Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Scarface

Polecane posty

Wystarczy przeczytać stronę wcześniej, że premiera w Polsce - 16 listopada 2006. Także siłą rzeczy raczej NIKT nie grał jeszcze w Polską wersję.

Hehe zastanawiają mnie dialogi. Ciekawe, czy będą w stylu "ty też terefere". Chociaż z 2giej strony skoro dostępna od 18 lat to może będzie ostrro :)

Troche spozniona bedzie ta Polska premiera.

Ps Sadze ze dialogi beda jak w Ojcu Chrzestnym :wink: :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze polonizację kinową też mozna zawalić. Wystarczy, że polonizatorzy postanowią zrobić z "[beeep]"-"kurcze". Ja sobie tego nie wyobrażam. Nawet jeżeli poprawnie to przetłumaczą to jakoś polskie tłumaczenie tego śłowa jest zbyt wulgarne. :D Inna sprawa, ze zawsze można wyłączyć napisy.

Na szczęście demo Just Cause zawiodło mnie na tyle mocno, że odpuszcze sobie kupno pełnej wersji. Lepiej zainwestowac w Scarface, nawet jeżeli mam dopłacić sprowadzając gre zza granicy. Tym bardziej, ze sporo wydatków związanych z grami się ostatnio szykuje. Już dawno chyba nie było tak dobrego okresu dla gier na PC (znacznie gorszy jest za to ten czas dla portfela :) ).

BTW: Co do JC: Tą grę też kiedyś kupię, poczekam jednak aż się pojawi w jakieś taniej serii. Tak ok. 50 zł myślę, że będzie odpowiednią ceną. I wydaje mi się, że wcale tak długo na obniżkę nie będzie trzeba czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sam odkrywać wady i zalety Scarface NIE CZYTAJ!

Grałem już w Scarface u kuzyna z zagranicy , myślę, że warta jest zakupu i wyczekuje polskiej premiery. Znakomita oprawa audio (sam wybierasz utwór jaki chcesz z duzej playlisty, muzyka gra cały czas a nie tylko w czasie jazdy) po za tym gościu podkładający głos Montanie bardzo się postarał (prawie nie do odróżnienia) i apropo słowa "kwak" pojawia sie ono w każdnym zdaniu wypowiedzianym przez Montane (cóż za ten styl go kochamy :P), niezła grafika (napewno lepsza jak we wszystkich GTA), duża liczba wozów, znakomity model jazdy. Bardzo ciekawie rozwiązana jest sprawa rozprowdzania kokainy (najpierw trzeba wykonać misje, zeby otrzymać informację o miejscu spotkanie z dilerem, nastepnie kupujemy towar (i tu pojawia się mini-gierka polegajaca na tym by prztrzymac klawisz tak, aby idealnie zapełnić koło w dole ekranu, w zależnosci od zapełnienie koła otzrymujemy odpowiednia ilość towaru początkowo kilkaset gram, a potem juz po pare kilo) i idziemy go sprzedawać w punktach rozrzuconych po okolicy (i tu znów podobna mini-gra tyle, ze tu sprzedajemy jak najdrożej), na koniec zarobioną kasę idziemy wyprać w banku(i tu znów mini gra,tutaj chcemy oddać jaknajmniej kasy bankowi :)). Może brzmi to troche nudnawo, ale w praktyce sprawdza sie znakomicie. Tak forma rozprowadzania zresztą pojawia się tylko na początku gry, potem mamy juz magazyny i z nich mozemy robic to szybciej (nie będę opisywac wszytskiego dokładnie)

Jednak najlepiej zrobione są strzelaniny (obrona pałacu an początku gry - miodzio). Krew leje sie litrami, flaki spływaja pościanach, wszędzi unosi się kurz, wiele elementów otoczenia da sie zniszczyć. No tego nie da się opisać, trzeba zagrać. po za tym ciekawy jest tryb szału bojowego kamera sie pzrełącza na ftp, obraz robi się czarnobiały, a Tony wykrzykuje pamiętne teksty, które wykrzykiwał podczas obrony pałacu

Znakomitym urozmaiceniem jest mozliwosć kupienia sobie kierowcy, ochroniarza, odjechanych samochodów, łodzi czy też innych ekstrawagancji, wszystko to zwiększa prestiz Tonego.

Ponadto zankomicie odwzorowano lokacje znane z gry (Babylon Club (pojawia się Octavio !!, czy też pałac Montany)

Teraz wady:

Po pierwsze samochody nie potrafia podjeżdżać w góre schodów (zjeżdzać potrafią),

Po drugie często podczas jazdy zdarza się przenikac przez pewne obiekty.

Po trzecie czasami ruch na ulicach okropnie sie zmniejsza(tylko podczas pieszych wędrówek) i masz wrażenie jakbyś szedł w mieście zombie.

