Skocz do zawartości

Crysis (seria)


Polecane posty

Po tej kwestii z Mario to zrozumiałem, że PeCet jest dla elitarnych środowisk graczy, którzy uwielbiają realizm i gardzą bezmyślnymi produkcjami akcji.

Nie masz kompletnych danych o popularności Crysisa, bo pominąłeś black market (ogólnie tak ujmując).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Po tej kwestii z Mario to zrozumiałem, że PeCet jest dla elitarnych środowisk graczy

a Ty jestes najbardziej elitarnym ze wszystkich :D

, którzy uwielbiają realizm i gardzą bezmyślnymi produkcjami akcji.

Generarizujesz, jak zwykle zreszta :roll: Nie samym Marianem konsole stoja a ta gejowata parka hydraulikow jest tylko symbolem marki N.

Fakt ze konsole sa domena gier akcji ale jako ze nie masz o konsolkach pojecia Martinku :) nie wiesz ze wiekszosc z tych najlepszych, najkonkretniejszych gier akcji jest baaaaardzo daleka od bezmyslnosci 8)

Po za tym w ogole "bezmyslnosc" to zle slowo. Kazda dobra gra jest przemyslana. Tworzona przez stado zajawionych developerow ktozy maja okreslony, plan, motyw i chca trafic w konkretne gusta ze swoja produkcja. Ciezko chyba o takim Bioshocku mowic ze jest bezmyslny a nie jest przeciez tylko gra PC. Na pewno bezmyslny nie jest Mass Effect ( a jest takim rpg akcjii wiec sie kwalifikuje jako gra akcji:) albo Assassin's Creed. Ten ostatni akurat jest bezmyslny ale w innym sensie:)

Zreszta mozna by tak wyliczac godzinami dodajac wiele genialnych gier z PS2 chocby. Nie ma sensu offtopowac tak bardzo.

W kazdym razie to ze gra ma swoje zasady odchodzace od realizmu nie znaczy ze jest bezmyslna!

Nie masz kompletnych danych o popularności Crysisa, bo pominąłeś black market (ogólnie tak ujmując).

No wiem, gowniane torrenty i inny syf swoje dokladaja do slabej sprzedazy Crysisa ale ponownie jest to plaga raczej panstw wschodnioeuropejskich z Polska na czele :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż z drugiej strony trzeba by było sporo czekać na ściągnięcie Crysisa który ma sporą wagę... Chociaż sa mistrzowie co zostawiają kompy na dzień czy też parę dni i czekają na Crysisa z transferem 10 kb xD Już lepiej sobie kupić oryginał, a nie, czekać i łamać tym samym prawo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, Crysis to chyba by się z miesiąc ściągał na 10KB :P

Martin - przesadzasz trochę. Nie można mówić, że Crysis to gra dla inteligencji, a np. CoD to gra dla debili. W takiej sytuacji wyskoczy Ci byle RPGowiec (chociażby ja) i skontruje to tak - "same debile grają w strzelanki, zobaczcie Tormenta, to jest gra dla elity". Można to nazwać po prostu tak - Crysis to ambitna i realistyczna strzelanka. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie sprzeczac, ale tak:

Zmienilo sie tyle ze Crysis zostal juz doszczetnie wdeptany w ziemie przez gwiazdkowe hiciory. I nie, nie tylko te lepsze od Crysisa gry ale tez typowe komercyjne crapy. Mainstream, takie zycie 8)

Ja wiem jak wyglada jego sprzedaz, ale chodzilo mi o to, ze jak podajesz nieaktualne dane to o tym wspomnij;) Inaczej wprowadzasz ludzi w blad;p A ja dalej nie wiem co ty tak z tymi hiciorami, ja tam nie widze takich gier, ktore by jakos strasznie Crysis'a przebijaly :roll: No moze Uncharted (nawet na pewno) i Mario Galaxy, o ktorym zreszta sam wspominasz.

Kwestia gustu, imo jest nudna jak cholera a zachowanie Koreanczykow sprawia ze to bardziej taki chodzony celowniczek z bajerkami a nie mocny, dynamiczny FPS. Ale tak jak pisze, to kwestia gustu.Nie ma co tu dyskutowac za bardzo.

Akurat inteligencja w Crysis jest duzo lepsza od tej z Halo, przeciez to tam te gowna biegaja bez sensu, nieudolnie sie chowajac, jedynie te male smrody robia cos innego - uciekaja... i tylko to.

