Skocz do zawartości

Crysis (seria)


Polecane posty

No nie, nie, nie. Crysisa nie można stawiać na równi z byle FPSem. To jest FPS z najlepszą grafiką
Że z najlepszą grafiką, to się zgodzę. Ale pamiętaj, że nie dla wszystkich grafika jest najważniejsza. Np nie dla mnie. Owszem, jak gra ładnie wygląda, to dobrze, jednak sama grafa sprawy nie załatwia
sam nakład prac weń włożonych jest zasługujący na uznanie
A co to ma do rzeczy? Mnie np. mało obchodzi ile grę robiono. Jeżeli jest kiepska to nawet jak tworzono ją 10 lat nic to nie zmieni. A to, że Crysis był tyle tworzony to niby na jakie uznanie zasługuje, ke?? :roll:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Dość długo się Crysisowi opierałem, ale ostatnio się przełamałem i odpaliłem wreszcie demo. Szczerze mówiąc - nic specjalnie odkrywczego, ot taki dość mocno podrasowany far cry. W rozgrywce praktycznie nic się nie zmieniło, choć swoje trzy grosze dorzuca nanosuit i możliwość modyfikacji broni, to wciąż mamy do czynienia z lekko taktycznym shooterem i metodą 'na Rambo' daleko nie zajedziemy. W sumie nie powiedziałbym, że brak zmian w tym aspekcie to minus, formułę FC bardzo lubiłem i z crysisem nie jest inaczej. Dziwią mnie tylko wszyscy bijący pokłony przed nowym dziełem crytek'u, mamroczący jednocześnie coś o rewolucji. Przecie to wszystko gdzieś już było, crysis czerpie pełnymi garściami chociażby od swojego starszego brata, z tym, że tutaj wszystko jest wyraźnie lepiej zrealizowane od strony technicznej, z grafiką i fizyką na czele. Na swoim sprzęcie mogłem sobie pograć w ustawieniach zaledwie średnich i żebym sypał 'ochami' i 'achami' na wszystkie strony powiedzieć nie mogę, przy detalach ustawionych na medium crysis prezentuje się dość przeciętnie jak na dzisiejsze czasy. Za to u znajomego widziałem tę gierkę odpaloną ze wszystkimi opcjami na very high... No nie powiem, na prawdę ciężko się nie zachwycić, z lepszą graficznie grą jeszcze do czynienia nie miałem. Od iście filmowej jakości wizualnej strony gier, dzieli nas już tylko parę kroków.

Zastanawiałem się ostatnio jaki prezencik sprawić sobie tuż przed świątecznymi feriami, wszak w coś trzeba będzie pograć skoro czeka mnie trochę wolnego. :) Został mi niby jeszcze kawałek Wiedźmina, ale to na długo nie starczy. Myślałem nad Crysis, CoD4 i GoW, ciężki wybór szczerze mówiąc, ale ostatecznie padnie chyba na hicor prosto z exa360, w drugiej kolejności byłby CoD. Z crysisem poczekam jednak na nową kartę graficzną, tak by można pograć sobie w miarę komfortowo, a jednocześnie dostać czasami wytrzeszczu gałek ocznych, z podziwu nad grafiką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, nie, nie. Crysisa nie można stawiać na równi z byle FPSem. To jest FPS z najlepszą grafiką i świetną całą resztą.

Jednak można, a nawet trzeba. Crysis to jednak nie rewolucja, bo jeśli takową by był to zająłby przyznawane mu wcześniej miejsce wyznacznika innych gier z gatunku. Jak się przekonaliśmy Crysis ma dużo do zaoferowania ale tak naprawdę siła drzemiąca w CryENGINE 2 została zużyta tylko w połowie. Już się boję jego następców, lub też mocniejszych silników innych grup programistów :) I oczywiście wymagań... xD 8GB RAMu, 2x GF 9x00... strach się bać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, nie, nie. Crysisa nie można stawiać na równi z byle FPSem. To jest FPS z najlepszą grafiką
Że z najlepszą grafiką, to się zgodzę. Ale pamiętaj, że nie dla wszystkich grafika jest najważniejsza. Np nie dla mnie. Owszem, jak gra ładnie wygląda, to dobrze, jednak sama grafa sprawy nie załatwia
sam nakład prac weń włożonych jest zasługujący na uznanie
A co to ma do rzeczy? Mnie np. mało obchodzi ile grę robiono. Jeżeli jest kiepska to nawet jak tworzono ją 10 lat nic to nie zmieni. A to, że Crysis był tyle tworzony to niby na jakie uznanie zasługuje, ke?? :roll:

nie ile grę robiono ale ile pracy weń włożono :D:D

ty naprawdę masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ile grę robiono ale ile pracy weń włożono :D:D

ty naprawdę masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem

Jasne królu. Ty jaśnie panie tak mówisz i tak musi być.

