Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

politan

Niebieski pasek - Asus Eee PC 1001PX

Polecane posty

Witam.

Panowie, moja kobieta ma problem ze swoim netbookiem. Próbowała przeskalować obraz przez program od sterowników, bo był za "długi". Efektem jest to, co na zdjęciu na końcu postu. Wie ktoś może o co chodzi ;) ? Dodam, że nie jest to tylko w systemie ale nawet podczas włączania netbooka niebieski pasek tam egzystuje. Wie ktoś jak to zmienić ;) ?

Photo:

pic0100t.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przypadkiem próbowała przełączyć wyświetlanie na projektor, i komputer zmienił proporcje wyświetlania?

Może kompbinacja Fn+F5 coś pomoże, albo coś w tym stylu (przełączanie obrazu na złącze VGA). Jeśli to Windows Xp, to chyba w akcesoriach ma tryb łączenia z projektorem, jeśli Windows 7 to Win+P i zaznaczyć "Tylko komputer".

Oczywiście jeśli to to.

edit:

To ten prawdziwy obraz to ta czarna strefa, czy niebieska?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jej zaleciłem na samym początku, lecz niestety bez skutku. System to Windows XP ale i tak nie wiadomo czy w ogóle do niego wchodzi bo pasek jest zarówno po za systemem (tj. przy włączeniu) jak i w systemie.

-up-

Nie ma tam prawdziwego obrazu ;). Po prostu czarny pasek i niebieski. Żadnego elementu pulpitu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest to problem typowo sterownikowy. A w trybie awaryjnym również to się dzieje? Może wyinstalowanie w nim sterowników, a następnie ponowna instalacja coś da? Czy to też już zrobiłeś ;)?

edit:

Jeśli dobrze kojarze to czysty tryb awaryjny nie ładuje sterowników (przynajmniej tak pamiętam), więc jeśli to przez sterowniki to może pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem będzie wejście do samego trybu awaryjnego. Nie mam fizycznego dostępu do netbooka a ona, raczej na "ślepo" nie wejdzie w tryb awaryjny ;). Spróbuję ją poinstruować i wyedytuję zaraz post.

--update--

Nie da rady wejść do trybu awaryjnego. Po włączeniu trybu na ślepo nic się nie zmienia, pasek jest dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi powoli kończą się pomysły. Istniałaby możliwość uruchomienia jakiegoś Linuxa Live z pendrive'a? Z linuksami jednak nie jestem obeznany, więc ktoś bardziej ogarnięty mógłby doradzić jakąś dystrybucje do tego celu (jeśli kojarzę Mandriva ma taką opcję, ale problemem może być przekopiowanie z płyty - potrzeba by drugiego komputera).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam się na Linuksach trochę lecz to i tak nic nie da, gdyż ekran ciągle stoi w miejscu. Nie zależnie czy to system czy BIOS. Przy wejściu do BIOSu również dalej widnieje ten niebieski pasek. Tak więc nici z uruchomieniem bootowalnego pendriva.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet w BIOSie się ten pasek pojawia, to wygląda na jakiś poważniejszy kłopot z kartą graficzną lub matrycą. Można ew. spróbować rozkręcić sprzęt i go poczyścić czymś, sprawdzić, czy taśma matrycy jest dobrze dopięta, ale chyba najlepiej będzie oddać do serwisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcać go nie będzie bo wiadomo, jak to kobieta ;). Z resztą sprzęt ma niecały miesiąc więc lepiej odesłać go na gwarancję. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to niech mnie zasypuje, bo mnie się już skończyły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...