Halo 3 mozna nie lubic bo to dosc kontrowersyjny FPS. Ale akurat swietnego wywazenia gameplayu, dynamiki, przeciwnikow i broni oraz swietnej aranzacji kazdego starcia w grze mu odmowic nie mozna. pod tym wzgledem jest to rewelacja. ma swoje slabsze momenty pod koniec gry ale ogolnie to co jest domena serii czyli starcia open air to mistrzostwo swiata. Dla mnie zadna scena z Crysisa nie umywa sie chocby do walki z dwoma Scarabami w H3 :shock:

Jakiego swietnego wywazenia przeciez tam biegasz po imo nudnych (od jenynki zreszta nie zmieniajacych znacznie klimatu beznadziejnych lokacjach zabijajac idiotycznie zachowujace sie ufoludy... ZERO urozmaicen, takich chociazby jak zwalnianie czasu, przyklejanie sie do scian czy nawet lapanie oponentow, jak to mialo miejsce w "Kryzysie" Interakcja/fizyka tez jest szczatkowa, przeziez to zwykly, prosty FPS. Jesli Crysis nawet nie jest lepszy (bo fakt, Halo jednak cos w sobie ma, ze chce sie do niego wracac) to na pewno nie jest gorszy. Co w tym Halo takeigo swietnego? Nawet niby "banalny" Sof 2 byl bardziej "przelomowy" czyms sie wyroznial - realistyczne obrazenia (jak zwal tak zwal, wiadomo o co chodzi - ucinanie rak i nog nozem etc;p;))a Halo? ani to super fizyki nie ma, ani pieknej grafiki, ani jakichs nietypowych, ciekawych broni...

Rozmawialismy OGOLNIE a Ty ograniczasz sie tylko do rynku polskiego ktory jest absolutnym zadupiem Europy w tej branzy. Nie mowiac juz o tym ze sama Europa jest zdupiem tej branzy 8)

Dobra, to w Stanach ta karta kosztuje 7 stow w przeliczeniu, zadowolony?

Co mnie obchodzi co i jak sprzedaje sie w Polsce skoro i tak ma to marginalne znaczenie dla sprzedazy ogolnej. To ze DS nie sprzedaje sie w Polsce wcale nie przeszkadza mu byc najpopularniejszym sprzetem do grania na swiecie a popierdolkowate gry na DSa sprzedaja sie w takich ilosciach o jakich Crysis moze pomazyc.

Bo akurat gry na DS'a przyznac musze, sa lepsze od Crysisa (i wielu innych gier w tym tez konsolowych), a to duza zaleta touch screen'a, PSP pomimo swojej "next-genowosci" w handheldach DS'wi nie moze podskoczyc, dlaczego? bo tam wydaja gry tak samo "zwykle" jak na duzych platformach wiec poco grac w cos brzdykiego skoro mozna to samo miec piekne i bardziej rozbudowane? To samo z Wii, ktore moim zdaniem z next-genow jest najlepsze. Nintendo nie stawia na grafike a na przyjemnosc plynaca z grania (czyli to co jest najwazniejsze) i przyznac trzeba wychodzi im to swietnie o czym zreszta swiadczy sprzedaz konsol wielkiego "N".

To ze zyje w Polsce nie musi dostosowywac mojego punktu widzenia tylko do naszych realiow. Prawda? 8)

Swieta racja, ale gdzie ja pisalem ze tak musi byc? :roll: poza tym nie ma co za bardzo patrzec na inne kraje, mysleniem o cenach z Japonii gry badz konsoli nie wyczarujesz. Mieszkam tu i glownie interesuje mnie to co sie tutaj dzieje, co mi z tego, ze w Stanach beda rozdawac wszystkim np konsole, albo nowe karty graficzne?

Jesli chodzi o Crysisa to sprawa jest jeszcze inna i bardziej zlozona. Ogolnie nie sprzedal sie bo jest typowym pecetowym,

dosc "technicznym" (chodzi o feeling) FPSem

Zauwaz, ze wlasnie takie "typowe" FPS'y zaczynaja coraz czesciej wychodzic na konsole a jesli sa typowe czyli nic specjalnego to po co coraz wiecej takich gier wychodzi (na konsole)? w ogole coraz czesciej pojawiaja sie konwersje z PC na konsole, C&C chociazby.

dodatkowo o duzych wymaganiach sprzetowych.

Wczesniej twierdziles, ze w "Juesej" z kompem pod Crysis'a "no problem"...

A do tego wszystkiego premiere mial chyba w najgorszym mozliwym momencie. Koncowka roku to wzmozony okres ofensywy konsolowych gier i samych konsol. ciezko by Crysis mial pecetowy i tylko pecetowy FPS mial zdobywac listy sprzedazy gdy miliony ludzi czekaja z wiilotami w dloniach na Super Mario: Galaxy :D taka, prawda ( a Mario: Galaxy to genialana gra!!! )

Fakt, Japonczycy to w ogole tylko DS'a i Wii widza;d

Nie mowiac juz o tym ze byl to okres w ktorym premiere mialo duzo innych o wiele bardziej oczekiwanych gier niz Crysis. Np: Assassin's Creed czy CoD4 albo Mass Effect.