Gdybym był złośliwy napisałbym, że Ty masz problem z kojarzeniem i łączeniem ze sobą faktów. Czas jaki grę robiono jest wprost proporcjonalny do tego ile pracy weń włożono. No, chyba, że chodziło Ci o to ile serca i pasji, ale wtedy okazałoby się, że Ty masz naprawdę problemy z wypowiadaniem swoich myśli.

Crysis ma dużo do zaoferowania ale tak naprawdę siła drzemiąca w CryENGINE 2 została zużyta tylko w połowie.
To odpal sobie Crysisa na kompie, powiedzmy z 4 rzdzeniowcem Intela, 4 GB RAMu i 2xGF8800GTX. Wtedy pgadamy. Raczej z Crysisem jest tak jak z FC, współczesne im kompy nie potrafiły pokazać pełni możliwości ich silników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bioshock - FPS roku jak najbardziej (tuż przed Crysisem... dla mnie to nawet na równi)+ ale gra roku to już chyba nadużycie. Dla mnie gra roku to Wiedźmin. I nie chcę słuchać o długich czasach ładowania, bugach i wywalaniu do Windy (żadnego z tych problemów nie uświadczyłem - dziwne, co ?) w temacie o Crysisie :)

CYTAT("borxx"Tupnij jeszcze i obraz sie:) To na bank wszyscy przyznaja Ci racje a Bafta cofnie nawet tytul gry roku Bioshockowi
Bioshock - FPS roku jak najbardziej (tuż przed Crysisem... dla mnie to nawet na równi) @ ale gra roku to już chyba nadużycie. Dla mnie gra roku to Wiedźmin. I nie chcę słuchać o długich czasach ładowania, bugach i wywalaniu do Windy (żadnego z tych problemów nie uświadczyłem - dziwne, co ?) w temacie o Crysisie :)

[quote=vainqueur)

Qbekbear napisał:

No nie, nie, nie. Crysisa nie można stawiać na równi z byle FPSem. To jest FPS z najlepszą grafiką

>>>Że z najlepszą grafiką, to się zgodzę. Ale pamiętaj, że nie dla wszystkich grafika jest najważniejsza. Np nie dla mnie. Owszem, jak gra ładnie wygląda, to dobrze, jednak sama grafa sprawy nie załatwia

Ty mi tu połowy mojego zdania nie cytuj. Napisałem z najlepszą grafiką i świetną całą resztą - wg mnie tak jest. Nie należę do ludzie typu - "ta gra jest do [beeep+-->

CYTAT(vainqueur-->
CYTAT("borxx"Tupnij jeszcze i obraz sie:) To na bank wszyscy przyznaja Ci racje a Bafta cofnie nawet tytul gry roku Bioshockowi
Bioshock - FPS roku jak najbardziej (tuż przed Crysisem... dla mnie to nawet na równi) @ ale gra roku to już chyba nadużycie. Dla mnie gra roku to Wiedźmin. I nie chcę słuchać o długich czasach ładowania, bugach i wywalaniu do Windy (żadnego z tych problemów nie uświadczyłem - dziwne, co ?) w temacie o Crysisie :)

[quote=vainqueur)

Qbekbear napisał:

No nie, nie, nie. Crysisa nie można stawiać na równi z byle FPSem. To jest FPS z najlepszą grafiką

>>>Że z najlepszą grafiką, to się zgodzę. Ale pamiętaj, że nie dla wszystkich grafika jest najważniejsza. Np nie dla mnie. Owszem, jak gra ładnie wygląda, to dobrze, jednak sama grafa sprawy nie załatwia

Ty mi tu połowy mojego zdania nie cytuj. Napisałem z najlepszą grafiką i świetną całą resztą - wg mnie tak jest. Nie należę do ludzie typu - "ta gra jest do [beeep)

, patrz jaką ona ma beznadziejną grafę!"/"krajzis jest najlepszy bo ma dobrą grafę".
Dziwią mnie tylko wszyscy bijący pokłony przed nowym dziełem crytek'u, mamroczący jednocześnie coś o rewolucji.

Jak dla mnie mówienie o technologicznej rewolucji w Crysisie jest jak najbardziej na miejscu...

