Jump to content
Sign in to follow this  
Kiro

Ed, Edd n'Eddy (1991-2009)

Recommended Posts

6644356.jpg

Kreskówka ta opowiada o trojgu przyjaciół o imionach Ed, Edd i Eddy, którzy przyjaźnią się z powodu tego samego imienia, a także zapewne dla tego, że się lubią. Fabuła tej kreskówki opowiada o różnych perypetiach bohaterów, którzy próbują zarobić pieniądze na łamiszczęki, co zawsze ma dziwny skutek. Lecz ni każdy odcinek o tym opowiada, niektóre są o tym jak Edy próbują zrobić coś innego, ale równie dziwnego, np.wrobić w coś wszystkich mieszkających w okolicy. Niewątpliwie dużym atutem tejże kreskówki są sami Edowie. Edy-ciągle próbuje zarobić, uważa się za lidera, wszyscy naśmiewają się z jego niskiego wzrostu. Edd-fan komiksów, brudas, wieży we wszystko co mu się powie, ma jedną brew i nie ma brody , swoim zachowaniem, charakterem, tym co mówi, po prostu śmieszy i dlatego jest moją ulubioną postacią z kreskówek. Edd, zwany Chudy-mądrala i maniak czystości. Często mówi Edowi i Edy'emu co mają robić, co ich strasznie denerwuje. Z tą postacią wiąże siejedna z największych zagadek z kreskówek-a mianowicie co ma pod czapką której nigdy nie ściąga.

Edki są moją ulubioną kreskówką. Zabawną i ciekawą, o wiele lepszą niż to co teraz oglądają dzieci. Jeśli macie młodsze rodzeństwo, a może i niektórzy z was mają dzieci, proszę zamiast oglądać jakieś kreskówki typu Bakugan czy Ben 10, wypożyczcie, czy kupcie na Allegro płytę DVD z Edami i włączcie je im, lub sami je obejrzyjcie, ponieważ i młodzi i starzy mogą się przy tej kreskówce świetnie bawić, a nie patrzyć jak młodzi od nas na okrągło oglądaj kreskówki o walce z kosmitami czy czym tam jeszcze.

PS. Jeśli to możliwe, to prosiłbym moderację o Edytowanie nazwy tematu i dodanie tam daty nadawanie kreskówki gdyż o niej zapomniałem.

Edited by Black Shadow

Klasyk, co prawda nie aż tak wielki jak Tom & Jerry, ale mimo wszystko parę lat wstecz często się ich oglądało na CN (gdy jeszcze stacja trzymała poziom) i była po prostu dobra ;] Chudy, o którym chyba do końca nie dowiedzieli się widzowie co trzyma pod nakryciem głowy (ja obstawiam fryzurę afro); "zaradny" i mający masę pomysłów jak okantować resztę Ed (odcinek gdy prawie wszyscy byli chorzy a on nie miał na kim kantować był mocny... nieźle ześwirował ;P) oraz fan komiksów Edd a jego opisem był odcinek gdzie przebrał się za potwora rodem z Obcego ;D To było mocne.

Edki rządzą. Tajemniczy Chudy Edd i jego jakże tajemnicza czapka (ja obstawiam na jakieś dziewczęce warkoczyki, bo na drugie imie jak się przyznał ma Marion, z czego wszyscy się zlewali), uzależniony od kasy (i łamiszczęk) Eddy oraz lekko przymulony, ale przez to zabawny Ed tworzą paczkę wybuchową. Nie zapominajmy też o Johnym i Desce (osobiście ich lubie zaraz po Edkach), rolniku Rolfie (świetny odcinek gdy chcieli go naciągnąć na kasę i "przenieśli" go do jego rodzinnej wioski), Kevinie (taki "niecny charakter" :)), Jimmym i Sarze (gdy Jimmy jest zazdrosny o Sarę zakochaną w Chudym - to musi być coś wielkiego), Nazz (którą każdy kocha oprócz Jimmiego) i siostrach Ohydkach (kolejne "niecne") to każdy odcinek powoduje "banana" na twarzy do czasu następnego odcinka. Nic z tych nowszych (może Fineasz i Ferb, ale to może) nic nie przegoni Edków. Z tych starszych to też niewiele konkuruje. Ogólnie must watch na 150%

Nie zrobią nigdy bardziej epickiej kreskówki od tej, Ed i jego głupota, luzactwo są świetne. W dodatku idealnie dobrane postacie drugoplanowe, i ten klimat sielskiego życia na przedmieściach i dziecięcych zabaw. Idę poszukać jakiś odcinków na yt... : )

Nigdy nie zapomne tej kreskowki, poniewaz obok "Chojraka tchorzliwego psa" oraz "scoobiego doo" byla moja ulubiona, uwielbialem te rozne "pomysly na biznes" edkow :) To bylo cos po prostu fajnego, milo sie ogladalo te kreskowke, teraz juz wyroslem i nie opgladam zadnych kreskowek z wyjatkiem WM, ale milo sie wspomina stare czasy :).