Czy bardziej, nie sadze, po prostu na samym PC gra nie pobije sprzedaza gry, ktora wyszla na kilka konsol, no i te wymagania, jakby Crysis byl tez na konsolach (co raczej malo mozliwe jest, no chyba, ze bedzie toto wygladac, jak na kompie na medium detalach i z ograniczona fizyka - co najwyzej) to na pewno by sprzedaza od takiego CoD'a duzo nie odstawal:) Albo takie AC gdyby na kompa wyszlo to watpie, by sie znacznie lepiej (na PC) od Crysisa sprzedawalo.

Hehehe rewolucje... na Xboxie 360... hehehe. Dobre :lol:

Dobre, hehe... tylko, ze ty z tymi rowolucjami na konsolach wyskoczyles hehe....;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmontowałem nowego kompa :D Odpaliłem Crysisa zaraz po skończeniu pracy, i muszę powiedzieć że na 22" monitorze wygląda świetnie :D Wcześniej mogłem grać tylko u kumpla :P Teraz jak już mam w końcu jakiś porządny sprzęcior to zacznę przechodzić Single'a :D Narazie grałem w demo (:P) Ale i tak już co nieco grałem w pełniaka więc jutro żeby niczego nie zapomnieć lecę do sklepu ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie wiem co ty tak z tymi hiciorami, ja tam nie widze takich gier, ktore by jakos strasznie Crysis'a przebijaly :roll: No moze Uncharted (nawet na pewno) i Mario Galaxy, o ktorym zreszta sam wspominasz.

W jakim sesnie "przbijaly"? W sesnie sprzedazy? Jesli tak to od Crysisa sprzedaje sie lepiej niemal wszystko na czele z WII Fit:)

więc jutro żeby niczego nie zapomnieć lecę do sklepu
jak to? Nie dostales Crysisa razem ze karta graficzna. Przeciez do EVGA gf8800 512 daja crysisa w pudelku. Ja przynajmniej mam taka edycje i zreszta z taka sie caly czas spotykam. Dziwne. jakiego masz tego GF dokladnie? (jaka edycja)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin--->, ksiazki w tradycyjnej formie tusz+ papier? Oczywiscie ze tak. Ladne lata to jeszcze potrwa ale co do tego ze zostana calkowicie wyparte przez "ksiazki" elektroniczne z lektorem nie mam najmniejszych watpliwosci. Wiecej, z internetowych ksiegarni wszyscy beda zasysali "ksiazki" prosto na swojego IPoda lub inny odtw. 8)

Stasiooo---> Poebao mi sie :roll: Crysisa mi dali do karty EVGA ale 640 MB a nie do 512 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sesnie "przbijaly"? W sesnie sprzedazy? Jesli tak to od Crysisa sprzedaje sie lepiej niemal wszystko na czele z WII Fit:)

Ale co z tego, ze sie lepiej sprzedaja, chodzi mi o jakosc gry:) a co do sprzedazy to przeciez swietny Uncharted schodzi gorzej od Crysis'a o UT 3 nie wspominajac.

No bez jaj. My chyba piszemy o innych grach. Covenanci w H3 zachowuja sie calkiem niezle. Ladnie flankuja, obrzucaja granatami, wycofuja sie czy zajmuja trudne do nadgryzienia pozycje, czesto tez kozystaja z tarcz i gadzetow i przedewszystkim nie daja bohaterowi zajmowac zbyt dlugo jedenj pozycji. To glownie dzieki SI gra jest tak dynamiczna.

Nie wiem na jakim poziomie grales ale jesli na normal ktory jest jak easy ( co przyznalo samo Bungie) to masz bardzo niepelne pojecie o SI w Halo 3.

Durnie to sie zachowuje tylko Flood ale tak mialo byc.

Gralem troche u kumpla - nie wiem jaki poziom trudnosci, ale w poprzednie czesci gralem an wyzszych i wcale dobra ta ich ynteligencja nie byla - chyba, ze trojka jakas rewolucja pod tym wzgledem wprowadza i jesli tak to robi to nieudolnie bo jak jest dobra inteligencja to na kazdym poziomie trudniosci, tak zeby kadzy ja zauwazyl, lepiej chyba, zeby na niskim poziomie trudnosci strzaly zabieraly mniej zdrowia (graczowi), niz, zeby przeciwniy stali jak kolki i bezmyslnie nawalaly, nie?

