Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Napor

Modernizacja komputera

Polecane posty

Witam. Mam w planach kupno nowego kompa, obecny chce zostawić siostrze.

Mam taką oto płytę główną: http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=2sYAtam7ng8vCngf

Chciałbym wymienić wszystko:

-procesor(aktualny to Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz): możliwie maksymalny czy taki będzie http://www.agito.pl/procesory/intel-core-2...2400,301-113510 ,jeśli nie to proszę o podanie odpowiedniego

-ram: planuję 2x2GB Kingstona 667MHz

-grafika(obecnie GeForce 8500 GT 512 MB): tu chciałbym dać jej coś z 1 GB pamięci, tylko nie najdroższa bo nie ma sensu najmniejszego

-wentylator:moc zależna od karty, obecnie jakieś 300W badziewie

Proszę o poradę i pomoc, bo jestem kompletny laik jeśli chodzi o te sprawy.

Z góry thx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz na pewno do wymiany - KLIK. Na tej płycie głównej nie da się zamontować procesorów 4-rdzeniowych (minimum - Intela Q6600 na LGA775). Grafika do wymiany, jeśli chce się mysleć o nowszych grach.

Przydałoby się, abyś podał swój budżet na wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz kosztuje 140 zł chyba, więc masz 100 zł do przodu. Wg mnie powinieneś przejść na AM3, zamiast inwestować w LGA775, której Intel już nie wspiera od dość dawna (następca AM3 ma również się niedługo pojawić, ale póki co nie ma sensownej alternatywy cenowej dla procesorów AMD).

Przydała by się kasa na AM3, takie minimum, to:

Procesor:

AMD Athlon II X3 450 AM3 BOX

265 zł

Płyta główna:

Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

212 zł

RAM:

Goodram DDR3 2GB 1333MHz CL9

79 zł

w sumie - 556 zł [techplanet.pl]

Masz tutaj 2gb RAMu, szybki procesor i płytę główną, która pozwala na odblokowanie rdzenia (w procesorach AMD da się odblokowywać rdzenie - z procesora 3 rdzeniowego zrobić 4, etc)

Do tego GTS 450 - KLIK.

Jeśli masz za mało kasy lub więcej do wydania - pisz, na pewno da radę coś lepszego/gorszego zmontować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jeśli chodzi tylko o Simsy... ;) Zasilacz - KLIK, koniecznie do wymiany. Procesor - wypadałoby podkręcić, ale pewnie i na takim taktowaniu, jaki jest powinien dać radę z wysokimi detalami w Simsach. Wąskim gardłem była karta graficzna. Nie pchałbym tu więcej od TEJ karty (ewentualnie - TEJ, jeśli koniecznie chcesz mieć kartę 1GB, choć nie ma to wielkiego wpływu na wydajność, jest niewiele gier, które korzysta z dużej ilości pamięci na karcie, m.in GTA IV).

Jeśli zależy Ci na nowszych grach, wypadałoby wymienić jeszcze płytę główną i procesor - KLIK, na przykład na ten zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rzeczywiście nie ma sensu dokładać do tego kaszlaka, więc kupię pamięć i grafę z 512 MB i to ma jej wystarczyć.

Jako że pisałem że chce kupić nowy komp- do 3500 PLN, zrobiłem małe rozpoznanie rynku. Wyszło mi takie coś:

-płyta główna Gigabyte GA-P55A-UD4

-procesor Intel Core i7 875k 2.93 GHz

-grafika Gigabyte GeForce GTX 460 Oc 1GB DDR5 PCI-E/256bit

-pamięć 2XPatriot DDR3 2048 1333 MHz Cl.9.0

-zasilacz Cooler Master Silent Pro M600 600W

-wentylator Cooler Master Vortex 752(procek)

-obudowa SilentiumPC Gladius 600 PureBlack

Co o tej konfiguracji sądzicie? Nie jestem maniakiem najnowszych gier, więc chyba takie coś może być. Możecie oczywiście podać inne konfiguracje do 3500 PLN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie ;-)

Procesor:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

899 zł

Płyta główna:

Gigabyte GA-P67A-UD3 /intel P67/

459 zł

Wentylator:

SilentiumPC Spartan HE923

79 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

139 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

139 zł

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 570 OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI

1339 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 430 (black)

179 zł

Zasilacz:

Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze

285 zł

W sumie: 3518 zł [esc.pl]

Zestaw, który zaproponowałeś, ma: gorszy procesor (Intel wypuścił na rynek procesory szybsze, energooszczędniejsze i wytwarzające mniej ciepła - jeden z nich masz tutaj), płytę główną na starym, już niewspieranym chipsecie, nieopłacalny RAM (za drogi) i wolną kartę graficzną.

Zestaw, który Ci proponuję ma - procesor Intela najnowszej generacji, płytę główną pozwalającą na podkręcanie i wentylator, który powinien pozwolić Ci pokręcić tego i5 2500k nawet do @5GHz! Również zamieściłem tutaj 4gb RAMu, szybki dysk twardy, jedną z najszybszych kart na rynku (na potwierdzenie moich słów benchmark - KLIK), dodatkowo fabrycznie podkręconą i z wydajnym chłodzniem, do tego przewiewna obudowa i zasilacz z zapasem mocy.

Trzeba od razu wspomnieć o wadliwym chipsecie. W niektórych płytach opartych na P67/H67 może się ujawnić wada portów SATA, której objawami jest spadek wydajności podłączonych pod nie dysków, a w ekstremalnych przypadkach port przestanie działać. Wg Intela ta niedoróbka nie ma wpływu na stan dysków (tzn. uszkodzony port nie uszkodzi dysku). Porty SATA3 (dwa lub więcej, w zależności od płyty) są wolne od wad, więc ten komputer będzie można użytkować bez problemów - ale wspomnieć o wszystkim należy.

Oczywiście ta usterka podlega gwarancji i będzie można w przyszłości wymienić płytę na wolną od wad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będziesz żałować ;) Jeśli nie możesz dołożyć, wymień kartę graficzną na - dużej straty wydajności nie zauważysz, ale w tej karcie, którą Ci polecałem w zestawie masz lepsze chlodzenie i na dodatek tamta jest firmowo podkręcona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...