Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Abrez

NVIDIA GeForce GTS 250 - dużo stopni

Recommended Posts

Witam,

Jestem posiadaczem karty graficznej NVIDIA GeForce GTS 250 1 GB, posiadam najnowsze sterowniki. Podczas grania w różne gry moja karta osiąga prędkość 70 stopni(wiem to za pomocą programu SpeedFan).

1.Czy to normalne, ewentualnie co zrobić żeby było troszkę miej:)

2. Troszkę to głośno chodzi, jest możliwość wyciszenia tego jakoś?

Link to comment
Share on other sites

Z tym się nie zgodzę, przy temperaturach powyżej 100°, to nie tylko powinieneś się martwić, ale panikować! :) Obecna temperatura Twojej karty, tak jak pisał Yojo2 jest w normie, a delikatnie martwić się powinieneś, gdy przekroczy 80°, bardziej, gdy będzie powyżej 85. Myślę, że jak osiągnie 90°, to już na pewno, będzie trzeba przeczyścić kompa i wiatrak na karcie.

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę użytkownika niepokoić, ale mój GTS 250 osiąga maksymalnie 65 stopni Celsjusza i to w sporym stresie ;) ( parogodzinne sesje w Crysisa 2, Wiedźmina 2 czy Shoguna 2). Standardowa temperatura zaś ( forum, używanie kompa, przeglądanie zdjęć ) to 34-39 stopni C. I chodzi też dość cicho. Powiedz z jakiej firmy jest ten GeForce, bo mój od Gigabyta nie sprawia problemów.

Link to comment
Share on other sites

@up- W czym widzisz problem, pięć stopni różnicy między waszymi kartami to niewiele. Twoja cicho chodzi, bo albo ma lepsze chłodzenie, albo po prostu u niego, po osiągnięciu około 70 stopni obroty się zwiększają i tyle. U mnie np. wiatrak przyspiesza przy temperaturze 75 C°, a właściwie przyspieszał, bo po dodaniu wentylatora pod obudowę takiej temperatury karta nie osiąga. Niemniej, wcześniej temperatury powyżej 80 stopni były częste, nic się jednak z tego powodu nie stało, a mam ją już trzy lata.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...