Podaj Gamertaga, dodam cie do frienlisty. Gust gustem ale teraz to juz nie wierze ze w ogole grales dluzej w Halo 3

No dluzej nie :P

I byc moze sila lezy w tej prostocie. Nie musze w kazdej grze zwalniac czasu i przyklejac sie do scian by dobrze sie bawic :roll:

No nie, i nie koniecznie chodzi mi o te rzeczy, po prostu o cos nowatorskiego, ile mozna grac w to samo? przeciez jakby mialo wyjsc Halo 5 to juz by nikt (oprocz najbardziej oddanych fanow i tych, dla ktorych byloby to pierwsze spotkanie z seria) w to nie gral.

Ha! :P

:roll:

No widzisz, nie kazda gra musi oferowac obcinanie rąk nozem ani super fizyki

W sumie to moze i tak, bo te gry, ktore chcialy byc nowatorskie, swieze i cos wniesc do growego swiata (BG&E, GTR) okazywaly sie finansowa klapa... :? ;/

Jest swietnym dodatkiem do next gena i fajna imprezowa zabaka lub fajnym gadzetem by do konsolki przyciagnac dziewczyne. Ale by miec w domu WII jako jedyna stacjonarna konsole? W zyciu!

A niby czemu nie? Na Wii jest duzo gier nastawionych na singla, przyklad? Zelda, Metroid Prime, Mario.

Mnie interesuje co sie dzieje na calym swiecie, jak branza sie rozwija, zmienia itd. Nie patrze na ta branze przez pryzmat Polski bo wtedy guzik bym wiedzial a i wielu genialnych gier bym nigdy nie poznal.

A czy ja mowie, ze mnie interesuje tylko Polska (?), NIE! W Polsce to interesuja mnie tylko ceny sprzetu i softu (i o to mi chodzilo), a informacji wiadomo, ze szukam na zagranicznych serwisach etc...

to byl taki skrot myslowy :wink:

To nie mysl na glos :P

Multiplatformowosc to normalka przy tak gigantycznych kosztach produkcji gier jakie mammy dzis. dziala to zreszta jak widzisz w obie strony.

Tak, ale chodzilo mi o to, ze na konsolach jest coraz mniej takich gier jak Syphon Filter a coraz wiecej jak Far Cry...

Ogolnie pod wzgledem sprzedazy pecetowa gra nie ma co startowac.

nie powiedzialbym...

Crysis na konsoli moze wygladac duzo lepiej niz napisales. Brak AA x 16 czy efektow z DX10 nie oznacza jeszce ze gra nie moze wygladac przepieknie. Taki np: Uncharted wyglada dla mnie o wiele ladniej niz Crysis. Ale ja nie chodze po lokacjach i nie licze ile dany obiekt ma ząbków:)

Ale jakie masz plansze w Uncharted a jakie w Crysis'ie a i Uncharted stawia bardziej na efekty niz szczegolowosc tekstur, jesli mialby wyjsc port Crysis'a na konsole to tekstury musieliby ostro pojechac, za malo ramu maja konsole, tym bardziej, zeby jeszcze antialiasing byl.... no i ilosc "barachla" na planszy musieliby zmniejszyc. Mozliwosc policzenia zabkow u postaci to tez dazenie do fotorealizmu, licza sie szczegoly, nawet jesli gra bedzie miala tekstury w jakiejs niebotycznej rozdzialce a plansze beda pozbawione szczegolow to gra i tak bedzie prezentowac sie slabo - Crysis te cechy laczy.

Tak ale jakos wszyscy po za Toba zalapali ze nie mialem na mysli X0 bo to raczej normalne:)

No to co mistrzu miales na mysli, ha? bo wiesz jak kupuje konsole to raczej nie biore jakiegos PS2 z poprzedniej epoki a cos nowego, wiec jakiez to konsole maja takie rewolucyjne gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@borxx był w pudełku :P Nie odkopałem, już uruchomiłem i jestem już po tym jak ufoludy zaciukali tego Błazna (tak, wiem to jest polska edycja :P) Nie spodziewałem się że mi ruszy na AA x4 z detalami high na 1680x1050, ale jednak poszło i mam średnią 21 fps (!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego' date=' ze sie lepiej sprzedaja, chodzi mi o jakosc gry:) a co do sprzedazy to przeciez swietny Uncharted schodzi gorzej od Crysis'a o UT 3 nie wspominajac.[/quote']

No dlatego pytalem o co Ci chodzi. Jesli nie o sprzedaz to wiadomo. Crysis to naprawde dobry FPS. Imo jeden z najlepszych w tym roku.

bo jak jest dobra inteligencja to na kazdym poziomie trudniosc

No wlasnie nie. Zachowania przeciwnikow sa czesto bardzo ograniczane na nizszych poziomach trudnosci. Zobacz np ze na hardzie i weteranie w CoD4 ciezko jest ustac chwile w jednym miejscu bo wrogowie przeganiaja Cie non stop granatami. No normalu w ogole nie ma ani razu takiego deszczu granatow jaki potrafia serwowac juz na hardzie. Nie mowiac juz o odzucaniu granatow z ktorego tak konkretnie to kozystaja dopiero na weteranie. Podobnie z SI jest zreszta w Crysisie.