Myślałem nad Crysis, CoD4 i GoW, ciężki wybór

A ja z tej trójki wziąłbym Crysisa. Jak już mówiłem w grach lubię życie, a nie film. Ale moim prezentem będą środki finansowe na nową grafę (8800GT AMP!, o której marzę :) )

Dość długo się Crysisowi opierałem, ale ostatnio się przełamałem i odpaliłem wreszcie demo. Szczerze mówiąc - nic specjalnie odkrywczego, ot taki dość mocno podrasowany far cry. W rozgrywce praktycznie nic się nie zmieniło, choć swoje trzy grosze dorzuca nanosuit i możliwość modyfikacji broni, to wciąż mamy do czynienia z lekko taktycznym shooterem i metodą 'na Rambo' daleko nie zajedziemy. W sumie nie powiedziałbym, że brak zmian w tym aspekcie to minus, formułę FC bardzo lubiłem i z crysisem nie jest inaczej.

Dokładnie. FarCry jest rewelacyjny, Crysis jest lepszy. A Crytekowi chwała za to, że lepsze nie okazało się wrogiem dobrego (rewelacyjnego :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ile grę robiono ale ile pracy weń włożono :D:D

ty naprawdę masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem

Jasne królu. Ty jaśnie panie tak mówisz i tak musi być.

Gdybym był złośliwy napisałbym, że Ty masz problem z kojarzeniem i łączeniem ze sobą faktów. Czas jaki grę robiono jest wprost proporcjonalny do tego ile pracy weń włożono. No, chyba, że chodziło Ci o to ile serca i pasji, ale wtedy okazałoby się, że Ty masz naprawdę problemy z wypowiadaniem swoich myśli.

Crysis ma dużo do zaoferowania ale tak naprawdę siła drzemiąca w CryENGINE 2 została zużyta tylko w połowie.
To odpal sobie Crysisa na kompie, powiedzmy z 4 rzdzeniowcem Intela, 4 GB RAMu i 2xGF8800GTX. Wtedy pgadamy. Raczej z Crysisem jest tak jak z FC, współczesne im kompy nie potrafiły pokazać pełni możliwości ich silników.

Chętnie tylko powiedz mi w jakim mieście znajdę na ulicy 10 tysięcy, bo tyle by zapewne kosztował wspomniany przez ciebie komp, tylko że mało kto ma 10k na kupno komputera. Ja kupuję zestaw za 4,5 tys i przypuszczam że i tak będzie dawał radę Crysisowi na full detalach po OC procka i karty graficznej. A mi chodziło o to że wątpie w to że Crysis to max możliwości Crytek'owego silnika. CryENGINE 2 to wciąż niesamowity potencjał i jak mówiłem wiele osób pewnie będzie chciało go wykorzystać do produkcji gier za 1-2 lata :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi tu połowy mojego zdania nie cytuj. Napisałem z najlepszą grafiką i świetną całą resztą - wg mnie tak jest.
Dlaczego niby mam nie cytować fragmenty Twojej wypowiedzi? Zacytowałem to do czego się chciałem odnieść, a to co pominąłem wcale nie zmieniało sensu Twojej wypowiedzi. To raz. A dwa, to i tak do pozostałej części owego zdania odniosłem sie chwilę potem i akurat tamtej drugiej części, jakoś nie wyjaśniasz. Na wszelki wypadek przypomnę:
Chętnie tylko powiedz mi w jakim mieście znajdę na ulicy 10 tysięcy, bo tyle by zapewne kosztował wspomniany przez ciebie komp,
Szczerze powiedziawszy to mało mnie to obchodzi. Crysis jest świetną graficznie grą. A to, że aby przekonać się o tym na własne oczy potrzeba świetnego i zarazem drogiego kompa to inna para kaloszy
A mi chodziło o to że wątpie w to że Crysis to max możliwości Crytek'owego silnika.
Czy ja wiem? Może i nie max, ale na pewno wykorzystano go w bardzo dużym stopniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest maks, to nie macie co narzekać. Jakby wymagania zalecane były minimalnymi to byście dopiero klęli :)

Dlaczego niby mam nie cytować fragmenty Twojej wypowiedzi?

W tym wypadku to trochę zmieniło sens wypowiedzi... :/

Szczerze powiedziawszy to mało mnie to obchodzi. Crysis jest świetną graficznie grą. A to, że aby przekonać się o tym na własne oczy potrzeba świetnego i zarazem drogiego kompa to inna para kaloszy

Ten komp nie musi być znów taki drogi. Jakbyście się przyjrzeli to konfiguratorowe Gamery ciągną Crysisa na wysokich detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Crisis jest grą bardzo dobrą, niemal celującą. Ale po kolei i w skrócie (to tylko komentarz):

Grafika - gram na 1600x1200 i wszystko do oporu (+sztuczka z recenzji). Wygląda bajecznie: krzewy, lasy, budynki i woda (mnie zawsze w grach powala efekt, gdy strzela się w wodę int.).

