Skocz do zawartości

Counter Strike 1.6 - Zainstalowałem Windows 7 i nie chce chodzić


Polecane posty

Dziś zainstalowałem na swoim komputerku Windows 7 Ultimate 32 bit. Wszystko chodzi ok, tylko nie CS. Gdy go uruchamiam, pokazuje się to (załącznik). Próbowałem już różnych sterowników, gra włącza się jednak gdy przestawiłem grafikę na OpenGL zaczął wyskakiwać ten błąd. Dodam, że przez zmianą Windowsa chodził normalnie. Mam kartę graficzną Ati Radeon 4350hd. Liczę na waszą pomoc, pozdrawiam

@edit

Warto dodać, że gra w trybie software działa

@edit

Dla wszystkich poszukujących tutaj rady mam dobrą wiadomość! Zainstalować Ati Catalyst 9.12, wszystko śmiga. Temat do zamknięcia! Dzięki

post-62042-1299956529_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam koledzy, lecz pierwsze pytanie w tym przypadku powinno brzmieć:

Czy gra jest zintegrowana z steamem, czy nie jest czasem non-steam, bo osobiście takie błędy żadko widuje się przy steamie.

Tak, więc czy gra jest orginalna, a nie non-steam?

PS. W przypadku błędu OpenGL w Win Xp trzeba było zainstalować specjalne kodeki, jak powiedział matidop. Jednak w Win7 to już raczej nie zadziała.

Kodeki z płyty cd-action tutaj i tak by nie zadziałały. Te są innego rodzaju...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam koledzy, lecz pierwsze pytanie w tym przypadku powinno brzmieć:

Czy gra jest zintegrowana z steamem, czy nie jest czasem non-steam, bo osobiście takie błędy żadko widuje się przy steamie.

Tak, więc czy gra jest orginalna, a nie non-steam?

PS. W przypadku błędu OpenGL w Win Xp trzeba było zainstalować specjalne kodeki, jak powiedział matidop. Jednak w Win7 to już raczej nie zadziała.

Kodeki z płyty cd-action tutaj i tak by nie zadziałały. Te są innego rodzaju...

Gra oczywiście jest oryginalna, próbowałem też re-installa. Nic nie pomogło

Co do spójności plików, to "wszystkie pliki zostały pomyślnie zweryfikowane" co nie pomogło. Zmieniłem kodeki na te " K-Lite Codec Windows 7, tzn. http://www.dobreprogramy.pl/KLite-Codec-Pa...dows,13137.html " co nadal nie pomogło. Zainstalowałem sterowniki przez steam (aktualizacja) i nadal bez efektu. Inne propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej. To powinno rozwiązać problem jako że OpenGL to dość stary standard wyświetlania grafiki a nie kodek.

Jaką wersję Windows 7 posiadasz? 32 czy 64-bitową?

32 bity, aktualizowałem i zmieniałem już parę razy stery, aktualnie mam najnowsze. Nic nie pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostaje granie w D3D (o ile zrozumiałem, gra w tym trybie chodzi?) albo software.

[edit] Zresztą sporo ludzi ma problemy z OpenGL na Windows 7. Jednym działa bez problemu, a innym wcale.

Może to oznaczać że Twoja karta nie wspiera OpenGL. Sprawdź w Catalyst Control Center czy masz zainstalowanego OpenGL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostaje granie w D3D (o ile zrozumiałem, gra w tym trybie chodzi?) albo software.

[edit] Zresztą sporo ludzi ma problemy z OpenGL na Windows 7. Jednym działa bez problemu, a innym wcale.

Może to oznaczać że Twoja karta nie wspiera OpenGL. Sprawdź w Catalyst Control Center czy masz zainstalowanego OpenGL.

Niewiem czy wspiera czy nie, wiem że na xp działało. Co do zainstalowanego OpenGL to widze że mam, dokładnie "OpenGL Version 6.14.10.9901"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...