Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

47

Rozwiązany: Internet PLAY - wolny transfer

Polecane posty

Witam.

Posiadam mobilny internet w sieci PLAY (bijcie pokłony przed jej potęgą) i zauważyłem, że od jakiegoś czasu transfer jest podejrzanie powolny. To znaczy - normalnie osiąga około 1400kb/s. Ostatnio praktycznie nie przekracza 200kb/s. Czy PLAY ma jakieś problemy, czy to tylko tak u mnie?

PS Mieszkam z dwiema koleżankami, które także posiadają internet w tej sieci i mają ten sam problem co ja. Zadzwoniłbym do jakiejś pomocy technicznej, ale szczerze mówiąc nie chce mi się z nimi użerać. Dopiero jak na forum nie dostanę rozwiązania, to się z nimi skontaktuję...

Macie jakieś pomysły? Wirusów nie ma, Fierfox najnowszy, wszystko zaktualizowanie, komp całkowicie czysty i sprawny...

PS2 Tak wiem, wieczorami z mobilnym netem bywa różnie, ale w tym przypadku, to jednak nie tu jest pies pogrzebany. Tu macie screena z wykresem transferu podczas ładowania czegoś na YT:

Na początku szło pięknie (1200kb/s), ale po dość krótkim czasie transfer zwolnił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając HSPA pobieranie powinno być na dużo wyższym poziomie. Myślę, że problemy mogą być po stronie nadajnika. W końcu nie tylko ty masz ten problem. Skontaktuj się z Play i poinformuj o zaistniałej sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E1750C. Próbowałem różne sztuczki z odłączaniem, ale to nic nie dało. Transferu nie wykorzystaliśmy. ;]

Teraz uwaga - zgłosiłem problem do obsługi klienta (nie dzwoniłem, lecz skorzystałem z jakiejś tam zakładki 'Zgłoszenia') i... transfer wrócił do normy. o.O Dziwne, naprawdę.

Być może faktycznie mają jakieś problemy z nadajnikiem, czy coś i akurat teraz to naprawili.

W piątek się odezwę i napiszę, czy wszystko w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, PLAY zadzwonił do mnie (tak!) z informacją, że faktycznie od pewnego czasu borykają się z problemami natury technicznej, które to problemy są na bieżąco naprawiane.

Widać, że 'naprawiane', a nie 'naprawione', bo dzisiaj nastąpił ponowny spadek szybkości transferu, niemniej krótki.

Także pozostaje jedynie czekać na całkowity powrót do zdrowia tejże wspaniałej sieci, a temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...