Skocz do zawartości

Crysis (seria)


Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Crysis nie wywarł na mnie dobrego wrażenia. Jedyne poważne, innowacyjne zalety, jakie zauważyłem, to świetna grafika oraz fizyka. Poza tymi dwoma plusami są już same minusy:

- gra jest banalnie krótka i łatwa - przeszedłem ją w jedną noc, na najwyższym poziomie trudności, a nie mam jakiegoś super skilla (gdy gram na necie mam zwykle tyle samo fragów, co śmierci na koncie),

- dźwięk i muzyka są przeciętne, nie budują w ogóle klimatu.

- gra szybko się nudzi - mi się znudziła mniej więcej w połowie. Dopiero zaczęło mi się podobać w misji na statku (ale |uwaga - spoiler|: Jest to ostatnia misja i napisy końcowe strasznie mnie rozczarowały).

- multiplayer nie prezentuje niczego nadzwyczajnego. Przy tym z COD4 jest wręcz śmieszny.

- największy minus: cena - taka gra nie jest warta więcej niż 60-70 zł.

Podsumowując: czas i pieniądze, które poświęciłem tej grze uważam za stracony. Szczerze odradzam kupowanie tej gry, chyba, że macie dużo niepotrzebnej kasy.

Moja ostateczna ocena: 6+/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale wg mnie po prostu kłamiesz. Po pierwsze, to Crysis nie byłby łatwy na najwyższym poziomie trudności chyba nawet dla Fatal1ty. Po drugie, jeśli Twoja noc trwa 12-15 godzin i grałeś non stop to CoDa za ten czas przeszedłbyś 4 razy, a jeżeli jesteś taki genialny w FPSy to dwa razy tyle. Gra szybko się nudzi to stwierdzenie bardzo subiektywne, ale skoro tak cię wciągnęła, że grałeś w nią całą noc....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś. Przesadzasz! W CDA dostała jakoś ocenę 9. Jak Ty dajesz ocenę 6+ to ciekawe jaką byś dał pozycjom w Kaszanka Zone. I nie odradzaj kupowania, bo to Twoja jest tylko opinia. Ktoś inny może mieć wręcz przeciwną.

Ja np. grając s singla CoD 4 i to tak po jednej misji na dzień, a nie w jeden długi wieczór mogę mieć odmienne zdanie w stosunku do tamtej grupy graczy i powiedzieć, że jest nudne.

A to o tym skillu to już pokazuje nadgorliwą skromność z Twojej strony. Na tak dużych przestrzeniach i wielu kryjówkach można spokojnie eliminować wrogów. To nie jest CoD gdzie masz małe pole manewru.

Mutlipayer pewnie się nie podoba, bo tam są duże obszary i pewnie są małe koncentracje graczy w jednym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@COREnick

Na pewno jeszcze w ogóle nei save'owałeś przez cały czas i nie zbierałeś broni od wrogów. Kłamiesz jak najęty, że przeszedłeś w jedną noc na poziomie Delta i do tego gra cię nudziła a mimo to poświęciłeś na nią 1 noc czyli u ciebie jakieś 20-25 h. Jak chcesz kłamać to chociaż rób to tak żeby nie obrazić inteligencji innych użytkowników tego forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbekbear--> Nie kłamię - to, co napisałem jest moją opinią. Jak już pisałem w FPSy nie jestem super-genialny, zwykle w multi mam tylke fragów, co śmierci. A jakoś przeszedłem Crysisa w około 13 godzin, na poziomie Delta. A COD4 zajęło mi znacznie więcej czasu i w niektórych momentach siedziałem parę dni (grałem na najwyższym poziomie trudności).

Napisałeś:

Gra szybko się nudzi to stwierdzenie bardzo subiektywne, ale skoro tak cię wciągnęła, że grałeś w nią całą noc....

Crysis mnie wcale nie wciągnął - grałem tyle czasu, bo kumpela była ciekawa mojej opinii o grze, więc chciałem grać jak najwięcej.

