Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiki-yu

Modyfikacje wyglądu systemu - Pochwal sie swoim pulpitem ;-D

Polecane posty

To kolejna odsłona mojego pulpitu :laugh: . Zmiany kosmetyczne, czyli przeźroczysta obwódka okien zrobiona dzięki TrueTransparency, mały tuning Mozilli dzięki nakładce i przesiadłem się z Winampa na AIMP2. W tle działa Aero Shake.

post-53741-1250883705_thumb.jpg

Jeśli macie pomysły co poprawić i ulepszyć to pisać :laugh: Nie krępować się :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam nieskomplikowany i wygodny pulpit:

pulpitb.th.jpg

Kiedyś jednak - gdy miałem zbyt wiele wolnego czasu - stworzyłem prostą (flash-ową) animowaną tapetę, która w całkiem sympatyczny sposób ożywiła mój pulpit. Niżej wrzucam kilka klatek:

64099058ld6.th.jpg13630664mc5.th.jpg50666643ub7.th.jpg58175863pi1.th.jpg

Na screenach może to nie wyglądać zbyt efektownie, ale gwarantuję, że powoli przesuwający się ładny pejzażyk jest przyjemny. :] Osoby piszące w tym temacie zapewne lubią bawić się swoimi pulpitami dlatego zaproponują tu pewien projekt-zabawę, na który nie ma sensu zakładać osobnego działu. Chcę wam "sprzedać" prosty tutorial, dzięki któremu będziecie mogli poeksperymentować z flash-em i animowanymi tłami, by później pochwalić się nimi w tym temacie (po to w końcu powstał :] ).

By w ogóle zacząć się bawić potrzebny będzie jeden program: Adobe Macromedia Flash (powinna wystarczyć 30-dniowa, demonstracyjna wersja programu - w końcu nie każdy ma chęć zaczynać zabawę od wydania okrągłej kwoty na jakaś aplikację) ...jeśli już go macie, możemy zacząć zabawę. Niżej przedstawię tutorial, który wyjaśni jak zrobić proste animowane tło. Pamiętajcie jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie by później bawić się i animować coś zupełnie innego, program jest dość intuicyjny po poznaniu podstawowych zasad obsługi.

Poniższy tutorial jest przeznaczony przede wszystkim dla osób kompletnie zielonych w temacie, nie zawierałem w nim żadnej niezrozumiałej terminologii, wszystko jest przedstawione w możliwie najprostszy sposób. Poza tym konkretny przykład, na którym się skupiłem jest tylko bramą do tematu "interaktywne tło pulpitu". ;)

(wychwytujcie błędy i nieścisłości, tekst jest długi, więc korekta może trochę niedomagać)

?Jak zrobić sobie animowany pulpit kroczek po kroczku przy użyciu programu Adobe Macromedia Flash 8 (poradnik dla każdego)?

1/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111213.republika.pl/a/a1.JPG

Odpal Macromedia Flash 8 i wybierz "Create New: Flash Document"

2/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111213.republika.pl/a/a2.JPG

Wybierz "File -> Save as". Wpisy nazwę pliku tapeta i zapisz.

3/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111213.republika.pl/a/a3.JPG

Kliknij prawym na białą przestrzeń na środku i wybierz ?Document Properties? .

Jeśli chcesz uzyskać panoramiczną ruchomą tapetę jaką polecam, gdyż nie gryzie się z ikonami na pulpicie, wymiary obrazu zmień według wzoru: x ? 2 , y ? 224 gdzie x jest szerokością tapety jaką chcemy uzyskać, a y jej wysokością.

Ja używam rozdzielczości 1280 na 1024, więc mój obraz będzie miał wymiar 1278 na 800 px.

Nie zapomnij zwiększyć ilości fps-ów! 28 powinno wystarczyć to uzyskania płynnego obrazu.

4/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111213.republika.pl/a/a4.JPG

Chwyć końcówkę tego białego paska na górze należącego do ?layer 1? i przeciągnij aż do klatki nr 500. Powinieneś uzyskać jednolity pasek z kropką na końcu, jeśli powstały Ci jakaś dodatkowa klatka kliknij na nią pra

ded

wym i wybierz ?remove frames?.