Dźwięk - bardzo dobry choć niektóre "bity" (np. w czasie ciężkiej bitwy) włączają się bezpodstawnie. Powalają teksty Koreańczyków (co ciekawe - w czasie walk na średnim krzyczeli po angielsku, ale obserwowani z daleka gadali po koreańsku hmm...).

Grywalność - fizyka jest średnia i zdarzają się błędy (mój rekord - śmierć z powodu potknięcia się o zwłoki :)). AI niczego sobie - biegają, uciekają, kryją się (chociaż, gdy trzyma się ich kompana w ręce za szyję i tak strzelają). Bronie są fajne (ulubiona - puste ręce :D). Kombinezon jest morderczy (siła daje kopa). Bezsensu jest skierowanie wszystkiego na tych wrednych, paskudnych, oślizgłych i zielonych (albo niebieskich :P) ufoli. Innymi słowy, po dotarciu do rozdziału "The Core" jest średnio śmiesznie - a szkoda.

PS: Przeczytałem VETO Alberich'a i doczepię się noktowizora - gdyby były w nim wszystkie wymienione przez Ciebie tryby, gracz zamieniłby się w półboga.

PS2: PC GÓRĄ!!!

PS3: Zrobiłem mój Gameplay z Crisisa (wycięcie wioski gołymi rękoma), ale trwa on 6:33 (85MB) i nie wiem, jak się nim pochwalić (hehe, może byłbym na Coverku :twisted: ). Jakieś propozycje? Chciałem go wysłać na @ CD-Action, ale nie wiedziałem gdzie (GW to nie jest i na zwykły adres średnio). Pomóżcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufffffffffffffffff....

To były moje pierwsze słowa po odejściu od komputera u mojego kumpla z klasy ( na moim crysis nawet by nie odpalił).

Potem przez pierwsze 3 minuty po prostu nie mogłem z siebie nic wykrztusić

jak dla mnie Crisis to najlepsza gra w tym roku.

uffffff

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet niezłe, tylko trochę skopane audio. Przypuszczam że grałeś na niskim poziomie trudności, bo na wyższym taki numer raczej by nie przeszedł :] Ale i tak fajnie się ogląda. w skali 1-10 dam ci 6+ ze względu na niski poziom trudności i audio, które po złym dobraniu głośności sprawia że bolą cię uszy xD

I jeszcze jedno:

Jak do cholery uruchomiłeś w 1600x1200 w full detalach o_O Jeden GTS nie dałby rady przy takiej rozdziałce, no chyba że grałeś bez AA i AF to inna sprawa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dla mnie Crisis jest grą bardzo dobrą, niemal celującą. Ale po kolei i w skrócie (to tylko komentarz):

Grafika - gram na 1600x1200 i wszystko do oporu (+sztuczka z recenzji). Wygląda bajecznie: krzewy, lasy, budynki i woda (mnie zawsze w grach powala efekt, gdy strzela się w wodę int.).

Dźwięk - bardzo dobry choć niektóre "bity" (np. w czasie ciężkiej bitwy) włączają się bezpodstawnie. Powalają teksty Koreańczyków (co ciekawe - w czasie walk na średnim krzyczeli po angielsku, ale obserwowani z daleka gadali po koreańsku hmm...) ...