Z tą kreskówką wiąże się jeszcze jedna zagadka...a mianowicie jak wygląda brat Eddy'ego. Chociaż ona akurat rozwiązuje się w filmie :smile:

Edited by Kiro12

Kreskówka powala ze śmiechu . ;]

Najbardziej mnie dziwią siostry Ochydki . :D Czemu one tak łażą za tymi Edkami... ;d

Jedyna kreskówka, dla której oglądałem CN :) Strasznie kultowa, każdy bohater oryginalny, tak jak oprawa graficzna ;) Było co prawda parę innych animowanych hitów, ale z CN Ed, Edd i Eddy wymiatali najbardziej.

Fajny był też film pełnometrażowy na podstawie Edów. Szczególnie rozbroił mnie w nim cytat Eda ,,Jestem Ed, twardy jak makaron``i to co wtedy robił :smile: Po prostu genialne :biggrin: Albo to co zrobił z krową :laugh:

Jedna z najlepszych kreskówek mojego dzieciństwa, przy Johnny'm Bravo, czy Dexterze. Fakt pełnometrażowa wersja Edów 'Wielkie Kino' jest świetna, polecam (: A na końcu pojawia się nowa postać... nie zdradze jaka (: . Pamiętam dokładnie scene z jakiegoś odcinka kiedy Ed walił głową w ziemie i powiedział 'Jestem dzięciołem. Ale ziemnym' :D

Też wiem :P Chociaż przed zagraniem w tą gre, od zawsze myślałem, że po prostu jest łysy, włosy mu nie rosną, i się tego wstydzi, więc nosi czapke :D

A mnie się wydaje, że w tej gierce nie jest pokazane to, co on naprawdę ma pokazane pod czapką (choć nie grałem, ale wątpię-tak niszczyć dzieciństwo niektórym-niedopuszczalne :tongue: ). W ,,Wielkim Kinie``Ed i Eddy odwracają głowę, gdy spada mu czapka :tongue: A z tego co wiem, w tej gierce pod czapką nie ma niczego...hmmm....dziwnego :smile:

Pamiętam to ! Pamiętam czasy jak z kuzynem czekaliśmy na godzinę kiedy puszczali Edków ! Choć mieliśmy takiego pecha i widzieliśmy tylko chyba pierwsze sezony z 1991 do 1996 jak się nie mylę. Naprawdę fajne to. :) Najbardziej w pamięci mi utkwił Johny i Deska. :D Taki hardkorowy był że się w pale nie mieści. :D

Pamiętam, że najbardziej podobały mi się odcinki gdy Ochydki martretowały Edków ;).Niezłe były jeszcze odcinki, w których coś stało się temu większemu Edowi, a Eddy i Edd wyciągali go z opresji.Dobre czasy :)

Pamiętam, że najbardziej podobały mi się odcinki gdy Ochydki martretowały Edków ;).Niezłe były jeszcze odcinki, w których coś stało się temu większemu Edowi, a Eddy i Edd wyciągali go z opresji.Dobre czasy :)

Ochydki śmierdzą jak to w twoim avatarze :D

Jeżeli obrazek Zychus to prawda, to nie wiem, dlaczego chudy Edd się tak wstydzi ściągać swojej czapki?

Przecież np: Eddy ma tylko 3 włosy;)

E tam jakas minigierka to nie jest wcale potwierdzenie. Prawdziwym potwierdzeniem jest ten komixx :laugh:

1291292679_by_woor_500.jpg

świetna kreskówka, parę lat temu (początek ubiegłej dekady) oglądałem regularnie na CN, nie ukrywam że jak mam chwilkę to i dziś chętnie obejrzę :D

pytanie do autora tematu --- czy w temacie nie tkwi błąd ??

chodzi o lata w tytule tematu, o ile pamiętam kreskówka była produkowana od 1999 a nie 1991, w sumie na wiki też podają końcówkę lat dziewięćdziesiątych Służę LINKIEM

Ja poprosiłem moderację o dodanie daty nadawania, gdyż sam o niej zapomniałem, więc mogła nastąpić pomyłka :wink:

Też kochałem ten serial, to jeden z moich ulubionych z CN, ale po jakimś czasie zwyczajnie mi się znudził, głównie dlatego, że przestali nadawać nowe odcinki :(