Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamyk

Fallout 3 - wywala do windowsa

Polecane posty

W losowych momentach gry Fallout 3 wyrzuca mnie do windowsa (mam XP) (bez żadnego komunikatu). Przy czym nie minimalizuje się, a całkowicie wyłącza. Grę mam spatchowaną do 1.7 (najnowszy) ze strony Cenegi (wersja PL) Gra jest oryginalna.

Antyvira nie posiadam w chwili obecnej a Fallouta odpalam na high detalach (działa mi płynnie) Nie instalowałem modów.

Dodam, że z Oblivionem nie miałem żadnych problemów.

Jeszcze mój komp:

Procesor: AMD Athlon II X4 635, MMX, 3DNow (4CPUs), ~2.9Ghz

Karta graficzna: ATI Radeon HD 4830 IceQ 4 512 mb

Pamięć: DDR2 2x 512 Mb

Mainboard: GA-MA770-UD3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że przy obecnej konfiguracji RAMu mam trochę mało ale jaki ma to związek z wywalaniem? Poza tym na płynność absolutnie nie narzekam.

Co w takim razie powinienem zrobić? Podobno Fallout ma problemy z 3, 4- rdzeniowymi prockami i coś trzeba pokombinować w plikach gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie ma nic dziwnego w tym, że ci Fallouta 3 czasami wywala do Windowsa. To jest po prostu naturalna rzecz przy tej grze i przy Oblivionie także. Wina leży po stronie silniku tejże gry i nic się na to za bardzo nie da poradzić. Chociaż o ile się nie mylę są jakieś mody, które poprawiają stabilność gry, spróbuj poszukać. Albo spróbuj sprawdzić tutaj KLIK!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem zmienić ustawienia pliku fallout.ini aby gra wykorzystywała 2 rdzenie zamiast 4. Niestety, to nie pomogło.

Zauważyłem, że czesto gra wywala jak wchodzę do V.A.T.S.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem, odpaliłem grę, i nadal to samo, a nawet wywala szybciej. Podobno Fallout 3 kłóci się z kodekami FFDShow, tylko ja ich chyba nie instalowałem, przynajmniej nie przypominam sobie.

Do pulpitu wywala nawet jak:

* Wkleiłem plik powyżej

* Zamknąłem przed uruchomieniem gry wszystkie niepotrzebne procesy

* Zmieniłem ustawienia pliku fallout.ini - rdzenie procka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz pewności czy posiadasz kodeki FFDShow sprawdź to (choćby w Dodaj/Usuń Programy). Jeśli są usuń je, lub w ustawieniach audio (wideo też można) wyłącz obsługę FFDShow dla plików Fallout3.exe i FalloutLauncher.exe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem sprawdź czy posiadasz kodeki FFDShow- jeśli tak postąp jak napisałem wyżej. Spróbuj też zmienić nazwę pliku Fallout3.exe.cat na inną, to powinno zablokować GfWL. Jeśli tak się nie stanie podaj treść błędu XLive z podglądu zdarzeń, spróbuję poszukać rozwiązania według niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest treść:

Title Fallout3.exe (1.7.0.3) XLive 3.2.0003.0 (WGX_XLIVE_v3.02_RTM.100402-1646) C:\WINDOWS\system32\XLIVE.DLL

0x80040317

Games for Windows - LIVE DLL

C:\WINDOWS\system32\msidcrl40.dll 5.000.737.6

Ktoś wie co to znaczy i co z tym zrobić?

Aha i jeszcze jedno. Wywalanie do windowsa, to znaczy że gra się nie minimalizuje, tylko wyłącza się całkowicie. Żeby grać dalej, muszę uruchomić Fallouta ponownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, co przychodzi mi do głowy i co jeszcze znalazłem.

1. Zaktualizuj sterowniki karty graficznej. Jeśli to nie pomoże spróbuj starszych niż masz obecnie. Niestety nie wiem jakie są optymalne dla kart ATI (dla Nvidi są to 175.19).

2. Nie zaszkodzi tez zainstalowanie najnowszej wersji DirectX 9 (jeśli mnie pamięć nie myli- 9.29).

3. Czasem pomaga też uruchamianie gry poprzez plik Fallout3.exe, a nie FalloutLauncher.exe.

4.Możesz też ustawić dla tych plików tryb zgodności z systemem Windows 2000.

Na razie tyle, jeśli nic nie pomoże- będziemy kombinowali dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej a jak zmieniam zgodność pliku fallout.exe na windows 2000 to wtedy wyświetla mi się komunikat, że nie ma płyty (mimo, że jest ona wykryta i jest w napędzie).

Dobra. Zastanowiła mnie sprawa tego pliku xlive.dll, więc na zdrowy rozsądek usunąłem go z folderu z Falloutem. Pomogło! Niestety, mogłem grać dłużej, ale w końcu niczym armagedon nadszeszło wywalenie z gry. Cała sprawa dała mi te 20-25 min gry więcej. Popatrzyłem do podglądu zdarzeń i teraz raport się zmienił. Oto on

Title Fallout3.exe (1.7.0.3) XLive 3.4.0018.0 (WGX_XLIVE_V3.04_RTM.101014-0105) C:\WINDOWS\system32\XLIVE.DLL

0x80040317

Games for Windows - LIVE DLL

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\msidcrl40.dll 6.500.3165.0

Może to nakieruje na właściwy tor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować. Przychodzi mi jeszcze do głowy jedynie dodanie fallout.exe i xlive do wyjatkow w firewall, zeby wszystko przepuszczał. Natknąłem się też na informację, że optymalne sterowniki dla ATI to Catalist 8.3 for XP, oraz że pomaga zmiana Service Pack'a na 2 (niektórzy twierdzą, że pomaga SP3 inni, że SP2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ciekawą rzecz. Mianowicie najcześciej wywala w takich przypadkach:

1. Na otwartej przestrzeni, od tak

2. W pomieszczeniu, gdy naciskam "E" - czyli użyj lub weź, na jakimkolwiek przedmiocie

3. Na otwartej przestrzeni, gdy uruchamiam V.A.T.S

Jeszcze jedno. Chciałem spróbować pewną rzecz z menedżera zadań, więc alt tabowałem grę. Gdy chciałem do niej powrócić okazało się, że nie chce się przywrócić (mimo, że w menedżerze jako aplikacja ma status "uruchomiony")

Co jest grane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...