Skocz do zawartości

Terraria&Starbound (seria)


Bethezer

Polecane posty

>Starbound beta gameplay

Na początek drobne wyjaśnienie dlaczego teraz temat jest o dwóch grach a nie jednej:

a) formalnie rzecz biorąc - i patrząc na powyższy gameplay - Starbound jest duchowym sequelem Terrarii

b) przyrost postów jest niezauważalny, więc takie połączenie nie powinno zaszkodzić a wręcz przeciwnie ;)

Poza tym sama gra wygląda ciekawie - jedno uniwersalne narzędzie do zbierania surowców na pewno na plus, walka także wygląda ciekawie nie wspominając o systemie craftingu, więc może przy odrobinie wolnego czasu i środków (oraz gdy gra wyjdzie) sobie sprawdzę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - A co będzie, jak wyjdzie ogłoszona już Terraria 2?

Anyway, dziś powinien w mojej skrzynce pojawić się ciepły kluczyk do bety. Gdybym nie miał tak lipnego łącza, może bym coś postreamował, a tak pewnie skończy się na nagraniu kilku-nastu minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - A co będzie, jak wyjdzie ogłoszona już Terraria 2?

Dodanie "(seria)" do nazwy owego tematu nie jest naprawdę problemem (a o tym, że ma powstać albo lada chwila będzie druga część Terrarri szczerze mówiąc nie wiedziałem :P). Zresztą można to zrobić i zaraz...

A jeszcze jedno pytanie przy okazji - gra ma w sobie jakikolwiek cel albo coś co podobnego do end-game'u? Tzn. np. w takim Dwarf Fortress można dokopać się do bardzo ciekawych i nieprzyjemnych rzeczy, więc zastanawiam się czy i tutaj na graczy czekają niespodzianki pod ziemią ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: wczoraj wieczorem pobrałem grę, po instalacji waży bagatelka 3 gigabajty.

3 gigabajty, podczas, gdy Terraria waży koło 100 megabajtów. Dat content. I wygląda, jak dla mnie, świetnie - silnik jest oczywiścia dużo lepszy od silnika Terrarii, ale też jakość wykonania, szczególnie muzyki, jest dużo lepsza. Poszwędałem się po początkowym świecie, pobudowałem trochę, ubiłem parę stworów (a parę ubiło mnie). Jest sporo placeholderów, wiele opisów to "testplant6", "testcreature1", ale generalnie przez tę godzinę grało mi się fajnie i bez żadnych bugów, szczególnie, że (nie jak w Terrarii) od razu jest dostępny "tekst" ze sterowaniem, a przy rozpoczęciu gry samoczynnie odpala się samouczek, który w kolejnych misjach wprowadza w arkana gry.

Niestety znajomy nie miał już tyle szczęścia, u niego gra odpala się tylko do loga twórców. Podobno to "sprawka" Windows xp i są już na to fixe - zresztą dziś rano pobrało mi się 500 megabajtów łatki, więc problemy są poprawiane na bieżąco.

Osobną sprawą są tony trolli szwędające się po internecie i bredzące najróżniejsze negatywne rzeczy na temat gry. Przypomina mi się start XComEU i bzdury, jakie przez dobre kilka miesięcy pisano o AI, rng i reszcie.

A jeszcze jedno pytanie przy okazji - gra ma w sobie jakikolwiek cel albo coś co podobnego do end-game'u?

Jeśli pytasz się o Terrarię to celem gry jest ubijanie bossów. Ubijanie bossów pozwala craftować potężniejsze itemy, które używasz do ubijania potężniejszych bossów i tak do pokonania finalnego hardmode bossa w ukrytym, dżunglowym lochu. Co nie oznacza, że gra się kończy, jak go ubijesz, po prostu w tym momencie widziałeś praktycznie wszystko, co gra ma dla zaoferowania i zostaje ci budowanie i ew. grindowanie na post-hard-endgame itemy (których i tak nie potrzebujesz, bo zabiłeś najmocniejszego).

Jeśli pytasz się o Starbounda to wedle tego, co czytałem w dev diary, będzie zaimplementowana jakaś główna nić fabularna, ale nic więcej nie wiem, poza tym, że na aktualnym etapie bety fabuła jeszcze nie jest zaimplementowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że plik wykonywalny Windows ma w sumie 1000 megabajtów (600 single + 300 server), a linuxowe po 500. Dlatego aktualizacje gry są po 500 megabajtów. Zostaje jeszcze gigabajt contentu, a i pliki wykonywalne powinny się skurczyć, gdy twórcy dojdą do optymalizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Terrarię grałem krótko, ale Starbound od początku bardziej przyciągnął dzięki questom. Przynajmniej ma się jakiś określony cel, co pomaga w samotnej grze. Lokacje są pomysłowe, walka wygodniejsza niż w Terrarii, wydobywanie minerałów również.

Tylko ten pierwszy boss... Ech :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...