No nie, i nie koniecznie chodzi mi o te rzeczy, po prostu o cos nowatorskiego, ile mozna grac w to samo?

Ale Halo nigdy nie bylo zapowiadane jako jakas rewolucja w gamepalyu, wrecz przeciwnie.

W sumie to moze i tak, bo te gry, ktore chcialy byc nowatorskie, swieze i cos wniesc do growego swiata (BG&E, GTR) okazywaly sie finansowa klapa... :? ;/

Na szczescie nie zawsze tak jest. Jedna z najbardziej nowatorskich gier i do tego naprawde genialna czyli Shadow of The Colossus osiagnela spory finansowy sukces a jeszce dzieki niej reedycja rownie nowatorskiego i rewelacyjnego dziela czyli ICO tez sprzedala sie swietnie.

Tak samo jak nie ma sensu przeliczanie cen konsol z Japonii

Przeliczanie cen konsol z japoni to akurat bardzo rozsadna sprawa. zalezy oczywiscie ktorych konsol. dzieki takiemu przeliczaniu skusilem sie na kilka fajnych sprzetow z KKW:)

DS roxxior :P

No, jak nie, jak tak, nie? 8)

Przez dwa lata miotalem sie miedzy PSP i DSem, sprzedawalem jedno, kupowalem drugie itd. Teraz znowu mam dylemat. Mam DSa a chce PSP:)

Jest swietnym dodatkiem do next gena i fajna imprezowa zabaka lub fajnym gadzetem by do konsolki przyciagnac dziewczyne. Ale by miec w domu WII jako jedyna stacjonarna konsole? W zyciu!

A niby czemu nie? Na Wii jest duzo gier nastawionych na singla' date=' przyklad? Zelda, Metroid Prime, Mario.[/quote']

Eee, za malo konkretow i dotego wszystko w SD. Oczy bolą od tej rozdzialki:) Jest sporo dobrych gier ale jednak nie ma to jak Mass Effect, Assassin czy Uncharted czy tez Crysis:)

a informacji wiadomo, ze szukam na zagranicznych serwisach etc...

wszedzie byle nie na WP i Onecie :wink:

Ale jakie masz plansze w Uncharted a jakie w Crysis'ie a i Uncharted stawia bardziej na efekty niz szczegolowosc tekstur

Uncharted, Assassin czy wiele innych gier konsolowych pokazuja ze nie potrzebny jest AAx 16 by gra wygladala przepieknie. Grajac nie podziwiasz AA x16 tylko piekne widoki, animacje, zyjacy swiat, design etc. Stoisz przy jakims obiekcie i myslisz: wow ale to pieknie wyglada a nie: wow ale shadery:)

Gram w Crysisa i widze wszystko piekne ale gram w Assassina i szczeka opada mi nawet bardziej przy zachwycie nad architektura, genialnym oswietleniem czy w ogole pieknem miast. Do tego animacja Altaira wsoinajacego sie po strzelistych wiezach. Jak gram w Crysisa to tez sie zachwycam wiadomo ale tak samo zachwycam sie paroma innymi grami ktore pod wzgledem oprawy to scisla czolowka, razem z Crysisem oczywiscie. Pecet jako otwarta architektura ma to daje developerom spora przestrzen. Np pare giga ramu, czy coraz to nowe uklady graficzne. Konsola jest struktura zamknieta i developerzy maja cale lata na rozpracowywanie tego co daje im np te cholerne 512 wspoldzielonegodzielonego ramu w Xboxie. Jak widzisz po PS2 pozwala to wyciskac z architektury konsoli ostatnie soki i jakosc grafiki takich np: God of War czy MGS3 w zyciu bylaby taka na pececie o takich samych zenujacych parametrach jak PS2. na next genach jest to samo. Mala ilosc ramu wcale nie musi oznaczac gorszych tekstur bo developerzy caly czas ucza sie nowych coraz lepszych technik streamingu. wiadomo ograniczenia sa i taki Crysis nie mialby na konsoli parku efektow ale to nie zmienia faktu ze wygladalby na pewno przepieknie. I mimo wszystko niekoniecznie gorzej od wersjii PC! Zreszta wez pod uwage ze i X360 i PS3 maja naprawde mocne procesory. Trzyrdzeniowy Xenon ( 3,2 GHz kazdy ) w Xboxie to kawal poteznego sprzetu. Cell tez chociaz jak narazie tylko w Sony wiedza jak go programowac:)

, jesli mialby wyjsc port Crysis'a na konsole to tekstury musieliby ostro pojechac, za malo ramu maja konsole, tym bardziej, zeby jeszcze antialiasing byl.... no i ilosc "barachla" na planszy musieliby zmniejszyc

Ram nie jest juz takim problemem (przynajmniej nie dla najlepszych developerow ) AA jest w Xboxie i w PS3 tez podobno jest. Ktos go kiedys nawet ponoc widzial;) A tak serio to patrzac na Uncharted na duzym HDTV naprawde masz jakies denerwujace ząbki na ekranie?

