Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Odd098

Wymiana części

Polecane posty

Zdałem sobie sprawę, że nie powinienem pytać o kartę sieciową w tym dziale. Zaraz założę temat w odpowiednim miejscu. Proszę o nie zamykanie tematu w razie dodatkowych pytań. I jeszcze jak będzie z tym zasilaczem w razie wprowadzania jakiś zmian?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mi doradzi z tą kartą sieciową to jutro wszystko zamówię. Jak myślisz poradzę sobie z złożeniem? Totalnym lamerem nie jestem ale trochę się martwię montażem procesora (zwłaszcza coolera) i grafiki bo nigdy tego nie robiłem. Znasz może jakiś dobry poradnik?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jeszcze nikt nie odpowiedział, a ja rozmyślam i czytam różnorakie poradniki to zastanawiam się nad cichością i temperaturą tego sprzętu. Jak to z nim jest? Oczywiście wiem, że boxowe chłodzenie do najcichszych i najwydajniejszych nie należy. Co z zasilaczem i kartą graficzną? Ten Nox cichy nie był stary Radeon też. Jak przedstawiać się będą temperatury? W starym zestawie najbardziej grzała karta graficzna (80 stopni po 30min w OCCT)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Masanohashi: nie do końca widzę sens w wymianie NOXa na Fortrona... różnica w mocy jest na dobrą sprawę żadna.

Co do głośności to chłodzenie na procesorze może się dawać we znaki, poza tym raczej powinno być akceptowalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że NOX jest zbliżony jakościowo do Fortrona (bo nie ulega wątpliwości że ten NOX jest stary), tylko że osobiście wolałbym jak już dopłacić wziąć jakiś zasilacz z większym zapasem mocy na przyszłość - choćby XFX Core 550W czy OCZ StealthXStream2 600W. Choć to już zależy od autora. Bo takie wymienianie zasilacza na taki, który do nowego kompa się nie przyda jest trochę mało sensowne wg mnie ;) No chyba że autor nie planuje już ulepszać tego komputera, to wtedy jak najbardziej Fortron może być.

Co do karty, to nie znam się na tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wezmę tego Fortona bo ewentualne zmiany będę wprowadzał za jakieś 2 lata(nie licząc lepszego chłodzenie). Czy ten Forton jest choć trochę cichszy od Noxa(jest on głośniejszy od starego X360!)? Co myślisz o reszcie tego co mi doradził Masanohashi? No i kto się zna na kartach sieciowych bo muszę czekać z zamówieniem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje poczekać na kogoś kto będzie wiedział coś o kartach sieciowych i mogę zamawiać. Tematu proszę nie zamykać w razie jakiś dodatkowych wątpliwości. No i jeszcze 3 pytania. Jaki około będzie wzrost wydajności w porównaniu z moim starym PC (przesiadam się z XP na 7)? Co to znaczy, że system jest w wersji OEM? Kto się zna na kartach sieciowych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyrost wydajności będzie naprawdę spory - tak się przedstawia różnica w procesorach: http://www.anandtech.com/bench/Product/66?vs=88 (gry na samym dole)

No i trzeba mieć też na uwadze że HD5850 jest prawie trzykrotnie wydajniejsza od HD4670: http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/HD_5850/30.html

Co do OEM, oznacza to że dostajesz sam system bez pudełka, oraz system jest na stałe przypisywany do płyty głównej (wymiana płyty wiąże się z koniecznością zakupu nowego systemu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Faktycznie kolosalna różnica! Jak myślisz czy będzie widać jakąś różnicę w Gimpie (poprzednio niektóre czynności zajmowały sporo czasu)? System OEM instaluje się tak samo jak normalny i działa tak samo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nikt nic nie pisze o tej karcie sieciowej! Jak ma się sprawa z OC na tym procesorze? Do ilu dam radę dojść (będą to moje pierwsze doświadczenia z OC) ? Jakie chłodzenie byś mi doradził (boxowe zmienię za jakieś dwa miesiące) do 120zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie karty sieciowej dalej nikt się nie odezwał, a ja sobie trochę rozmyślam. Doszedłem do wniosku, że moja buda lekko mówiąc nie należy do najlepiej wentylowanych. Jako, że wymiana ani korzystanie z otwartą nie wchodzi w moim przypadku w grę to zastanawiam się nad zakupem w późniejszym terminem (razem z coolerem) jakiegoś sensownego wentylatora. Macie jakieś propozycje? Jakie temperatury będzie miał procesor po zakupie coolera i wentylatora, a jakie przed?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...