Martin napisał:

Koleś. Przesadzasz! W CDA dostała jakoś ocenę 9. Jak Ty dajesz ocenę 6+ to ciekawe jaką byś dał pozycjom w Kaszanka Zone.

>> A co ma ocena w CDA do rzeczy? To jest moje zdanie i mam prawo je mieć. Ocena to rzecz subiektywna - każdy da inną. A że akurat trafiły się dwie skrajne i różniące się... zdarza się. Byłbym idiotą gdybym zgadzał się z każdą recenzją/oceną w CDA, bądź innym czasopiśmie lub serwisie internetowym...

Martin napisał:

Ja np. grając s singla CoD 4 i to tak po jednej misji na dzień, a nie w jeden długi wieczór mogę mieć odmienne zdanie w stosunku do tamtej grupy graczy i powiedzieć, że jest nudne.

>> Przecież to żadna różnica, czy grasz 10 godzin, czy 5 minut dziennie w jakąś grę.

Martin napisał:

A to o tym skillu to już pokazuje nadgorliwą skromność z Twojej strony. Na tak dużych przestrzeniach i wielu kryjówkach można spokojnie eliminować wrogów. To nie jest CoD gdzie masz małe pole manewru.

Mutlipayer pewnie się nie podoba, bo tam są duże obszary i pewnie są małe koncentracje graczy w jednym miejscu.

>> Pudło. :) Ja właśnie wolę duże obszary i mniejszą koncentrację graczy. A jakoś COD4 bardziej mi się podoba.

Stasiooo--> Echh, kolejny. Ja zwykle save'uję jak najęty i zbieram każdą broń jaką mogę. Jak już piszę grałem na poziomie delta i przeszedłem w jedną noc. Zacząłem po dziesiątej wieczorem, przed północą mi się znudziło, do gry wróciłem zaraz po północy (bo jak napisałem wyżej, kumpela prosiła mnie o zdanie) i grałem do około dziewiątej rano.

Dla wszystkich niedowiarków mam dowód. Jest to screen. Są na nim pokazane właściwości mojego pierwszego save'a i ostatniego, zapisanego zaraz przed końcem gry. Daty utworzenia plików pokazują, ile czasu zajęło mi przejście gry. Oto link do tego screena: http://img177.imageshack.us/img177/852/aakk8.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w FPSy nie jestem super-genialny

No to możesz być genialny.

COD4 zajęło mi znacznie więcej czasu i w niektórych momentach siedziałem parę dni (grałem na najwyższym poziomie trudności)

W Crysisie możesz sobie odpuszczać wiele konfrontacji z przeciwnikami, a w CoDzie jest tylko jedna wąska "droga" do celu usiana przeciwnikami.

kumpela była ciekawa mojej opinii o grze, więc chciałem grać jak najwięcej.

Ale historia. Ja nie mogę. A mówisz, że nie opłaca się wydawać kasy, a dla jakiejś laski to zrobiłeś (od kiedy to one się tym interesują?).

A co ma ocena w CDA do rzeczy? To jest moje zdanie i mam prawo je mieć. Ocena to rzecz subiektywna - każdy da inną. A że akurat trafiły się dwie skrajne i różniące się... zdarza się. Byłbym idiotą gdybym zgadzał się z każdą recenzją/oceną w CDA, bądź innym czasopiśmie lub serwisie internetowym...

Jednak za bardzo skrajna jest ta ocena w porównaniu z innymi ocenami forumowiczów. Ubersoldier dostał 8 w CDA, a Ty Crysisa stawiasz w grupie przeciętniaków. To jest kawał dobrej produkcji. Są pewne tam mankamenty dlatego nie dostał 10. I do tego nie polecasz jej kupowania. To już jest przegięcie, bo tak to można o wszystkim powiedzieć, a na koniec kazać się wszystkim zabić, bo życie do d.... jest.

Przecież to żadna różnica, czy grasz 10 godzin, czy 5 minut dziennie w jakąś grę.

Jak przechodzisz wszystko za pierwszym razem to masz skumulowane odczucie odnośnie całej produkcji. Jak grasz etapami to wtedy na spokojnie przemyślisz cały konspekt i można się zawsze pokusić o bardziej szczegółowe refleksje.

