Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

VanKosiara

Rozwiązany: Słuchawki - Dylemat

Polecane posty

Mam do wyboru słuchawki do 40-50zł do podłączenia do telefonu przez przejściówkę. Słuchawki muszą być bez mikrofonu (chyba że będzie wbudowany, taki, który nie odstaje). Mam dyletam między dwoma modelami Philipsa. Kierowałem się testem z nowego CDA.

Phillips SHP2000

Dostały pierwsze miejsce w teście CDA ale czytając opinie w necie podobna bardzo łatwo się mogą połamać. Reszta opinii jest pozytywna a oceny to 8/10 lub 9/10.

Phillips SHP2500

Poprawiony model w/w Philipsów tylko bez tego problemu łamliwości. Ale są droższe.

Które z tych słuchawek (a może zaproponujecie jakieś nowe?) jest najlepszym wyborem?

Z góry dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz radę zebrać jeszczę trochę złocisza, to te słuchawki także będą dobrym rozwiązaniem: Sennheiser HD-202. Sam je mam od dość długiego okresu czasu, i złego słowa na nich nie mogę powiedzieć. W Euro RTV/AGD znajdziesz je już za 80 złotych. Dodatkowo w zestawie jest zwijak, którym możesz nieco skrócić kabel.

Jeżeli idzie o te modele Phillipsa, to brałbym SHP2500. Powód? Poprawiona łamliwość, w przypadku połamania takiego sprzętu mogą być potem kłopoty z oddaniem ich na gwarancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak może nie zamykajcie bo mam pytanie ^^. Słuchawki już otrzymałem i na komórce grają dość cicho, słabiej niż chciałem. Na kompie grają głośno że można słuchać muzyki a słuchawki mieć powieszone na szyi. Czy to wina przejściówki że jest tak cicho bo blokuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowana karta dzwiekowa od Realteka (zakladam, ze taka masz) podwyzsza poziom glosnosci, kiedy jest ustawiona na 'sluchawki'. Jesli wiec podpinasz sluchawki do kompa, a w panelu Realteka masz ustawione wyjscie sluchawkowe, to sygnal bedzie mocniejszy i glosniejszy (acz dzwiekowo gorszy). Komorki i odtwarzacze mp3 sa z reguly pozbawione takiego sztucznego podwyzszania glosnosci stad graja ciszej. Poza tym nie polecam glosnego sluchania muzyki na sluchawkach, bo ma to bardzo szkodliwy wplyw na sluch i niszczy go w zastraszajacym tempie.

W ustawieniach w komputerze polecam zas ustawienia 'stereo', a nie 'sluchawki'. Dzieki temu zintegrowana dzwiekowka nie wzmacnia sztucznie sygnalu przez co dzwiek dochodzacy do sluchawek jest lepszej jakosci (choc cichszy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos trudno mi uwierzyc, zeby 32ohmowe sluchawki cicho graly z jakiegokolwiek zrodla. Poszukaj na necie opinii nt Twojego telefonu; byc moze to on jest taki cichy. Sluchawki same z siebie nigdy cicho nie graja. Jest to, albo wina zrodla, albo slabego sluchu sluchacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabego słuchu raczej nie mam. Coś mi się zdaje że to wina telefonu. Stary Samsung C3050. Sprawdzę na Avilii kolegi i napisze jak coś.

możesz spróbować podbić wszystkie pasma w EQ. może da radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie fabryczne pchełki napier....y jak trzeba a te słabo. Więc wychodzi że mój telefon nie ma po prostu siły. Za jakieś 6 miesięcy kupuje Nokie C6 to problemu nie będzie a tą głośność jakoś przeboleje.

Można zamknąć. Dzięki za Wasz trud i w ogóle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...