałem jak to się nazywa, może dlatego, że jeszcze prawie śpię) jest zimne. Czy nie powinno właśnie odprowadzać ciepła i być gorące? Chłodzenie boxowe, a w BIOSie wiatrak pokazuje 2200 RPM.

edit. Chodziło oczywiście o radiator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmienić pastę, tak? Mam nadzieję, że sam nic nie popsuje :P

Komputer i tak ma mi służyć tylko przez ok 10 miesięcy - później przesiadam się na jakiegoś laptopa.

I czy nie jest to dziwne, że w grach jak TF2/Civilization 5 wszystko jest dobrze, a kiedy włączę jakąś minimalnie bardziej wymagającą grę (ME) komputer świruje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...