Ja właśnie wolę duże obszary i mniejszą koncentrację graczy. A jakoś COD4 bardziej mi się podoba.

Schizofrenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin-->

No to możesz być genialny.

>> Co najwyżej dobry.

W Crysisie możesz sobie odpuszczać wiele konfrontacji z przeciwnikami, a w CoDzie jest tylko jedna wąska "droga" do celu usiana przeciwnikami.

>> To już kwestia indywidualnego stylu.

Ale historia. Ja nie mogę. A mówisz, że nie opłaca się wydawać kasy, a dla jakiejś laski to zrobiłeś (od kiedy to one się tym interesują?).

>> Znam wiele przedstawicielek płci pięknej, które grają w gry komputerowe. Ta, o której wspomniałem gra m.in. w Battlefield 2 przez neta.

Jednak za bardzo skrajna jest ta ocena w porównaniu z innymi ocenami forumowiczów. Ubersoldier dostał 8 w CDA, a Ty Crysisa stawiasz w grupie przeciętniaków. To jest kawał dobrej produkcji. Są pewne tam mankamenty dlatego nie dostał 10. I do tego nie polecasz jej kupowania. To już jest przegięcie, bo tak to można o wszystkim powiedzieć, a na koniec kazać się wszystkim zabić, bo życie do d.... jest.

>> To, że jest za bardzo skrajna, to Twoje zdanie. Moje jest inne. Zabronisz mi tego? Przeczytaj regulamin i netykiete. Tam jest wyraźnie napisane, że każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

Jak przechodzisz wszystko za pierwszym razem to masz skumulowane odczucie odnośnie całej produkcji. Jak grasz etapami to wtedy na spokojnie przemyślisz cały konspekt i można się zawsze pokusić o bardziej szczegółowe refleksje.

>> "Za pierwszym razem"??? Chyba chciałeś na pisać "za jednym razem". Przesadzasz. Dla mnie nie ma żadnej różnicy, w jaki sposób przechodzę grę.

Schizofrenia?

>> What? Sam mi wmawiasz, że multi nie spodobał mi się, bo rzekomo nie lubię dużych obszarów. A tak wcale nie jest. Ja uwielbiam grać na dużych obszarach. A mimo to COD4 spodobał mi się bardziej. To świadczy o tym, że ma lepszy multi, a nie o tym, że mam schizę. Pomyśl zanim coś napiszesz (<-kolejna święta zasada tego forum...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej dobry.

Sam żeś przyznał, a wiadomo że najwięcej jest przeciętniaków, więc Twój argument jest beznadziejny.

To już kwestia indywidualnego stylu.

Który najbardziej jest uwypuklony w Crysisie.

Znam wiele przedstawicielek płci pięknej, które grają w gry komputerowe. Ta, o której wspomniałem gra m.in. w Battlefield 2 przez neta.

To muszą być jakieś osobniki pod ochroną przed wyginięciem.

To, że jest za bardzo skrajna, to Twoje zdanie. Moje jest inne. Zabronisz mi tego? Przeczytaj regulamin i netykiete. Tam jest wyraźnie napisane, że każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

Tylko to trzeba jakoś konkretnie udowodnić, a nie zaraz pisać, żeby nikt tego nie kupował, jakbyś był panem i władcą wszelkich gustów na tej planecie. Właśnie to mnie zirytowało.

"Za pierwszym razem"??? Chyba chciałeś na pisać "za jednym razem". Przesadzasz. Dla mnie nie ma żadnej różnicy, w jaki sposób przechodzę grę.

Jak jeszcze chodziłem do liceum to w okresie letnim kiedyś udawało mi się siedzieć przy kompie z 5 godzin, teraz to się zmieniło. Wystarcza mi przejście jednego etapu na jakiś czas. Bym się porzygał tyle siedząc.

