Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Crysis (seria)

Polecane posty

Za mniej niż pół roku. Tak przynajmniej mówią. Kiedy to już Vista i DX10 zdążą się jakoś zaklimatyzować w komputerach graczy, którzy mają ciśnienie, alby odpalić wszystko na high (no i odpowiedni sprzęt :P). Z mojej strony to oczywiście będzie odpalanie na DX9 bo jakoś wątpię czy w najbliższym czasie będę zmieniać na 10 i Vistę.

Trzeba poszukać jakieś screeny które porównują grafikę z DX9 i DX10 coby nie przeżyć "zawodu" graficznego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://gameplanets.blogspot.com/2006/11/cr...ison-shots.html - a proszę bardzo :) Jak widać różnica jest i to dosyć konkretna, zwłaszcza PixelMotionBlur (który w gruncie rzeczy da się zrobić na DX9 i gdyby się wysilić efekt byłby niemal identyczny), oświetleniu i efektach cząsteczkowych... ehhh trochę to pewnie mnie to boli, ale nie mam zamiaru kupować nowego kompa dla samego Crysis'a... aktualnie 8)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://gameplanets.blogspot.com/2006/11/cr...ison-shots.html - a proszę bardzo :) Jak widać różnica jest i to dosyć konkretna, zwłaszcza PixelMotionBlur (który w gruncie rzeczy da się zrobić na DX9 i gdyby się wysilić efekt byłby niemal identyczny), oświetleniu i efektach cząsteczkowych... ehhh trochę to pewnie mnie to boli, ale nie mam zamiaru kupować nowego kompa dla samego Crysis'a... aktualnie 8)

Patrząc na te screeny pomyślałem sobie tak: ta gra wyglą lepiej na obrazkach niz na filmikach :x Ale to tylko moje odczucia.Co nie zmienia faktu, że w grę(na viscie i full detalach) bardzo chętnie pograłbym sobie.Niestety moj sprzęt nawet minimalnych wymagań nie spełnia.A grać w Crysisa na low detalach i na Dx9 to będzie krzywda dla tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się wszyscy jarają tym directX 10 w Crysis, a tymczasem gra od początku była pisana pod directX 9 a obsługa 10 została dodana na doczepkę, wiec i tak raczej nie będzie wykorzystywała wszystkich możliwości tej biblioteki. w obecnym numerze CD-A całkiem sensownie napisali, że pierwsze giery, które w pełni będą korzystać z DX10 pokażą się pod koniec 2008 najprędzej. wiec ja osobiście wstrzymam się z kupnem nowego sprzętu jeszcze z rok czy dwa, gdy pojawi się więcej kart obsługujących DX10 (i będzie można je kupić za sensowna kasę) i co najważniejsze pojawia się gry pisane od podstaw z myślą o DX10 i prockami wielordzeniowymi. być może w Crysis'a tez popykam bo gra zapowiada się ciekawie, a na moim obecnym sprzętem nie pójdzie nawet na low.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, w CD-Action zostało to dosyć nieprecyzyjnie ujęte. Crysis był z początku zaplanowany na DX9, jednak gdy tylko nadarzyła się możliwość skorzystania z SDK DX10 - Crysis w większości został przepisany na te biblioteki. W sumie już więcej czasu Crysis jest pisany pod DX10 niż pod DX9, więc mówienie tu o "doczepianiu na siłę" nie ma pokrycia. Z kolei Alan Wake, z tego co mi wiadomo od samego początku był planowany na nowe biblioteki Microsoftu i tym samym od początku jest tworzony na nie. Inna sprawa, że tak jak w wypadku DX9, twórcy gier nauczą się go w pełni wykorzystywać pewnie za około 2 lata. Nie mówiąc już o update'ach nowego DirectX'a, które będą przynosić nowe możliwości.

