Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Graczdari91

Rozwiązany: Corsair HX650 i HD5830 CF - brakuje mocy?!

Polecane posty

Witajcie. Mój kolega odkupił dziś od znajomego Asusa HD5830 1GB za 250zł - co zresztą sam mu poleciłem. Już posiadał jedną taką kartę, więc połączył je w CF. Doradziłem mu tak, bo stwierdzilem, że zasilacz bez problemu podoła - no i powinien. Niestety jest problem.

Komputer przy dwóch kartach się restestuje przy obciążeniu - choć to zależy od gry. Np. GTA IV chodzi, ale już Crysis 2 w DX11 po 10 minutach resetuje kompa. Nie lepiej jest z Markami. 3dMark06 chodzi, ale już 3DMark11 wywala BlueScreeny a czasem resetuje kompa.

Komp:

MOBO: Asus RAMPAGE III GENE

CPU: i7 920 wykręcony do 4GHz

RAM: Kingston 4GB DDR3

PSU: Corsair HX650

SYSTEM: Win 7 HP 64bit + najnowsze sterowniki.

i to tak w skrócie. Obie karty puszczone pojedynczo działają bez problemu. Temperatury są oki - CPU i GPU. Pamięci testowane MemTestem przez 8h nic nie wykazały. Zasilacz testowany miernikiem - wszystko oki. Napięcia stabilne.

Proszę o pomoc, bo to ja polecałem koledzę tą kartę i trochę głupio wyjdzie, gdy się zawiedzie.

Czy brakuje mocy? No to jest dziwny problem. HD5830 jest mniej prądożerne niż GTX460, więc mocy nie powinno brakować, ai7 920 jest bardziej prądożerne od i5 2500k, więc mój zestaw i mojego kolegi powinny się mniej więcej wyrównać, a więc 650W powinno bez problemu starczyć.

Tymczasem takie figle ;) Ma ktoś jakiś pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie można obliczyć poziom poboru prądu przez komponenty? Wiem, że pobór z gniazdka odjąć sprawność. A jakiś konkretny wzór? Pozwoliłoby mi to oszacować przy jakich wartościach zasilacz zaczyna świrować.

Przy grze w Crysis 2 DX11, która to resetuje PC, pobór z gniazdka według watomierza, to ok. 562W. GTA IV, który wydaje się ok. 527W.

Napięcia są idealne, i bardzo stabilne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się z dokumentacją zasilacza. Z moich wyliczeń wynika, że komponenty w Crysis 2 DX11 pobierają ok. 470W - możliwy jest, aż taki niedobór mocy?! To cholernie dużo.

BladyPiter - ja mam TruePower 650W w głównym kompie, ale nie mam zamiaru go demontować, bo strasznie dużo roboty :P Spróbuje ewentualnie ze swojego drugiego kompa zasilacz podpiąć - CMPSU-620HX, zobaczymy, czy faktycznie mu się taki bubel trafił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega od godzin porannych katuje mojego CMPSU-620HX, i wszystko wydaje się być oki - czyli jednak feler jego zasilacza. Trudno - zdarza się :) Pojedzie na gwarancję, która jeszcze obowiązuje.

Kolega póki co będzie katować moją zasiłkę, ale zapragnął mieć zapasową.

Kwota 250zł i wybór między XFX Core 550W a OCZ StealthXStream 2 600W 80+. Myśle, że lepszym wyborem będzie jednak OCZ, bo może ciut gorzej wykonany, ale mocniejszy. Kolega zamierza jeszcze trochę przyocować CPU i GPU, a wtedy XFX 550W może być trochę na styku.

Co myślicie? Może jeszcze coś ciekawego? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te parę dodatkowych W faktycznie się może przydać. Zresztą skoro to ma być tylko na zapas to nie trzymałbym się tak kurczowo jakości (oczywiście w rozsądnych granicach) - ważne by był porządnie wykonany i mocny, by starczył na jak najdłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...