Skocz do zawartości

Fable (seria)


RoZy

Polecane posty

  • Odpowiedzi 975
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Wiedżmin>Fable>Gothic>tetris ;) .Czy ktoś się zastanawiał czy Fable 2 dadzą do CD-A?Skoro I część jest...A mógłby ktoś dosadniej wytłumaczyć o co chodzi z tą bronią palną?Przecież to ma taki sens jak walczenie w CoD:MW za pomocą łuku.

Póki co nawet nie ma planów Fable II na PC, więc nie wiem o czym mówisz. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią, że Fable trochę zbyt łatwy był. Spowolnienie+odepchnięcie+szał bitewny pozwalało pokonać każdą ilość potworów, a eliksirów zmartwychwstania dało się uzbierać tyle, że o poziom paska zdrowia wogóle nie trzeba było się martwić.

Ale pomysł ze zmianą wglądu bohatera "na żywo" i opcja bycia dobrym lub złym genialna. Szkoda tylko, że za zabijanie bandytów dodawało punkty do dobrego charakteru, bo żeby być złym trzeba by chyba wszystkich handlarzy na szlakach zabijać. Wskazywanie drogi do misji na mapie też mi się podobało bo nie lubię błądzić szukając rozwiązania questa - leniwy jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się podoba w tej grze najbardziej jedna rzecz. Np. Jakiś gościu ma przepustke która jest mi potrzebna i karze mi grać w jakąś głupią gre pamięciową :D Grałem z nim chyba z 15 minut i nie mogłem wygrać więc się nieźle wkurzyłęm (bo ta gra jest banalnie prosta raczej ;) ) i zdzieliłem go mieczem po łbie :) . Heh w innej grze musiałbym zrobić load ale w Fable sobie po prostu wziąłem przepustke. :P

]Gra jest troche prosta fakt, ale w końcu jest się w niej herosem, więc jest to jakoś wytłumaczone. Z drugiej strony mnie wpieniają sytuacje gdzie w grze się pada trupem co przeciwnika i ciągle loaduje . Jak w Nocy Kruka na ten przykład :P

Szkoda ze w grze nie można robić dzieci, a seks to chyba tylko z córkami koryntu można uprawiać. Nie to żeby mnie jarał sex z tysiącem pikseli, ale jak już dali możliwość ślubu to też powinno się móc skonsumować małżeństwo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze w grze nie można robić dzieci, a seks to chyba tylko z córkami koryntu można uprawiać. Nie to żeby mnie jarał sex z tysiącem pikseli, ale jak już dali możliwość ślubu to też powinno się móc skonsumować małżeństwo :D

dzieci robić się nie da, ale można konsumować małżeństwo z małżonkąXD

I to nie raz, potrzeba tylko wspólnego domu, łóżka, no i trzeba ją namówićXD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukończyłem fable dopiero co. Końcówka - spoko, ale mogłaby być trochę trudniejsza. Bardzo fajne i śmieszne były niektóre teksty i ogólnie gra dała mi dużo radości. Akurat tak na miesiąc między wyjściami CDA :D

Troszkę można by dodać różnych questów, miasta też wyglądają jak kilka domów i dwie krzyżujące się ulice. A mieszkańcy jakby czekali tylko na gracza żeby mu dać quest w stylu zginął mój brat - uratuj go. jest tu i tu. Ogólnie oceniłbym ją na 8/10. Dobra grafika, muzyka, dźwięki, fajny klimacik, niezła fabuła. Minusy - miasta, troszkę mało questów, totalnie niepotrzebne rzeczy w stylu żony, tatuaży, wyglądu. Fakt - niby upiększały, ale moim zdaniem możnaby się skoncentrowac na czym innym niż wygląd bohatera. Kurde to nie simsy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej bawiła walka ze smokiem. We Fable grałem jeszcze kiedyś jak napędy DVD nie były tak popularne wtedy wersja była 4CD. Oj działo się działo. Oczywiście drugą lokacją która sprawiła mi frajdę była walka na arenie. Szczerze mówiąc nie ma co trzeba czekać na Fable 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy - miasta, troszkę mało questów, totalnie niepotrzebne rzeczy w stylu żony, tatuaży, wyglądu. Fakt - niby upiększały, ale moim zdaniem możnaby się skoncentrowac na czym innym niż wygląd bohatera. Kurde to nie simsy...