What? Sam mi wmawiasz, że multi nie spodobał mi się, bo rzekomo nie lubię dużych obszarów. A tak wcale nie jest. Ja uwielbiam grać na dużych obszarach. A mimo to COD4 spodobał mi się bardziej. To świadczy o tym, że ma lepszy multi, a nie o tym, że mam schizę. Pomyśl zanim coś napiszesz (<-kolejna święta zasada tego forum...).

Piszesz że uwielbaisz duże przestrzenie, a potem dajesz wprost przeciwny przykład, że jest odwrotnie chociaż niczym nie argumentujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niemożliwe jest przejście Crysisa w 12 godzin na poziomie Delta za pierwszym razem w jedną noc. To jest po prostu NIE-MOŻ-LI-WE. A historia z koleżanką, która jest miłośniczką strzelanek i musiała poznać Twoją opinię o grze natychmiast i Twoim heroicznym czynem (noc zarwana dla nędznej gry) to już przesada...

Hej, przeszedłem Wiedźmina w 15 godzin na trudnym poziomie, w ogóle nie robiłem lvl-up'ów, nie zapisaywałem, nie używałem alchemii. Musiałem szybko przejść grę, bo się bałem, że mi się monitor spali!!!!!!!!1111111

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu caly post a sczegolnie fragment o przechodzeniu Crysisa na delcie w nocke

Buahahaha. Respect mate :lol:

Jedyne poważne, innowacyjne zalety, jakie zauważyłem, to świetna grafika oraz fizyka.

Bo innych wybijajacych sie elementow Crysisie nie odnotowano bo w Cryteku specow od gameplauy nie zatrudnili jeszcze :roll:

Poza tymi dwoma plusami są już same minusy:

Nie moge sie doczekac :P

- gra jest banalnie krótka i łatwa - przeszedłem ją w jedną noc

, na najwyższym poziomie trudności

Mysle ze zdrowo koloryzujesz ale wali mnie to. Twoja uczciwosc jest Twoja uczciwoscia.

Fakt za to ze gra jest naprawde prosta. Prosta bo gameplay opiera sie na tym samym schemacie caly czas i odpowiednio kozystajac z tarczy przechodzi sie gre dosc powolnie ale bardzo prosto.

- dźwięk i muzyka są przeciętne, nie budują w ogóle klimatu.

Bo w Cryteku wiedza co daje AA X 16 ale nie wiedza co daje grze klimat.

- gra szybko się nudzi - mi się znudziła mniej więcej w połowie.

Mnie sie kazda gra nudzi mniejwiecej w polowie i jesli mimo to docagam do konca to znaczy ze fabula lub gameplay mnie przytrzymaly przed TV. W przypadku Crysisa mimo wad i nudy przytrzymal mnie gameplay. Jednak pod koniec zmuszalem sie juz bardzo.

- multiplayer nie prezentuje niczego nadzwyczajnego. Przy tym z COD4 jest wręcz śmieszny.

To Crysis ma jakies multi? :shock: :P

- największy minus: cena - taka gra nie jest warta więcej niż 60-70 zł.

Przelicz koszta produkcji gry i oblicz ile "jest warta" zamiast pisac glupoty.

Podsumowując: czas i pieniądze, które poświęciłem tej grze uważam za stracony. Szczerze odradzam kupowanie tej gry, chyba, że macie dużo niepotrzebnej kasy
.

w przypadku niepotrzebnej kasy to sie nie kupuje Crysisa tylko pisze na PW do Borxxa ktory podaje numer konta na ktory kase sie przelewa :P

Moja ostateczna ocena: 6+/10

Nie badz taki. Daj chociaz 7+ w koncu mamy swieta 8)

A Crysis zasluguje imo na mocne 8.

Wesolych swiat wszystkim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ...

Moim zdaniem Crysis jest po prostu średni. Moge nawet posilic sie o stwierdzenie, ze jest to Far Cry z lepsza grafika i dodanymi bajerami zwiazanymi z wyposazeniem naszego bohatera. Do tego dochodzi mocno okrojona swboda i długość (a raczej krótkość). Cóż... spodziewałem sie wiecej.

