Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

allman

Avast!

Recommended Posts

Od kilku lat używałem darmowego avasta jako podstawowego antyvira. W moim Win 7 jest zainstalowany standardowo także Ms Security Essent. Wszystko do tej pory działało jak należy, ale dziś wyświetlił mi się komunikat, ze licencja mi wygasa. Chciałem więc pobrać klucz. Wyświetlił mi się komunikat, że muszę najpierw zaktualizować go do wersji 5.1... Tak też zrobiłem, później kliknąłem zarejestruj za darmo i jak przypuszczałem wyświetlił mi się komunikat, że trzeba zrestartować system.

Po restarcie nic nie chciało działać jak należy. Na pulpicie nie było ikon. Nie można było wykonać żadnej operacji (żadnej czyli żadnej - żadnego menadżera zadań itp.).

Reset. "Uruchom system win normalnie". Tym razem w ogóle nie pojawił mi się pulpit. Ponownie nic nie dało się zrobić, ekran był szary.

Reset. "Uruchom w trybie awaryjnym". Przywracanie systemu do stanu sprzed aktualizacji avasta. Ponownie szary ekran. Tym razem dało radę włączyć menadżera zadań. Po chwili pojawił się pulpit, wszystko zaczęło działać normalnie (Zwykle miałem Essentialis na pomarańczowo, tym razem świecił zielono - czyżby avast i essentialis się gryzły?).

Ponowna próba zaaplikowania avasta. Ponownie szary ekran z brakiem możliwości zrobienia czegokolwiek.

Reset. Awaryjny. Przywracanie systemu. Szary ekran. Reset. Awaryjny - "przywracanie systemu nie powiodło się". Usuwam Avasta ręcznie. Uruchamiam normalnie - wszystko znowu działa. Piszę teraz bez antywira, z samym essentialis. Nie wiem czy zapewnia on dostateczne bezpieczeństwo, dlatego właśnie chciałem mieć Avasta, ale teraz:

Co do jasnego Microsoftu jest grane?!

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie należy używać dwóch antywirusów równocześnie. Diagnoza najpewniej jest poprawna tzn. antywirusy się pogryzły i to tym razem porządnie. Proponuję w trybie awaryjnym dokładnie usunąć obydwa antywirusy i następnie zainstalować jednego antywira.

Link to comment
Share on other sites

Na razie chyba zostawię tak jak jest - sam Essentials. W trybie awaryjnym wywaliłem Avasta i jest spokój.

BTW

Avast! nieco mnie zdziwił - przy instalowaniu aktualizacji standardowo zaznaczone były opcje (nie cytuję):

1. Przesyłaj informacje o twoim systemie do "tu chyba nazwa producentów avasta" gdy system będzie zagrożony (czy coś w tym stylu)

2. Zainstaluj Google Chrome

3. Ustaw ją jako domyślną przeglądarkę.

Nie wiem po kiego grzeyba Avast promuje google chrome, ale na razie go nie potrzebuję.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...