A ja mam właśnie nadzieję na rozbudowę tych elementów. Jest jak mówisz - niewiele wnoszą do samej gry. Powinno być inaczej. Przecież od początku Fable było reklamowane jako gra, w której zaczynamy ŻYĆ w świecie baśni. A to wiąże się także z takimi aspektami, jak dbanie o wygląd, czy małżeństwo. Rzecz jasna nie chcę nawet słyszeć o wskaźnikach higieny, czy towarzystwa, ale te elementy, jeśli rozbudowane, mogą wiele dobrego wnieść do rozgrywki. No cóż... niestety to jest jednak konsolówka i po części drugiej nie warto spodziewać się wielu zmian. Ot nieco większy świat i parę bajerów w rodzaju lepszej grafiki i pięciu nowych fryzur... (uwaga ostatnie zdanie zawiera lekką dawkę ironii)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz albo rybka albo....

Nie wiem po co dali takie elementy skoro do rozgrywki nie wnosiły absolutnie nic. Nie chce mi się jarać tym że w grze przeleciałem 100 kobiet, bo leciały (w swej mądrości :D ) na moje gigantyczne mięśnie, tatuaże i zakrwawioną zbroję... Zgodzę się z Tobą - jeśli te elementy wnosiłyby do rozgrywki jakieś fajne treści (poza istnieniem) byłoby ciekawiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki drogi? W całej grze jest tylko kilka osób, które nie chcą się kochać z naszym bohaterem (ludziki od questów i sklepikarze(rki)). Szkoda, że Lady Gray jest taka... hym... niedostępna? Poza tym można mieć wiele małżeństw. No i w burdelu przy pewnych warunkach seks mamy za darmo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jestem nowy i chciałbym się przywitać. Cześć :P

Właśnie kończę pierwszą część na PC i choć gra ma już swoje lata to jestem pod wrażeniem. W kontynuacje gry mam zamiar zagrać na xbox 360. Co cieszy gra będzie w polskiej wersji językowej (może nawet doubling ?), zapowiada się naprawdę fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra będzie na 95% wersją kinową przynajmniej po premierze. Może po miesiącu lub dwóch zrobią dubbing.

Nie mogę się doczekać premiery o ile sie nie mylę to europejska jest 24 października. Czytałem że można będzie kupić nawet całe miasta. Duki jest potwierdzone że można przechodzić ją z kimś, ale najpierw musisz ściągnąć patch, naszczęście w dniu premiery będzie już dostępny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak zamieszczę swoją mini-recenzję :D

Fabuła

Fabuła wciąga jak ruchome piaski, jest w niej pełno miejsc totalnego zaskoczenia (typu: xxx jest tak naprawdę mimo wszystko zły/ dobry, to ona jest moją xxx itd.), po za tym czasami sami ją kształtujemy. Na tym punkcie się nie zawiodłem.

Sterowanie i te sprawy

Sterowanie jest intuicyjne, dobrze przemyślane pod standardy PC. Większych bugów nie ma, choć nie raz zdarzyło się, że np. straciłem ileś-tam pkt xp z niewiadomego powodu. Ogólnie - całkiem dobrze.

Minigry i rożne smaczki

W grze jest sporo minigier, między innymi: oczko, łączenie kart itd. Szczególnie relaksujące jest tutaj łowienie ryb, które można wystawić na konkurs. Mimo wszystko nie jest to takie łatwe. Należy również wspomnieć o Demonicznych drzwiach - drzwi które nas nagradzają za spełnienie jakiejś zagadki. Nieżle się przy tym bawiłem :D . To zdecydowaniem jeden z największych atutów gry.

Dźwięk i grafika

Powiem (napiszę?) krótko: grafika jest dobra, szczególnie gra świateł, zaś dźwięk jest perfekcyjny.

Walka

Są trzy rodzaje walk:

Siekanie mieczem jest dobrze dopracowane, przyjemnie się nawala.

Łuk i kusz nie zabrakło, niestety to nie jest zbyt fajne.

Magia jest zdecydowanie najlepiej zrealizowaną walką, wygląda świetnie, doskonale skutkuje i tak samo się jej używa.

Ogólnie

Ogólnie fajnie się gra, niestety gra jest zbyt łatwa i trochę krótka jak na RPG (15 godzin?). Polecam

Ocena: 9+/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magia jest zdecydowanie najlepiej zrealizowaną walką, wygląda świetnie, doskonale skutkuje i tak samo się jej używa.
Zauważ , że magia niemożliwie ułatwia tą i tak prostą grę , przez co nie walczysz z przeciwnikami , tylko się z nimi bawisz ;x

Mam do was pytanie wiadomo już kiedy będzie premiera Fable 2 na PC.

Nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...