I ostatni pzreze mnie zauwazony (i najdokuczliwszy) słabe AI przeciwników. Potrafią stać metr od Monatny i nie oddać strzału, Ponadto gdy mają za zadanie zaatakować kogoś kogo Tony ma bronić skupiaja się tylko na bronionym (mozna ich wtedy wystrzelać jak kaczki). Autorzy starali się słabe AI zrównoważyć rzucając na Tonego dziesiątki pzreciwników, a wtedy robi sie aż za trudno :( Często tez misje są absurdalen np musisz wykonczyc ludzi braci Diaz(w grze spotakmy sie ze zananymi z filmu bossami jak właśnie bracie Diaz, Nacho Contreas (Chazer:P), Sossa czy Gaspar Gomez) tylkko i wyłącznie piłą mechaniczna, (pzrecinicy mają oprócz gazrurek takzę uzi).

Ocena gracza (przegląd wad i zalet): 8

Ocena fana filmu: 9 (dla maniaka wiadomo 10 :P)

Zalety: Stzrelaniny, System rozprowadzania Koki, Mini-gry, Tryb SZału bitewnego, klimat filmu, oprawa audio, Octavio:D

Wady: Słabe AI wrogów, kilka absurdalnych misji, parę mniej dokuczliwych niedoróbek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie "wirtualny Montana" jest całkiem podobny do filmowego pierwowzoru. A głos ten sam- mimo, że kto inny go użyczył. Tyle, że nasz heros biega troszkę jak homoseksualista ^^ A co do broni: standard + maczety ;]Aha a teksty które wypowiada Montana, staną się nie mniej kultowe, niż te filmowe ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biega jak homoseksualista :?:

czyli jak :?: :lol2: :]

No tak dziwnie...

Troszkę podobnie do bezimiennego z G1 ^^

BTW: trzeba będzie mieć dość mocny sprzęt na ta grę: jest dość niestabilna a grafa też nie specjalna, ale efektownie wygląda rzeź;] takiej ilości posoki to nie widziałem chyba od Painkillera;] . Ręce, głowy nogi lataja bardzo efektownie a nasz bohater otrzymuje za takie triki(np. odstrzelenie głowy) specjalne punktu, za które ma respekt ;] i powodzenie u panienek ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto parę nowych screenów przedstawiających posiadłość Montany:(i tak BTW: lepszej grafy niż ta na obrazkach nie uświadczycie :P , a mi się strasznie cięło przy tej rozdziałce...wszystko dla Was ;])

Tony na tle jeszcze nie odnowionej posiadłości:(ofc zarabiając można to naprawić, zdobywając respekt przy okazji..):

3966aed86b882be9m.jpg

Tony i pamiętny hol..:

92b697e12c6e96f5m.jpg

Tony i hol cz. 2:

a3d87fe4ba6557a0m.jpg

Tony przy biurku:

7ea980b40662d0b2m.jpg

Tony na balkonie ;]:

10afb459882fb48fm.jpg

No i Tony i piła mechaniczna ;]:(zdjęcie w mniejszej rozdziałce- inaczej nie dałbym rady nawet uruchomić piły ^^ )UWAGA DRASTYCZNE :D:!: :

7aa87bb0002fe5dbm.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam parę nowych screenów:

Tak prowadzi się negocjacje, podporządkowanie gangów, ilość kupionego towaru, cenę za sprzedawany towar, oprocentowanie w banku...

bc03abca44ea985bm.jpg

Jak można się domyślić naciskając klawisz "T" , koło z symbolem(sprzedaż, kupno, oprocentowanie, podporządkowanie itp.)wypełnia się przy brzegach na czerwono. Ta obręcz jest podzielona na strefy(na screenie nie widać) w zależności na jaką strefę trafimy tym kręcącym wypełniającym czerwonym kolorem taki będzie efekt(mniejsze oprocentowanie, większa sprzedaż, większe zyski itp. lub na odwrót- a bardzo często zdarza się, że gracz jest tak zdenerwowany, że zamiast sprzedać towar za 10 000(cena zależy również od naszych stosunków z gangami), wywołuje walkę z niedoszłym kupcem ^^ - zresztą to znowu podobieństwo do Ojca Chrzestnego....)

Egzekucje- coś na kształt egzekucji z Ojca Chrzestnego, tyle, że tu bardziej efektowne no i Tony rzuci jakimś fajnym tekstem...

4df4397d55f9cb9dm.jpg

Nasza wybierałka muzyki:jak widać możemy wybrać jedną z 8 gotowych już "stacji", zrobić własnego mixa(ta opcja nie zmieściła się na screenie- jest zaraz pod O.S.T.em), lub wysłuchać poszczególnych utworów- dla każdego coś się znajdzie :P

d326e580e377f746m.jpg

No 3 i 4 screen: Tryb Furii- mi akurat nie pasuje- przez ten moment jesteśmy niezniszczalni, widok przemienia się w FPP(nie najlepiej to wygląda :/ ), nie ma celownika, a przeciwnicy giną po 1-2 strzałach. Jak dla mnie lipa ^^ . OFC Tony również dość dużo rzuca tekstów :P co widać zresztą na screenach...