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy tym sprzęcie będzie działał płynnie(25-40 klatek na s) ale do około rozdzielczości 1600 na 1280, a gdybyś chciał sobie odpalić go na full detalach fizyki, muzyki i maks graficy przy 2560 na 1920 to musisz mieć koło 3-3,5 GB Ramu (pod Viste) i najlepiej 2 albo 3 GeForce 8800 GTX. Tylko to da ci pewność gry na full detalach na około 45 klatek na s. Wiem co mówie bo czytałem wywiad z szefem projektu Crysis który mówił że gierka na jednym GF 8800 płynnie będzie chodzić do tej właśnie rożdzielki. A ,ze gierka ma maks rożdzielczość 2560 na 1920 to jak chcesz odpalić ją na total full detalach powinneś kupić sobie po pierwsze Apple Cinema Display(opsługujący ową maks rożdzielke ) i 2-3 karty GF 8800 oraz koło 3 GB Ramu i 4 rdzeniowy procek Intela. Możecie się śmiać ,ale w rozdzilce VHD przy FSA razy 32 przy 50 klatkach na s trzeba mieć taki komp który to spokojnie pociągnie. Polecam super strone Crysis www.crysisforce.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprzęt który udźwignie Crisisa na full Detalach będzię kosztować jakieś 10 tysięcy :) Niezły hardkor :)

Pozatym nie lepiej włączyć Far Cry??

:)

Swoją drogą ciekawe na jakich detalach Crisis pójdzie w Redakcji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprzęt który udźwignie Crisisa na full Detalach będzię kosztować jakieś 10 tysięcy :) Niezły hardkor :)

Pozatym nie lepiej włączyć Far Cry??

:)

Swoją drogą ciekawe na jakich detalach Crisis pójdzie w Redakcji...

Ciekawe kto będzie mógł sobie na taki wydatek pozwolić. :? Ja będę sie cieszył jak w ogolę w tą grę zagram na niskich detalach. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crisis jeśli będzię grą przełomową na pewno będzię wart każdej ceny aby w to zagrać-Ale może być sytuacja że komputer cały poskladany Crisis na full detalch ładnie chodzi a tu buum--gra kosztuje 250 złotych-jak przełom to przełom :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Swoją drogą ciekawe na jakich detalach Crisis pójdzie w Redakcji

Ciekawe kto będzie mógł sobie na taki wydatek pozwolić. :? Ja będę sie cieszył jak w ogolę w tą grę zagram na niskich detalach. :)

1. Crisis to mają w afryce

2. Skoro FarCry działał z GF4MX na low/mid bez problemu, tutaj pograsz zapewne na starym poczciwym radku 9600 pro. (A myślę, że z Radziem x1950 pro poczujesz Crysisa na mid/high również bez kłopotu)

Kto sobie pozwoli na wydatek? Chcesz to ci sprzedam mojego r9600 bo kupuje x1950pro. :) Tanio, PM...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła oficjalna strona Crysis. Enjoy! :)

www.ea.com/crysis

Co ciekawe można na niej składać już pre-ordery, ale to dotyczy sklepów w USA. Ale kto by tam juz kupował-najpierw niech wydadzą demko.

PS:Mogliby wypusić jakis nowy trailer...ciągle ten sam katują :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy znamy EA- leci tylko na kasę :roll: . A jak chce mieć duzo pieniędzy ze sprzedaży gry, to gwiazdka będzie jak trafił. Mają przynajmniej jakąs motywację aby zdązyć z terminem :) I z kolei na odwrót-wczesniej niz w grudniu Crysisa bym się też nie spodziewał :P . Ot, cale EA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj Boże, żeby z premierą wyrobili się w tym roku...Żeby nie było żadnych przesunięć i różnych "opóźnień w oddaniu dzieła".

Ech... tyle już razy było mówione - nawet przez samych szefów EA -, że oni tą grę tylko WYDAJĄ. Nie mają wpływu na date premiery. To zależy tylko od Cryteku, od tego, jak szybko im się z Crysisem uda uporać. A stronka... napisałem o niej kuzynowi z AmeriKi i napaleniec złożył pre-ordera. I z tego co zrozumiałem, to mnie zaprosił na grę ^^ Czyli może zobaczę Crysisa w full, bo jego sprzęt jest łohoho - nawet jak na USA nieprzeciętny. A mi zostanie gra na min., bo karte dostanę najwcześniej na gwiazdkę... ech. :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj Boże, żeby z premierą wyrobili się w tym roku...Żeby nie było żadnych przesunięć i różnych "opóźnień w oddaniu dzieła".

