Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sparda93

Wyłączanie systemu

Polecane posty

Wyłączanie systemu

Witam!

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu z komputerem jaki występuje od okkoło 2 tygodni.

Moja konfiguracja:

Procesor: Intel Pentium D915 (2.8GHz)

Płyta główna: ASUS P5WD2-E Premium

Pamięć RAM:2x GoodRam - 1 GB DDR2(533MHz)

Dysk twardy: Samsung 200 GB, 16 MB, 7200 obr., 3.5", SATA

Karta graficzna: Asus x1600 pro 512MB DDR2

Napęd: LG GH22NS50 SATA

Zasilacz: Cheftec 400W

System operacyjny: Microsoft Windows XP Media Center Edition

Mój problem zaczął się około 2 tygodnie temu, gdy podczas gry komputer nagle zawiesił(mimo, że się to nie zdażało wcześniej,nie przejąłem się i zresetowałem go), dobrze było przez jakieś 15 minut bo komputer znowu odmówił współpracy .

Sprawdzałem wszystkie temperatury- okazały się prawidłowe. Potem system wyłączał się praktycznie bez przyczyny i sam nie uruchamiał się ponownie, przycisk RESET nic nie dawał, a BIOS nie wydawał żadnych dźwięków, praktycznie kręciły się tylko wiatraki. Komputer ponownie uruchomiłem dopiero na drugi dzień i ku mojemu zdziwieniu działał lecz ponowenie jakieś poł godziny. Postanowiłem na początku, że wejdę do trybu awaryjnego i postaram się coś zrobic, lecz nie dało się tego uczynić bo komputer automatycznie "padał". Tak więc pomyślałem nad formatem. Jednak nie mogłem i tego zrobić, ponieważ na samym początku kopiowania plików niezbędnych do instalacji/formatu występował błąd takiej treści:

"An unexpected error (0) occurred at line 1773 in d:\xpsprtm\base\boot\setup\arcdisp.c. Press any key to continue."

po czym komputer znowu nie reagował(RESET nie działał, BIOS dźwięków nie wydawał, ekran wyłączył się z braku sygnału). Dwa razy wystąpiły blue screen'y 0x00000050, 0x0000008E

Gdy zaniosłem komputer do serwisu powiedziano mi, że to wina napędu (stary napęd LiteOn nie pamietam dokładnie jaki model, działał tylko nie działał przycisk wysunięcia tacki) i zalecono wymianę co dokonałem ale problemy dalej występowały o dziwo tylko u mnie w domu, panowie serwisowcy powiedzieli, iż u nich komputer na 3dMarku i różnych programach diagnostycznych komputer działał "cacy", tylko na samym początku nie mogli go włączyć to przczyścili pamięci. Ostatnio komputer był u nich testowany przez 4 dni i powiedziano mi że jest wszystko dobrze i może to być poprostu... złośliwość rzeczy martwych, bo u nich działa bez problemu. Wczoraj odebrałem komputer, lecz dopiero dzisiaj go włączyłem, jest świeżo po formacie, mimo to nadal się wyłącza a do tego bardzo spadła jego szybkość potrafi przyciąć podczas edycji tekstu który właśnie piszę i nie wiem czy za chwilę znowu się nie wyłączy.

Na koniec dodam, że wszystkie kable są dociśnięte. A podzespoły niby wszystkie pokolei testowane w serwisie i nie spraiały problemów. W domu podłączałem komputer do różnych gniazdek i różnych listw, jednak zawsze był ten sam efekt. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale po ty formacie komputer wyłączył się 5 minut po podłączeniu go do internetu.

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja miałem problem tego typu to okazało się, że miałem wylane i spuchnięte kondensatory na płycie głownej. Ale ja miałem badziewny zasilacz, ty nie masz. Ale winowajcy jednak bym szukał w płycie głównej. Sprawdź jej stan.

Jeżeli jednak problem pojawia się tylko u Ciebie w domu to sprawdź napięcia w gniazdkach.... Może sieć w domu jest przeciążona i zbyt dużo urządzeń obciąża jeden obwód?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko dysk, lub pamięć, ewentualnie płyta główna, lub procek. Na początek poproszę o odczyty S.M.A.R.T. Twojego dysku (w mojej sygnaturce masz link do poradnika, w którym jest napisane co i jak).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz uniknąć serwisu, to postraraj się zdobyć części na podmianke - płytę gł., procesor, ramy i zasilacz. potem medotą prób i błędów szukaj winowajcy. pamiętaj, że po takich roszadach system raczej do formatu się kwalifikuje, więc zarchiwizuj ważne dane zanim wymienisz np. płytę gł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze raz przeczytałem pierwszy post i coś mi zaświtało. Chyba jednak to coś innego niż myślałem na początku, choć to wszystko i tak będzie trzeba sprawdzić dokładniej.

Możesz może sprawdzić co się będzie działo, gdy podłączysz komputer do innego zasilacza? Ewentualnie możesz sprawdzić miernikiem jakie napięcia podaje zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...