Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiki-yu

Modyfikacje wyglądu systemu - Pochwal sie swoim pulpitem ;-D

Polecane posty

Gość odyniec15
BTW, nie za często zmieniasz pulpit?

Odkąd tu jestem zrobiłem cztery modyfikacje, jeśli pierwszą można nazwać modyfikacją, bo tylko tapetę zmieniłem. Druga wielokrotnie poprawiana, ale i tak nieudana, czyli mam dopiero dwie modyfikacje tak na serio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu po głowie chodził mi pewien eksperyment jeżeli chodzi o ergonomię korzystania z pulpitu. Zastanawiałem się w jakich miejscach, w jakiej kolorystyce i porach pulpit odpręża. W przerwach pomiędzy dłubaniem przy nowym VS a grafiką postanowiłem sprawdzić, czy uda mi się ustrzelić wygodny, niedzielny pulpit. Taki który jest w przyjemnej kolorystyce dla oczu i odpręża a do tego jest dosyć nowoczesny. Nie jestem pewien czy tak bym chciał pracować na co dzień - ale od czasu do czasu dla odmiany - jak znalazł.

xp93ss1.th.jpg

Wallpaper: Anium

VS: Amana

LS: Amana

TB: Gaia_typo

Icon: Squash

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi-San -->

Całość jest świetnie skomponowana - wygląda jak system przyszłości :) Co to za OS? Czyżby linux?

Wyszło po prostu rewelacyjnie, mi się bardzo podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi

Na moje oko to jest XP. Mam rację? No muszę powiedzieć że ogromny szacunek za stopień modyfikacji. Tylko po górnym pasku można rozpoznać że to XP. Wygląda to naprawdę rewelacyjnie. Ale mimo wszystko nie byłbym w stanie pracować przy takim pulpicie. Wolę bardziej klasyczne modyfikacje :)

A ja też trochę pozmieniałem dzisiaj. Trochę to głupio pokazywać po tym co zaprezentował Obi, no ale jak już screeny zrobiłem to zamieszczę :)

scr1kp8.th.jpg scr2bh6.th.jpg scr3ra8.th.jpg

Komentarze oczywiście mile widziane, i tak dalej, i tak dalej.... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b3rt -->

Wyszło całkiem, całkiem, ale ta tapeta kojarzy mi się trochę z jesienią, a jeszcze trochę i będzie wiosna :) Lepiej daj jakąś tapetkę pasującą do reszty, w tonacji kolorów szary + czerwony + biały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PeQ -->

Zacznę od za/przeciw :)

+ spory stopień modyfikacji

+ ikonki docka

- (prawie) wszystko się zlewa...

- visual style mógłby być bardziej oryginalny

Ogólnie nieźle wyszło, choć menu start jest ledwo widoczne (zlewa się, o czym wspomniałem), także player muzyczny i nieco mniej visual style.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam__R

Właśnie z tapetą mam największy problem. Blisko dwie godziny siedziałem dzisiaj na necie, przeglądając galerie z Devianta i InterfaceLIFT żeby znaleźć coś co jednocześnie by mi się podobało, a zarazem pasowało do reszty. No i jak nietrudno się domyślić - nie znalazłem. Przeglądnąłem więc starsze modyfikację i zauważyłem (chyba w którejś pracy Obi'ego) że czarny dość ładnie komponuje się z jesiennymi krajobrazami. No to znalazłem tego typu tapetę i ustawiłem sobie na pulpicie. Mi się efekt finalny podoba. Pracuje się dobrze. To się liczy :)

PeQ

Całkiem nieźle. Faktycznie, VS trochę zlewa się z tapetą, ale zakładam że taki efekt chciałeś osiągnąć (sam tak kiedyś robiłem). Jedyne czego bym się doczepił to ikonki. Nie rozumiem co ludzie widzą w ikonach z Visty. No ale cóż, skoro tobie się podoba. Ogólnie jest dobrze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie celowałem w taki efekt "jednolitości". Rzeczywiście, może się to wydawać trochę mdłe, ale póki co podoba mi się. Mam już co prawda pomysł na następną modyfikację, ale poczekam trochę, nacieszę oczy tym swoim pulpitem, a przy okazji jeszcze raz przemyślę projekt.