Do tego dochodzi głupie AI. Przeciwnicy są tak głupi, że to jest koniec świata -_-. A ostatnia misja woła o pomstę do nieba. Z tego co wiem, wielu osobom przytrafił się taki bug, ze gra 'ominęła' misję w ktorej naszym zadaniem jest wzięcie działka taktycznego, które jest potrzebne do ukońbczenia gry. Tak wiec musialem powtarzac cala misje... Co jak co, ale takie bledy w TAKICH produkcjach sa po prostu niedopuszczalne....

Powiem jednak ze zabawa wcale taka zła nie byla i 8 jest uczciwą oceną ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis przeszedłem jakiś miesiąc temu i moge potwierdzić opinie niektórych na temat krótkiej i nudnej gry. Przeszedłem ją w jakieś 6h na najłatwiejszym poziomie trudności nie ginąc przy tym ani razu. Gra podobała mi się do momentu wejścia na "statek" obcych - podróż bez grawitacji po statku jest za długa i męcząca. Bardzo podoba mi się fizyka i grafika. Po przejściu gry wiele razy włączałem sobie gre od początku tylko po to żeby sobie postrzelać do ludzi, drzew, liści itp xD. Świetnie zachowuje się czołg, fajnie się nim przejezdza ludzi. I jak już ktos powiedział głupich ludzi... ich AI jest tak do bani że szkoda gadać. Nawet bez niewidzialnośći stojąc koło AI on mnie nie zawsze widzi nie mowiąc o ich celowaniu. Ale ogólnie gra mi się podobała. Nie ma zbyt wysokich wymagań jak podawali choć chciałbym zobaczyc ją na dx10, dotychczasz grałem na Athlonie AM2 64 4200+ 3GB ram i GF7900GT 256Mb na full detalach "dostępnych na XP" przy rozdzielczości 1440x900 75hz i chodziło bez zająknięcia. Niestety na DX10 sobie nie pgoram bo szkoda mi instalowac Visty tylko dla Crysisa. Moja ocena to 8. ide se pograc w lost planet :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz raz, że gra jest nudna, ale potem, że ci się podobała oraz że jakoś ją przeszedłeś. :shock:

Grałeś na easy i się wypowiadasz o ich AI.

A chyba jakiś dzieciuch jesteś patrząc na formę komentarza, bo do Dx 10 potrzebujesz jeszcze odpowiedniej karty. A jakbyś przeczytał recenzje w CDA to byś wiedział, że w pewnym stopniu dodatkowe efekty można odblokować dla Dx 9.

ide se pograc w lost planet

Tam to przeciwnicy sami jajogłowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis mimo wszystko mialby slabsze tekstury- to pewne ale jako calosc w wizualnym odbiorze mysle ze spokojnie zachwycalby tak samo jak wersja PC. A jakby jeszzce lekko podkrecili gamepaly to juz w ogole rewelacja. Zreszta tak sie pewnie stanie

Tak się pewnie nie stanie bo sami twórcy Crysis'a odpowiadają na to często im zadawane pytanie iż nie ma mowy o konwersji na konsole bo one są po prostu na to za słabe. Taka jest prawda, która niestety niektórych boli :) No cóż, goście z Crytek'a wiedzą o tym chyba lepiej niż my tu wszyscy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym sie podzielic moimi wrażeniami po odpaleniu Crysisa na Xpeku, czyli direct 9. Proc Dual COre 2160, HD3850, 2 GB RAMku. No i co moge powiedzieć, gra chodzi rewelacyjnie! Wszystko na high oprócz cieni, smiga aż miło! Wcześniej miałem 7300gt i róznica kolosalna, nie ma co porównywać. Mam jeszcze jedno porównanie, na 8600gt tez grałem i nie smiga tak jak na Radku. No cóz moge powiedziec, dopiero na high widac majstersztyk graficzny. Nie tylko grafika jest cool. Gra po prostu wciaga, wczesniej na 7300gt nie chciało mi sie grac, bo strasznie cieło ale wystarczy zmiana sprzętu i gra sie naprawde miodnie. Dla mnie na razie gra ma 8+/10. Wypowiem sie jak gre ukoncze. Na razie jest super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj... a teraz czytam że jednak Crytek zastanawia się nad konwersją Crysis'a. Chociaż od razu zaznaczają że na pewno odbędzie się to kosztem obciętej grafiki.