5/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111213.republika.pl/a/a5.JPG

Dodaj dwa dodatkowe paski klikając prawym na layer 1 i wybierając ?Insert layer?.

6/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111213.republika.pl/a/a6.JPG

Na 6 klatce środkowego paska (należącego do ?layer 2? ) kliknij prawym i wybierz ?Insert Keyframe?. To samo zrób 8 klatce od końca paska górnego ( ?layer 3? ).

7/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111213.republika.pl/a/a7.JPG

Zmniejsz przybliżenie do 50%, wybierz ?narzędzie do rysowania prostokątów i kwadratów?, ustaw kolor tła na czarny, a ramki na ?brak? (przekreślony biały kwadrat). Kliknij na środkowy pasek ( ?layer 2? ) gdzieś między 1 a 6 klatką, a następnie narysuj prostokąt, który zakryje cały biały obszar naszego obrazu.

8/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111213.republika.pl/a/a8.JPG

Kliknij prawym na środkowy pasek ( ?layer 2? ) gdzieś między 1 a 6 klatką i wybierz ?Create Montion Tween?.

9/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111213.republika.pl/a/a9.JPG

Na końcu końcu powstałego paska ( czyli na 6 klatce) kliknij prawym i wybierz ?Insert Keyframe?.

10/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111213.republika.pl/a/a10.JPG

Pozostając wciąż w tej samej klatce zaznacz czarny kwadrat i na dole w zakładce ?Properties? wybierz efekt ?Alpha? i ustaw wskaźnik na 0%.

11/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111213.republika.pl/a/a11.JPG

Powtórz czynności z a8-a10 jeszcze raz na końcu najwyższego paska ( ?layer 3? ) z tą różnicą, że efekt ?Alpha? ustaw na pierwszej klatce, w której występuje czarny kwadrat, a nie w ostatniej.

12/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111213.republika.pl/a/a12.JPG

?Ukryj layer 2 i 3? a następnie dodaj do ?biblioteki? obrazek, który będzie Twoim tłem, domyślnie polecam ten co posiadam sam, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć coś bardziej złożonego ze swojej galerii.

Obrazek, którego ja użyłem:

www.tomek111213.republika.pl/a/25601024.jpg

13/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111213.republika.pl/a/a13.JPG

Zaznacz pierwszy pasek ( ?layer 1? ), a następnie wrzuć grafikę do naszej animacji. Zeskakuj ją i ustaw tak by prawa strona zakrywała dokładnie białą kartkę (obrazek może wystawać poza białą przestrzeń, byle nie za dużo).

14/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111213.republika

28d

.pl/a/a14.JPG

Kliknij prawym na początku pierwszego paska ( ?layer 1? ) i wybierz ?Create Montion Tween?. Na końcu tego paska ( klatka 500 ) kliknij prawym i wybierz ?Insert Keyframe?.

15/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111213.republika.pl/a/a15.JPG

Nie zmieniając klatki zaznacz nasz obrazek i na dole w zakładce ?Properties? zmień wartość położenia na osi x na 0.0.

16/17 ----------------------------------------------------------------------

www.tomek111

ded

213.republika.pl/a/a16.JPG

Wciśnij Ctrl + enter by skonwertować naszą animację. Powinno Ci się wyświetlić coś takiego:

www.tomek111213.republika.pl/a/tapeta.swf

Jeśli efekt końcowy jest inny prześledź dokładnie wszystkie kroki i nanieś poprawki.

17/17 ----------------------------------------------------------------------

Otwórz notatnik i wklej do niego (oczywiście zmieniając wszystkie "1278" i "800" na odpowiednie dla siebie wartości):

<HTML>

<BODY bgcolor="#000000">

<table border="0" width="100%" height="100%" cellspacing="0" cellpadding="0">

<tr>

<td width="100%">

<div align="center">

<OBJECT classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000"

codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,0,0"

WIDTH="1278" HEIGHT="800" id="tapeta" ALIGN="" border="0">

<PARAM NAME=movie VALUE="tapeta.swf"> <PARAM NAME=quality VALUE=High>

<EMBED src="tapeta.swf" quality=High WIDTH="1278" HEIGHT="800" NAME="tapeta"

TYPE="application/x-shockwave-flash" PLUGINSPAGE="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></EMBED>

</OBJECT>

</div>

</td>

</tr>

</table>

</BODY>

</HTML>

Po tym zapisz plik jako ?tapeta.html? w folderze, w którym zapisałeś wcześniej naszą animację o równie wdzięcznej nazwie ?tapeta? ( a właściwie tapeta.swf ).

