Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Odd098

Wymiana części

Polecane posty

Jest to buda typu "noname" od Modecoma :P Niestety ale ona przewiewna nie jest i wiatraczki nie zmienią dużo. Z tyłu prawdopodobnie jest miejsce na wentylator 92mm (dobrze się sprawdzą SilentiumPC Zephyr i Fander Roxo).

Moja rada - weź ty w ogóle zmierz odległość od procesora do bocznej ścianki obudowy, bo wcale nie ma pewności czy tu się zmieści Performa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się rano to zmierzyć ale obstawiam, że wejdzie bo wbrew pozorom mała to ona nie jest. Co do jej jakości widać na pierwszy rzut oka, że to nie jest to obudowa 1 ligowa ani 2 ani 3... :wink: Co do wentylatorów to ten pierwszy sprawia strasznie kiczowate wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem kiedyś podobne pudło (ale w środku był Celeron D i ATI Radeon X550), bodaj Modecom Karma nadziewany Feelem 350W :tongue:.

Na Twoim miejscu pobawił się w MacGyvera i zrobił "małą improwizację":

1. Wyjmij Pan ze dwie zaślepki 5,25 cala z frontu (te od montażu nagrywarki).

2. Umieść za nimi wentylator 80mm - możesz przymocować go drucikami/opaskami zaciskowymi do stelaża na dysk twardy.

3. Wmontuj zaślepki z powrotem lub jeśli masz nieco inwencji twórczej, postaraj się o jakiś ażurowy materiał, perforowaną blachę, dziurkowane zaślepki na front obudowy.

Ot co, taki doraźny sposób na poprawę wentylacji :wink:.

Btw - dziwi mnie polityka Modecomu. Wszystkie ich obudowy mają tylko jedno miejsce na wentyl, w dodatku mały (92/80mm).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porządek w pokoju (tak to jest być nieletnim) bo sprzątam, odkurzam, ścieram kurze i tak dalej co tydzień więc z kurzem raczej problemu nie będzie. Co do zaślepek to zawsze można użyć wiertarki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do frontu to lepiej wyjąć 3 zaślepki i dać wentylator 120mm ;)

Owszem, ale wyszedłem z założenia, że może być może autor potrzebuje dwóch zatok 5,25. Niemniej o wiele lepiej dla skuteczności chłodzenia jest zamontować wentyl 120mm.

Druga strona medalu jest taka że w środku będzie pełno kurzu

Nie widzę przeciwwskazań, by skonstruować filtr przeciwkurzowy własnoręcznie. Należy dociąć "na wymiar" (czyli 2 lub 3 zatoki) odpowiedni materiał. Może to być... filtr do odkurzacza :tongue:. Wszakże działa na podobnej zasadzie. Wystarczy go tylko odpowiednio przystosować.

Kiedy będziesz to wszystko montował, nie zapomnij o tym:

:laugh:

Powodzenia! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatok więcej na pewno nie będę potrzebował jutro zamówię części (wentylatory niestety z powodu chwilowych braków funduszy zakupie za jakiś miesiąc). Jak złoże PC to wrzucę zdjęcia do działu pokaż swojego PC. Podczas tej modernizacji z wkładaniem wentylatora z przodu nakręcę filmik bo może być niezły ubaw i ciekawy efekt. Bardzo dziękuję wam za pomoc. Rozjaśniliście trochę moją ciemnotę sprzętową. Proszę o nie zamykanie tematu może mi się jeszcze przydać w razie jakiś nagłych niespotykanych pytań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wszystko zamówię wieczorem. Jeszcze pytanko już teraz mam kasę na ten wiatrak z tyłu 90mm. Dacie propozycje do max 50zł (fajnie by było gdyby mniej)? Tylko ważne żeby nie był kiczowaty (żadnego przeźroczystego plastiku i migających diodek) i był w morele.net lub esc.pl . Co do drewnianej obudowy to mógł bym spróbować w wakacje :laugh:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy nowy problem. Chciałem zobaczyć wszystkie części po kolei zanim je kupie i przy karcie graficznej wywala, że nie znaleziono produktu http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=27821 Czy to oznacz, że ją wycofali? Jeżeli tak to zaproponujecie inną (ale nie droższą)? Wentyl zmierzę później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...