Łał nie bedzie AAx 16 :cry: Koniec swiata przeciez ta gra bedzie beznadziejena bez AA x16 :roll:

Porazka!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko na medium, z długimi etapami pomiędzy checkpointami. :P

A żeby się nie nudziło i nie narzekał borxx na brak akcji Koreańczycy od początku latają w nanosiutach, zawiązują sojusz z kosmitami przeciwko graczowi, a na wyspie rządzą skrypty. :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest wypas. Na początku to nie jest ta sama gra co w połowie i póżniej. Fabuła nie najgorsza ale to znowu w stylu, atakują zli, wiec musimy uratowac swiat. Dla mnie to wystarczy. Dla chcacych w FPSach strzelania, a nie pieknej historii jest to tytuł godny polecenia. Trafiamy na wysepke, jak sie okazuje, opanowały ją Koreance, my mamy sie dowiedziec "co sie tu do cholery dzieje". Widać już na samym poczatku, ze gra nie jest zbyt trudna, strzelamy, chowiemy, znowu strzelamy i tak w kółko, z tym, ze sie to nie nudzi. Oczywiscie mozna isc jak Rambo przed siebie ale i tak trzeba sie predzej czy później schowac za jakims głazem albo krzaczkiem. Co powala, no grafika przedewszytskim, ładnie sie swieci i wogóle, jednak samymi wodotryskami graficznymi ta gra(zapewniam Was) sie nie chwali. Po pewnym czasie grania, nie zwracamy na grafike wogóle, zwłaszcza w goracych momentach. No kto podziwia krajobrazy jak jakiś obcy ładuje w niego "sniezkami"? NA poczatku myślałem, ze gra moze sie pochwalić jedynie grafika, a tak niestety można wywnioskować po pierwszych godzinach grania. Poczatek to taki bowiem trening, w którym uczymys co gdzie i jak. Crysis jest tak zrobiony, że chce sie isć dalej, poznać co sie stanie, zmasakrowac nowe hordy Koreańców, rozpierdzielić pojazd wroga itd. itp. Nie mniej tu akcji niz w CoDzie, oczywiscie takiego zageszczenia tutaj nie ma ale momentami jest naprawde gorąco, jak np. obrona bazy naszych chłopaków na wyspie. No cud miód. Far Cry z lepszą grafiką, bronią i tyle. Co do wymagań, na Dual Core 1,8 GHz, HD3850, 2 GB Ramku smigało może nie komfortowo ale dało sie grac przyzwoicie na 800x600, wszystko na high oprócz cieni. Wadą jest na pewno jest jej długość, zapewne kazdy ma niedosyt po tym jak zobaczył końcowy filmik. Grało sie stosunkowo długo ale zakończenie takie nijakie, widać, że 2 jest JUZ TERAZ robiona. O babolu w finałowej walce tez trzeba napisac, bo ja przez niego 3 godziny spędziłem w ostatniej misji. Trzeba po prostu nie zapomnieć działka TFK. Dla mnie 8+/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko na medium, z długimi etapami pomiędzy checkpointami. :P

A żeby się nie nudziło i nie narzekał borxx na brak akcji Koreańczycy od początku latają w nanosiutach, zawiązują sojusz z kosmitami przeciwko graczowi, a na wyspie rządzą skrypty. :lol:

Raczej wszystko na poziomie cos pomiedzy pecetowym high/ultra plus kilka dobrych filtrow i efektow. A co do checkpointow to zamiast nich raczej normalny quick save w dowolnym miejscu. Rozwiazanie takie niestety przeszlo z PC na konsole. Niestety bo imo to rozwiazanie beznadziejne i zabijajace klimat.

A co do braku akcji to jak dla mnie mozna by dynamike gry lekko podkrecic. A skrypty sa złe i nie chce ich wcale [-X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...