Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dragon13131

Przeróbka zdjęcia

Polecane posty

Witam

Na początek chciałbym powiedzieć, że nie jestem pewien czy w dobrym dziale piszę o tym problemie ; p

A wiec tak. Mam pewne zdjęcie na którym jestem ja, no i reszta krajobrazu. Chcę zrobisz biało-czarne tło, a siebie zostawić w oryginalnych kolorach. Jak to zrobić ?

Do dyspozycji mam Picassę oraz GIMP-a. Oczywiscie w razie czego mogę ściągnać inny program, prócz Photoshopa.

Edit: Kurde, pomyliłem dział z działem "Programy". ; p Prosze moderatora o przeniesienie tematu tam ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz posługiwać się ścieżkami?

Jeśli tak, musisz "zaznaczyć" się na zdjęciu i skopiować. Wklejasz to co skopiowałeś, tworząc nową warstwę (ją możesz zostawić). Klikasz na starą warstwę, zaznaczając ją, teraz klikasz na Kolory -> Desaturacja. Możesz zapisać plik jako .jpg łącząc warstwy (dzięki temu tło będzie czarno-białe, a ty pozostaniesz kolorowy).

Odnosi się to oczywiście do GIMPA. Co do wycięcia twej osoby, nie polecam używania zaznaczania ręcznego (łatwo się pomylić).

Ewentualnie, jeśli nie jest to zdjęcie, którego nie chcesz udostępniać, możesz je tu dać (albo podesłać na PW). Spróbuję coś z tym zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja tak do końca na ścieżkach się nie znam, więc podstawa - narzędzie ścieżki to to z ikonką pióra i taką krzywą linią. Klikasz nim na jedno pole, potem na drugie i trzymając lewy przycisk myszy regulujesz zakrzywienie (linia przerywana odpowiada za "punkt zakrzywienia" następnej linii).

Jeśli chodzi o warstwy, to po wycięciu siebie ze zdjęcia wciskasz CTRL + C a potem CTRL + V. W polu warstwy doda ci się warstwa w stylu "wklejone zaznaczenie" (czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie, sorry :P), klikasz na nią PPM i Utwórz nową warstwę. Potem zaznaczasz LPM pierwszą warstwę i desaturujesz (jak podałem wyżej).

Jeśli coś niejasne (co jest bardzo prawdopodobne, bo w pisaniu poradników dobry nie jestem :)), spokojnie pisz, co opisać dokładniej.

Jakby co, TUTAJ jest dokładny poradnik, pokazujący, jakie cuda można robić ścieżkami (żeby nie było - nie czytałem go, podstawowej obsługi ścieżek nauczyłem się sam :P). I możesz w nim nie znaleźć tego, czego potrzebujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...