Powinieneś otrzymać coś takiego:

www.tomek111213.republika.pl/a/tapeta.html

Teraz wystarczy, że wybierzesz jako tapetę plik ?tapeta.html?, a na tle pulpitu zobaczysz swoją animację.

http://img114.imageshack.us/img114/444/13630664mc5.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwagi dodatkowe:

Radzę nie tworzyć animacji zajmującej cały pulpit gdyż gryzą się one z ikonami i utrudniają pracę na komputerze (klikając bezpośrednio prawym na animacje wyświetlają nam się opcje animacji, a nie pulpitu). Myślę, że najwygodniejsze są animacje panoramiczne lub takie, które zajmują tylko centrum pulpitu.

Wybaczcie jeśli ten kod html jest bez sensu, ale nie poszedłem na łatwiznę, w każdym razie działa. =]

Obciążenie komputera taką animacją nie jest wcale takie duże jak sugerują niektórzy, dzisiejsze komputery mają potężną moc obliczeniową i taka animacja to dla nich pryszcz, odradzam jednak ustawiania jako tło pulpitu naprawdę dużych animacji flash jeśli macie słabsze komputery lub korzystacie z programów potrzebujących możliwie jak największej mocy obliczeniowej.

Przyznaję jednak, że flahowe tła są raczej bajerem niż czymś bardzo praktycznym i chociaż pozwalają na ciekawe rozwiązania jak np. organizer wbudowany w tło pulpitu to są to jednak rzeczy bardziej efektowne niż efektywne.

********************

Jeśli ktoś nie chce samemu poznawać tajników flasha, może sciągnąć (prawy -> zapisz element docelowy jako) to:

www.tomek111213.republika.pl/a/tapeta.html

i to:

www.tomek111213.republika.pl/a/tapeta.swf

...i ustawić jako tło gotowca.

********************

Na zachętę wrzucam tło, które wykonał Smiglef, po zapoznaniu się z powyższym tutorialem (który zamieściłem już kiedyś na forum "Gamer9 Agora - Polskie Forum Gamer9.net"):

Miłej zabawy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja Mandriva i pare efektow z Compiza:

wobbly wobbly windows (niestety, tylko screen, gdybym mogl umiescic plik video, to byloby widac efekt):

aa6e6e7a6f929ab9m.jpg

Tak wyglada pulpit zawalony oknami: df3625a548bd0115m.jpg A tak przy uzyciu Cube Dekstop: 37178a3fd1fe6f54m.jpg

Oceanarium w Cube Desktop:

5c8d4cad953bdfb3m.jpg

Plywajace rybki w wewnatrz Cube Dekstop plus trzy zebatki po srodku "akwarium"

Piszemy ogniem po pulpicie:

d06b46d40f22a2f2m.jpg

Ja sobie wybralem fajerwerki...

Pada deszcz:

9aa8bb2961aa4d1cm.jpg

Pada deszcz na pulpit a wycieraczka zbiera wode... Ot, fajny bajer - ale kompletnie bezuzyteczny, a raczej wnerwiajacy gdy trzeba skorzystac z kompa. Moze jedynie posluzyc za efektowny wygaszacz ekranu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znudzony wyglądem swojego XP szukam jakiś bajerów i mam pytanko czy jest jakiś program, który doda cienie pod oknami? Również interesuje mnie jakiś program do przeźroczystości nieaktywnych okien. Mam jeden (którego nazwy nie pamiętam) ale robi mi z docków białe paski. I czy istnieje coś takiego co zmieni tło listy programów w starcie? :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luq - może Y'z shadow? http://www.eprogramy.net/programy/inne/int...nika/yz-shadow/