(ofc cywilów zabijać nie można(nawet czołowe zderzenie z samochodem nic im nie robi ^^), a trybu furii użyłem w tym miejscu, bo nie chciało mi się szukać gangów ^^)

a3c4e4e021cb2bd4m.jpg

c57b1b3c59d4da2em.jpg

Jeżeli macie chęć zadać pytania- pytajcie

Jeżeli chcecie jakieś nowe szczególne screeny- proście ^^

Sorry za rozdziałke w fotach, ale sprzętu najlepszego ni mam ;], ale i tak gra działa na full :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety muszę Was zasmucić...... :cry:

CD Projekt z przykrością informuje o zmianie daty wydania trzech gier. Przesunięcie związane jest z napotkanymi nieprzewidzianymi trudnościami przy tworzeniu polskich wersji językowych tych tytułów.

Na 24 listopada została wyznaczona data premiery następujących tytułów:

Dark Messiah of Might and Magic

Cezar IV

Scarface: Człowiek z Blizną

Powodem przesunięcia premier gier Dark Messiah of Might and Magic oraz Scarface: Człowiek z Blizną są problemy z prawidłową lokalizacją obu tytułów, zgłoszone już do producentów gier. W związku z tymi trudnościami dział lokalizacji CD Projekt zmuszony został do podjęcia dodatkowych prac i przeznaczenia większej ilości czasu na zaimplementowanie poprawek.

W wypadku gry Cezar IV opóźnienie wywołały problemy z produkcją płyt CD. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy. Jednocześnie szczerze liczymy na wyrozumiałość i jeszcze odrobinę cierpliwości ze strony naszych klientów. Zapewniamy też, że nowy termin jest dla nas datą nieprzekraczalną i dołożymy wszelkich możliwych starań, aby taką pozostał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CDA ocenili to tylko (albo aż) na 7/10. Osobiscie gralem tylko u kumpla i rowniez uwazam, ze hitem ta gra nie jest. Zwlaszcza ta przecietna grafika... Spodziewalem sie czegos lepszego po grze zwiazanej z Tonym Montaną.

EDIT: Gralem u siebie. :D Gra jest raczej zwykla TPP, ktorej pod wzgledem swobody daleko do GTA3... Grafika jest bardzo slaba (klimaty wlasnie GTA 3 z ...2001 roku...), grywalnosc stoi na srednim poziomie. Ale ogolnie uwazam ze warto zagrac, dla mnie takie 6+/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nigdzie nie pisze że poczebny jest pixel shader więc może go niema

Wrr :szukaj!: było 2 strony wcześniej....:

Wymagania

MINIMUM:

* Windows® 2000/XP

* Pentium® 4 1.8 GHz or AMD® equivalent

* 256 MB RAM

* DirectX® 9.0c-compatible video card (ATI® Radeon® 9200 or NVIDIA® GeForce® FX 5500 with 128 MB RAM) or higher

* DirectX® 9.0c-compatible sound card and speakers or headphones

* Microsoft®-compatible mouse and keyboard

* 16x DVD-ROM

* 2.9 GB of uncompressed hard drive space

RECOMMENDED:

* Windows® XP with SP2

* Pentium® 4 2.8 GHz or AMD® equivalent

* 512 MB RAM

* DirectX® 9.0c-compatible video card (ATI® Radeon® x800 or NVIDIA® GeForce® FX 6800) or higher

* DirectX® 9.0c-compatible sound card and speakers or headphones

* Microsoft®-compatible mouse and keyboard

* 16x DVD-ROM

* 5 GB of uncompressed hard drive space

...

ej gra jest lepsze od gta, lub just cause ??? bo nie wiem czy kupowac

Co kto lubi...

a tak btw: czytajcie recki w cda i opinie na forach :P

w/g mnie np. lepsze od JC, ale to zupełnie inne gry :P:lol2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy potrzebny jest pixel shader do tej gry

bo niby stara grafika

Do grania w Scarface'a trzeba miec taka grafike: " DirectX® 9.0c-compatible video card (ATI® Radeon® 9200 or NVIDIA® GeForce® FX 5500 with 128 MB RAM) or higher"

Jezeli chcesz grac na "mega high" (wykladzanie krawedzi 8X, 1600x1200 rozdzielczosc etc.) to zaleca sie "* DirectX® 9.0c-compatible video card (ATI® Radeon® x800 or NVIDIA® GeForce® FX 6800) or higher". Z pixel shader moze i korzysta ale nie w zbyt duzym stopniu (vide Crysis :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...