Ech... tyle już razy było mówione - nawet przez samych szefów EA -, że oni tą grę tylko WYDAJĄ. Nie mają wpływu na date premiery. :roll:

I tu się mylisz. Właśnie mają. EA może jako publisher pogonić Crytek i rozkazać mu wywiązanie się z kontraktu do końca roku. Wszak taka wolna wydawcy pogrzebała już niejeden potencjalny hit. No, bardziej realne wydaje się jednak to, że EA dało Crytekowi czas gdzieś do I-II kwartału 2008, żeby dopracować, zoptymalizować i usunąć bugi w maksymalnym stopniu. Zapowiada się przeprzełom, żal byłoby go stawiać obok Boiling Point.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz. Właśnie mają. EA może jako publisher pogonić Crytek i rozkazać mu wywiązanie się z kontraktu do końca roku. Wszak taka wolna wydawcy pogrzebała już niejeden potencjalny hit.

Ojć, trochę źle to napisałem. Nawet trochę bardzo źle. Dobra, masz rację - oni mogą pogonić Crytek. Mogą, ale nie gonią, bo w Crysisie pokładają wielkie nadzieje, i chcą, żeby wszystko wyszło dopięte na ostatni guzik. Ale chyba nie ma się co martwić o datę pemiery. Można już składać pre-ordery, data jest ustalona na połowę września, i nic nie wskazuje na to, że mogłaby ona ulec zmianie.

http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=3904

Tylko po angielsku? Hmmmm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe na Gry-online jest zapowiedź i wrażenie z gry - powala wstęp:

Crysis jest grą rdzennie pecetową. (...)tak wymagającą, że nawet na komputerach wystawionych na E3 przez Microsoft (Dual Core’y, GF 8800GTX, 2 GB RAM), wyciągała nie więcej niż 20 klatek na sekundę, tak na oko.

http://www.gry-online.pl/s022.asp?ID=4311

I to tyle w kwestii sensowności zakupu karty pod DX10 obecnie :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to tyle w kwestii sensowności zakupu karty pod DX10 obecnie :twisted:

Jak dlamnie powtórka z FX-ów. Wracając do Crysisa to lepiej wyjdą ci, którzy odpalą grę na "starszych grafach" np. R1950 niż ci, którzy zakupią nowego 8800 i odpalą go w DX10 aby ujrzec zabójcze 20 fps i dwa cienie więcej. Z doświadczenia wiem, że dopiero druga generacja kart pozwoli zobaczyc Crysisa w DX10 tak jak powinien wyglądac z rozsądną szybkością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wymagania się nie boję. W zeszłym roku, pierwszy raz od 2002 zrobiłem upgrade. Ale warto było tyle czekać. Najnowszy Colin śmiga płynnie na najwyższych detalach ... mrr. Więc Crysis też pójść powinien.

Nie mogę się doczekać. A tu na gry-online.pl widzę niusa, że prawdopodobnie premiera nie będzie miała miejsca we wrześniu... tylko dwa miesiące później. Pierwsza połowa listopada.. Ech.

To będzie wyjątkowa gra. Far Cry był świetny. A to będzie Far Cry do potęgi 10tej + 100 razy lepszy niż w FC multi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do odwiedzania i czynnego udziału w powstawaniu pierwszego polskiego klanu Crysis. Mimo że premiera dopiero w listopadzie warto już się przygotować i dołączyć do pierwszego polskiego (a może nawet światowego) klanu tej wspaniałej gry.

Jeśli tylko potrafi grać (co najmniej na dobrym poziomie), masz dość dobry komputer aby uciągnąć Crysisa, przynajmniej 140zł na pełną wersję gry oraz trochę wolnego czasu i chęci do grania wejdź na stronę http://evilclan.bnx.pl/news.php i bądź współtwórcą pierwszego polskiego klanu Crysis ~~Ev!L~~.

Pamiętaj jeśli zaczniesz grać w grę zaraz po premierze (a może wcześniej bo na pewno będą beta testy) to ty będziesz WYMIATACZEM.

http://evilclan.bnx.pl/news.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...