A oto mój pulpit po formacie: XP + Vista Inspirat 2 + tapeta własnej roboty. Niesamowite, ale ten (jak na mnie) porządek utrzymał się już miesiąc :)

http://img151.imageshack.us/img151/9403/clipboard01dq.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało, żeby posiadać w "Opcjach folderów" możliwość włączania/wyłączania śmietniczka na pulpicie Windows Xp to

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\RecycleBinOnDesktop]
"RegPath"="Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Explorer\\HideDesktopIcons\\NewStartPanel"
"Text"="Pokaz no smietniczek"
"Type"="checkbox"
"ValueName"="{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}"
"CheckedValue"=dword:00000000
"UncheckedValue"=dword:00000001
"DefaultValue"=dword:00000001
"HKeyRoot"=dword:80000001

Niech sobie doszyje to do rejestru.

Powodzenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadnijcie co znów maaam :D w nowej wersji wcześniej było w milestone 1 a teraz milestone 1.9 :D już nie musiałem się męczyć z wirtualną 7, poszło na moim normalnym klocku a poniżej screeny ( dałem lepszą tapetkę by ładnie było ale i tak ją zaraz zmienię :))

eb5vl3_th.jpg15cijbq_th.jpg2ir6brs_th.jpg21b439f_th.jpgxlfci0_th.jpg

podstawową wadą wersji 1.9 jest wciąż zbugowany pasek tray (czyli ten w którym mamy wyświetlone co mamy włączone) ale można go wyłączyć w settings. właśnie przez bugi owego paska, przy włączonym cairo nadal widoczny jest windowsowski pasek startu który możemy sami sobie ukryć w opcji (auto ukrywanie), dodatkowo wersja 1.9 nie posiada jeszcze własnych okienek, wciąż jest w wersji alpha. Ale już teraz chodzi naprawdę dobrze, pasek nie lata jak w poprzedniej wersji, a animacje wyświetlania opcji paska (start, Programs, Places, Documents, Download) działają naprawdę płynnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dzisiaj wykonałem pierwszą modyfikacje systemu korzystając z tutoriala Gofra zamieszczonego na jego blogu. Po zmianie VS wszystko pięknie śmiga i wygląda. Jednak po wyłączeniu komputer i ponownym uruchomieniu styl systemu zmienia się z powrotem na domyślny Windowsowski, jednak w kolorach zmienionego VS. Co zrobić aby cały czas zmieniony styl był aktywny. Trzeba go przenieść do Windowsowskiego katalogu z VS czy może coś innego? Prosiłbym o poradę i wskazówki jak to zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym, ja bym na twoim miejscu sprawdził czy ten vs nie gryzie się jakoś z systemem, nie żeby coś było, powiem tak: miałem jedną skórkę niedawno była [beeep]*** i nie było nic w niej złego ale kiedyś resnołem kompa i zobaczyłem blue screen of death, po ponownym restarcie system naprawił się usuwając mi tegoż właśnie vs plus vistagizz (ten program co podmienia kilka pliczków w skutek czego wszystkie vs chodzą). Więc może sprawdź czy u ciebie tak czasem nie ma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem modyfikację, ale nie mogę zrobić pełnego screena, bo gdy robię przez program PrintScreen który był w jakimś CDA, albo standardowo klawiszem PrintScreeni do painta to nie widać ObjectDocka, winampa (oprucz wnętrza playlisty) i kursora. Pomóżcie, to wam pokaże co ukleciłem na pulpicie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno już czegoś nie dawałem, zatem od razu z grubszej rury. Mianowicie winterboard theme do iPhone/iPod touch. Póki co, jeszcze bez możliwości pobrania ponieważ zamierzam sporo rzeczy dopracować, natomiast sam podgląd już jest.

Katha Visual iPhone 2k10

previewmd.th.jpg

Z racji tego, że screeny są realne - już teraz możecie powiedzieć co o nim sądzicie i jakie macie uwagi.

Ps. jakby kogoś interesowało, to tu jest poprzednia część projektu: http://obi-s4n.deviantart.com/art/Katha-Vi...-2009-113012752

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...