Ilosci "barachla" nie trzeba ograniczac. Nie ma go tak wiele. Wiele to jest roslinek i listkow co najwyzej:)

. Mozliwosc policzenia zabkow u postaci to tez dazenie do fotorealizmu, licza sie szczegoly, nawet jesli gra bedzie miala tekstury w jakiejs niebotycznej rozdzialce a plansze beda pozbawione szczegolow to gra i tak bedzie prezentowac sie slabo - Crysis te cechy laczy.

Dokladnie. Rownie udanie laczy je kilka innych gier.

No to co mistrzu miales na mysli, ha? bo wiesz jak kupuje konsole to raczej nie biore jakiegos PS2 z poprzedniej epoki a cos nowego, wiec jakiez to konsole maja takie rewolucyjne gry?

Jak widzisz ciezko w dzisiejszych czasach o rewolucje. Te byly domena poprzedniej generacji. Proste. Nie znaczy to nic rewolucyjnego nie uakze sie na tej generacji konsol. spokojnie mamy czas. Na jakies konkretne rewolucje w designie czy gameplayu trzeba czekac glownie na mistrzow z Ico team czy na nowe gry chlopakow z bylego Clover studio.

Zreszta rewolucje to masz w obozie Ninny. No bo nie mow mi ze jak grasz w poin't n clickowe przygodowki na dotykowym ekranie albo drzesz sie do mikrofonu: "objection" grajac w Phoenixa wrighta to nie masz wrazenia ze to cholerka jest wlasnie rewolucja:) Oczywiscie w innym sensie ale jest;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego pytalem o co Ci chodzi. Jesli nie o sprzedaz to wiadomo. Crysis to naprawde dobry FPS. Imo jeden z najlepszych w tym roku.

:thumright:

Na szczescie nie zawsze tak jest. Jedna z najbardziej nowatorskich gier i do tego naprawde genialna czyli Shadow of The Colossus osiagnela spory finansowy sukces a jeszce dzieki niej reedycja rownie nowatorskiego i rewelacyjnego dziela czyli ICO tez sprzedala sie swietnie.

No i tak powinno byc:)

Przeliczanie cen konsol z japoni to akurat bardzo rozsadna sprawa.

tak samo jak i innych rzeczy w tym kart graficznych.

]Przez dwa lata miotalem sie miedzy PSP i DSem, sprzedawalem jedno, kupowalem drugie itd. Teraz znowu mam dylemat. Mam DSa a chce PSP:)

Jesli kosztem DS'a to odpusc:)

]Eee, za malo konkretow i dotego wszystko w SD. Oczy bolą od tej rozdzialki:) Jest sporo dobrych gier ale jednak nie ma to jak Mass Effect, Assassin czy Uncharted czy tez Crysis:)

Dla mnie wysoka rozdzielczosc/grafika najwazniejsza nie jest, a co do gier to uwazam, ze Wii ma wiecej hiciorow od PS3 (nawet singlowych).

wszedzie byle nie na WP i Onecie :wink:

zapuszczam sie troche dalej.... :rotfl:

Jak widzisz po PS2 pozwala to wyciskac z architektury konsoli ostatnie soki i jakosc grafiki takich np: God of War czy MGS3...

Tu musze sie z toba zgodzic, MGS 3 naprawde wyglada rewelacyjnie, az sie nie che wiezyc, ze to PS2, podobnie zreszta jest z GoW (nie, nie Gears of War tylko God of War :lol: )

...w zyciu bylaby taka na pececie o takich samych zenujacych parametrach jak PS2.

No niby tak, ale zwroc uwage na to, ze proc w PS dwojce byl 128 bitowy

na next genach jest to samo. Mala ilosc ramu wcale nie musi oznaczac gorszych tekstur bo developerzy caly czas ucza sie nowych coraz lepszych technik streamingu. wiadomo ograniczenia sa i taki Crysis nie mialby na konsoli parku efektow ale to nie zmienia faktu ze wygladalby na pewno przepieknie. I mimo wszystko niekoniecznie gorzej od wersjii PC! Zreszta wez pod uwage ze i X360 i PS3 maja naprawde mocne procesory. Trzyrdzeniowy Xenon ( 3,2 GHz kazdy ) w Xboxie to kawal poteznego sprzetu. Cell tez chociaz jak narazie tylko w Sony wiedza jak go programowac:)

Wlasnie efekty moglyby byc, ale z teksturami by sobie na pewno konsole nie poradzily, po prostu za malo ramu maja a tu proc niestety nie pomoze.