Wcześniej twierdziłeś inaczej, no ale jak chcesz :P Niech będą medium gra wygląda i tak tylko trochę gorzej niż na High, więc nie ma co się kłócić :P A jakiego programu użyłeś do nagrania gameplaya? Bo trochę słabe audio jest jak już mówiłem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę i napisał mój brat Kadel co do wszystkich wątpliwości mogę dodać ze gramy na poziomie trudności średnim a filmik mu lipny wyszedł bo sie nie posłuchał brata i wziął inny codec do robienia filmu i efekty sa takie jakie widać. I tak gramy na 8800 GTS przy wszystkim na maXa i powiem ze czasem sie przyhaczy ale nam to nie przeszkadza w końcu przerzuciliśmy sie GeForca 2Mx400 gdzie przeszliśmy całego Farcry'aja tak sie tło wszystko na minimum więc jak czasem zejdzie do 20 klatek to nie straszne nam to. Jak widać brat lubie biegać w samym centrum ja zaś lubię załatwiać sprawę po cichu chowając sie w krzaczorach z tłumikiem lub na odległość i załatwiać z kampy i odkryłem ciekawy błąd wybiłem całą wioskę obchodząc ja dookoła i było pusto wchodzę do niej i tu nagle pełno wrogów pytam się skąd. drugim błędem który mnie nieco zniesmaczył jest fizyka wysadzasz beczkę a stojące obok niej inne zwykłe beczki ani drgną no ludzie albo raz wrzuciłem beczkę w krzaki to jak ja wybiło dobrze ze sie uchyliłem to poleciała i połamała z 4 palmy takich cudów to nie widziałem no i jeszcze beczka począca sie po ziemi z prędkością bliską zeru zabiła mnie no i ragdoll ludzi też nie za ciekawy czasami rogią samoloty i stoją jak kołki co by tu jeszcze aaa wiem muzyka no ujdzie ale ma z góry w utworze kawałki typowe do akcji przecież muzyka ma ostrzegać ze czi się gdzieś niebezpieczeństwo a tu proszę nic sie nie dzieja a w muzyce sieją panikę oglądasz sioe czy coś sie nie dzieja a tym czasem spokuj jak był tak jest. Grafika wspaniała podoba mi się nade wszystko czasem się kopała ale to była wina złych sterowników teraz doprowadziłem do największego porządku i działa ślicznie a na dużym monitorku widać all. heh a ile ja puszek musiałem nazbierać na kompa xD no i brat jeszcze dorzucił się ze stypendium całe przeznaczył na karte xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kręciliście tego GTS'a, bo ja się tu boję czy mi będzie Crysis chodził w 1280x1024 na max detalach z DX10 na 8800 GT a ty piszesz że Wam chodzi w wyższej rozdzielczości na słabszej karcie, z full det. o_O

Ale proszę Was... Zdecydujcie się!

Kadel

Grałem na średnim dla twojej wiadomości. To po pierwsze. Po drugie - tak mam włączony AA x16Q

niukem

I tak gramy na 8800 GTS przy wszystkim na maXa

Nie wiem któremu ufać :P Jeden że na średnich, a drugi że na maXa xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że grałeś na niskim poziomie trudności, bo na wyższym taki numer raczej by nie przeszedł :]
Grałem na średnim (poziomie trudności) dla twojej wiadomości. To po pierwsze.
Jak do cholery uruchomiłeś w 1600x1200 w full detalach o_O Jeden GTS nie dałby rady przy takiej rozdziałce, no chyba że grałeś bez AA i AF to inna sprawa :D
Po drugie - tak mam włączony AA x16Q.

Sprostowanie: Jak? Ustawienia => Opcje systemowe => Zakładka "Grafika" + zakładka "Zaawansowane".

Mam nadzieję, że wszystko jest już jasne. Cieszę się, że mogłem pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz źle przeczytałem :P Moja gafa i nie dziękuję za pomoc, bowiem za długo w tym wszystkim siedzę, żeby przyjmować od Ciebie lekcje :] Zresztą mój błąd wynikał z tego że nie dopisałeś o co ci chodzi z tym "średnim" równie dobrze mógł to być poziom grafiki no ale przynajmniej teraz wiem o co ci tak naprawdę chodziło. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.
Chłopie. Jak ja mogłem spokojnie grać na większości opcjach high to oni tym bardziej.

A sobie możesz wszystko ustawić na maxa, gorzej z shaderami. Daj sobie je na High, a zobaczysz pokaz slajdów. No chyba, że jesteś kolejnym masochistą (jakich ostatnio pełno), który uważa za płynną grę na 10 klatkach/s. Jeden nawet pisał, że grał płynnie w ProStreeta na Radeonie 9200 SE :shock: ?!

Ja mam mocno podkręconego 7900GS i ledwo śmiga z 25 klatkami, podczas akcji spada do 20 i niżej. Gram wszystko na Medium bez AA i AF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie. Jak ja mogłem spokojnie grać na większości opcjach high to oni tym bardziej.

"Jam nie chłop. Tylko szlachcic" -Rzędzian xD

A tak na serio to szczerze słabo widzę 7600 GS z full detalami z shaderami bo to jest niestety nierealne. Ja lubię grać powyźej 30 fps bo wtedy rzadko mam slideshow (np. akcja), a poniżej 25 często się wkurzam bo komputer reaguje na np. strzał dop po kilku sekundach. Twój komp w Crysis'ie na high detalach z shaderami wyciągnie najwyżej 10fps, bez shaderów może trochę więcej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...