Ram nie jest juz takim problemem (przynajmniej nie dla najlepszych developerow ) AA jest w Xboxie i w PS3 tez podobno jest. Ktos go kiedys nawet ponoc widzial;) A tak serio to patrzac na Uncharted na duzym HDTV naprawde masz jakies denerwujace ząbki na ekranie?

Ilosci "barachla" nie trzeba ograniczac. Nie ma go tak wiele. Wiele to jest roslinek i listkow co najwyzej:)

W sumie AA przy wysokiej rozdzialce jakos specjalnie potrzebny nie jest (ale anizo jak najbardziej:)) no i z tymi listkami, krzaczorami i drzewkami moglby byc problem.

Dokladnie. Rownie udanie laczy je kilka innych gier.

dla mnie pod tym wzgledem numerem jeden jest San Andreas.

Jak widzisz ciezko w dzisiejszych czasach o rewolucje. Te byly domena poprzedniej generacji. Proste. Nie znaczy to nic rewolucyjnego nie uakze sie na tej generacji konsol. spokojnie mamy czas. Na jakies konkretne rewolucje w designie czy gameplayu trzeba czekac glownie na mistrzow z Ico team czy na nowe gry chlopakow z bylego Clover studio.

Zreszta rewolucje to masz w obozie Ninny. No bo nie mow mi ze jak grasz w poin't n clickowe przygodowki na dotykowym ekranie albo drzesz sie do mikrofonu: "objection" grajac w Phoenixa wrighta to nie masz wrazenia ze to cholerka jest wlasnie rewolucja:) Oczywiscie w innym sensie ale jest;)

No i wlasnie na razie tylko Wii moze sie pochwalic rewolucyjnymi grami (w ogole samo jest rewolucyjne;)) zobaczymy co bedzie sie pozniej dzialo...

btw juz chyba jest "pierwszy" filmik z DNF, trzeba oblookac... :jupi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego pytalem o co Ci chodzi. Jesli nie o sprzedaz to wiadomo. Crysis to naprawde dobry FPS. Imo jeden z najlepszych w tym roku.

:thumright:

Na szczescie nie zawsze tak jest. Jedna z najbardziej nowatorskich gier i do tego naprawde genialna czyli Shadow of The Colossus osiagnela spory finansowy sukces a jeszce dzieki niej reedycja rownie nowatorskiego i rewelacyjnego dziela czyli ICO tez sprzedala sie swietnie.

No i tak powinno byc:)

Przeliczanie cen konsol z japoni to akurat bardzo rozsadna sprawa.

tak samo jak i innych rzeczy w tym kart graficznych.

]Przez dwa lata miotalem sie miedzy PSP i DSem, sprzedawalem jedno, kupowalem drugie itd. Teraz znowu mam dylemat. Mam DSa a chce PSP:)

Jesli kosztem DS'a to odpusc:)

]Eee, za malo konkretow i dotego wszystko w SD. Oczy bolą od tej rozdzialki:) Jest sporo dobrych gier ale jednak nie ma to jak Mass Effect, Assassin czy Uncharted czy tez Crysis:)

Dla mnie wysoka rozdzielczosc/grafika najwazniejsza nie jest, a co do gier to uwazam, ze Wii ma wiecej hiciorow od PS3 (nawet singlowych).

wszedzie byle nie na WP i Onecie :wink:

zapuszczam sie troche dalej.... :rotfl:

Jak widzisz po PS2 pozwala to wyciskac z architektury konsoli ostatnie soki i jakosc grafiki takich np: God of War czy MGS3...

Tu musze sie z toba zgodzic, MGS 3 naprawde wyglada rewelacyjnie, az sie nie che wiezyc, ze to PS2, podobnie zreszta jest z GoW (nie, nie Gears of War tylko God of War :lol: )

...w zyciu bylaby taka na pececie o takich samych zenujacych parametrach jak PS2.

No niby tak, ale zwroc uwage na to, ze proc w PS dwojce byl 128 bitowy

na next genach jest to samo. Mala ilosc ramu wcale nie musi oznaczac gorszych tekstur bo developerzy caly czas ucza sie nowych coraz lepszych technik streamingu. wiadomo ograniczenia sa i taki Crysis nie mialby na konsoli parku efektow ale to nie zmienia faktu ze wygladalby na pewno przepieknie. I mimo wszystko niekoniecznie gorzej od wersjii PC! Zreszta wez pod uwage ze i X360 i PS3 maja naprawde mocne procesory. Trzyrdzeniowy Xenon ( 3,2 GHz kazdy ) w Xboxie to kawal poteznego sprzetu. Cell tez chociaz jak narazie tylko w Sony wiedza jak go programowac:)

Wlasnie efekty moglyby byc, ale z teksturami by sobie na pewno konsole nie poradzily, po prostu za malo ramu maja a tu proc niestety nie pomoze.

Ram nie jest juz takim problemem (przynajmniej nie dla najlepszych developerow ) AA jest w Xboxie i w PS3 tez podobno jest. Ktos go kiedys nawet ponoc widzial;) A tak serio to patrzac na Uncharted na duzym HDTV naprawde masz jakies denerwujace ząbki na ekranie?

Ilosci "barachla" nie trzeba ograniczac. Nie ma go tak wiele. Wiele to jest roslinek i listkow co najwyzej:)

W sumie AA przy wysokiej rozdzialce jakos specjalnie potrzebny nie jest (ale anizo jak najbardziej:)) no i z tymi listkami, krzaczorami i drzewkami moglby byc problem.

Dokladnie. Rownie udanie laczy je kilka innych gier.

dla mnie pod tym wzgledem numerem jeden jest San Andreas.

Jak widzisz ciezko w dzisiejszych czasach o rewolucje. Te byly domena poprzedniej generacji. Proste. Nie znaczy to nic rewolucyjnego nie uakze sie na tej generacji konsol. spokojnie mamy czas. Na jakies konkretne rewolucje w designie czy gameplayu trzeba czekac glownie na mistrzow z Ico team czy na nowe gry chlopakow z bylego Clover studio.

Zreszta rewolucje to masz w obozie Ninny. No bo nie mow mi ze jak grasz w poin't n clickowe przygodowki na dotykowym ekranie albo drzesz sie do mikrofonu: "objection" grajac w Phoenixa wrighta to nie masz wrazenia ze to cholerka jest wlasnie rewolucja:) Oczywiscie w innym sensie ale jest;)

No i wlasnie na razie tylko Wii moze sie pochwalic rewolucyjnymi grami (w ogole samo jest rewolucyjne;)) zobaczymy co bedzie sie pozniej dzialo...

BTW. juz chyba jest "pierwszy" filmik z DNF, trzeba oblookac... :jupi:

EDIT. no i jest;) :jupi: obejrzalem na YouTube, zapowiada sie swietnie (chociaz za duzo gry nie widac), Duke wrocil, Its time to kick asses. Sciagam w hd, zobacze jak to wyglada "naprawde":) Kurde, juz nie moge sie kolejnego, prawdziwego trailera doczekac... a co dopiero premiery... :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie efekty moglyby byc, ale z teksturami by sobie na pewno konsole nie poradzily, po prostu za malo ramu maja a tu proc niestety nie pomoze.

Tak jak pisalem mala ilosc ramu powoli przestaje byc dla first party developerow problemem. Myslisz ze jak radza sobie z tym Insomniac ( Ratchet) czy Naughty Dog ( Uncharted ) Zawalili te nedzne 256 mb ramu teksturami? Oczywiscie ze nie. Coraz czesciej uzywa sie streamingu.

W przypadku PC jest inaczej. Tu developerzy nie musza uczyc sie programistycznych sztuczek, tu wala tekstury do ramu a jak nie starczy to se doloza kolejną "kostke"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie efekty moglyby byc, ale z teksturami by sobie na pewno konsole nie poradzily, po prostu za malo ramu maja a tu proc niestety nie pomoze.

Tak jak pisalem mala ilosc ramu powoli przestaje byc dla first party developerow problemem. Myslisz ze jak radza sobie z tym Insomniac ( Ratchet) czy Naughty Dog ( Uncharted ) Zawalili te nedzne 256 mb ramu teksturami? Oczywiscie ze nie. Coraz czesciej uzywa sie streamingu.

W przypadku PC jest inaczej. Tu developerzy nie musza uczyc sie programistycznych sztuczek, tu wala tekstury do ramu a jak nie starczy to se doloza kolejną "kostke"

Zapomniales o tym, ze przesyl danych z plyt jest nieporownywalnie wolniejszy od tego z dysku wiec co jak co ale tekstury musialyby byc okrojone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze, tylko niech nie przeginaja z tymi wszystkimi glow'ami, blur'ami i nnymi chujo@#$%mi, bo taki POP: SoT czy nawet Colin: Dirt to lekka przesada..;/

A samej rozgrwyki wydaje mi sie, ze nie tkneliby raczej, chociaz, moze...;)

...podkrecili gamepaly...

bez przesady :twisted: .... :D :rotfl:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę dawno posta nie pisałem na forum bo cały czas w Crysisa gram i nie mogę się oderwać :P Nawet dostałem zapalania spojówek od grania na nowym monitorze xD Strasznie się wkręciłem :P Tyle narzekaliście na grywalość a tu się nie można niczego doczepić bo gra się wręcz niesamowicie przyjemnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...