Ikonki z Visty... Cóż, mało mam z Vistą kontaktu, to i ikonki mi się jeszcze podobają. Ale też będą wymieniane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15

Ok. Czas na moje trzy grosze. :)

xp93ss1.th.jpg

Bardzo pięknie. Naprawdę pięknie, ale wydaje mi się, że niezbyt wygodnie się na tym pracuje. ;)

Ocena: 9/10 (Orginalność: 9, Estetyka: 9)

Plusy:

+Wygląd

+Sam bym sobie taki zrobił

Minusy:

-Troszeczkę kłopotliwa praca na codzień

scr1kp8.th.jpg scr2bh6.th.jpg scr3ra8.th.jpg

Wszystko pięknie ładnie, ale nie mogę strawić tapety.

Ocena: 6/10 (Orginalność: 6, Estetyka: 6)

Plusy:

+Nie będę się rozpisywał, ale całkiem fajne?

Minusy:

-...gdyby nie ta tapeta.

screen1ns4.th.jpg screen2qa2.th.jpg screen3bf2.th.jpg

Jedyne, co mi tu się podoba to jest Dock i chyba tylko Dock. :(

Ocena: 5/10 (Orginalność: 5, Estetyka: 5)

Plusy:

+Dock

+Theme nawet pasuje do Docka

Minusy:

-Tapeta

-Standardowe ikony Visty

-Paskudny Media Player

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.02.09

3f530b1cfa380642m.png


Jak na razie rzucam zabawy moim pulpitem - czas zająć się czymś bardziej kreatywnym. Mam tu głównie na myśli głównie poprawienie moich umiejętności graficznych. Modyfikacja, tak jak w przypadku Obi-San'a - niedzielna, przyjemna dla oka, a więc kolorowa, lecz nie zbyt jasna. Właściwie całość to skin z devianta + tapeta wybrana przez samego twórcę, jedyne zmiany to wielkość paska i inny zestaw ikon, do tego zmiana czcionek na takie, które posiadam na swym skromnym magazynie. Tym razem brak conkiego i docka. Czemu? Conkiego wcale nie używałem, sprawiał on, że prezentowałem się jako człowiek, który wykorzystuje dodatki dla systemów UNIXowych, co zaś docka się tyczy - przeszkadzał mi i tyle.

Oczywiście jak zwykle - proszę o komentarze.

PeQ > Pospolite i nijakie.
b3rt > Jak zwykle mi nie podchodzi. Powoli zaczynam zastanawiać się nad tym, czy ty po prostu nie masz swojego własnego stylu, który kuje mnie w oczy. Podoba mi się jedynie tapeta
Obi-San > Ciekawe, bardzo ciekawe. Widać umiesz takie rzeczy robić. Całość mocno mi podeszła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15

He He, fajne. Zapodaj mi linka do tej tapetki, bo mi się podoba. ;)

Ocena: 7-/10 (Orginalność: 8, Estetyka: 5)

Plusy:

+Urocze... :)

Minusy:

-Gdzie jest jakiś zegarek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy:

-Gdzie jest jakiś zegarek?

Start > Aplikacje > Terminal > Komenda "data", ew. Moja lewa ręka > Przenośny zegarek > Spojrzenie. Ostatnia opcja nawiązuje do komórki. Jest jeszcze kilka kombinacji.

Co do tapetki: [link]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zmieniłem tapetę. Zestawienie czerni, czerwieni i bieli mówicie? Jak dla mnie istnieje tylko jedno właściwe zestawienie tych barw :D

scrie4.th.jpg

W sumie to tło tapety mogłoby być troszkę jaśniejsze, ale wtedy zlewało by się z VS'em, co byłoby co najmniej niepraktyczne. Dlatego jest jak jest :)

@kong

Obiektywnie rzecz biorąc nieźle. Ładnie dopasowane kolory i w sumie duży stopień modyfikacji. Subiektywnie mi się w ogóle nie podoba, ani cały VS, ani tapeta (ale to już wyłącznie kwestia gustu). No ale przy ocenianiu staram się być obiektywny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He He, fajne. Zapodaj mi linka do tej tapetki, bo mi się podoba. ;)

Ocena: 7-/10 (Orginalność: 8, Estetyka: 5)

Co za idiotyczny system oceny? Ja już dawno zrezygnowałem ze stawiania cyferek, bo nie widzę sensu. Co tam jest nieestetyczne, rozumiesz w ogóle to słowo? No może takiej tapety bym sobie nie ustawił, ale nieestetyczna (tapeta) to ona nie jest. Coś nieestetycznego, to po prostu coś zrobione byle jak, na odwal. A przecież on to tylko poskładał, nie tworzył własnego VS etc.

No i zmieniłem tapetę. Zestawienie czerni, czerwieni i bieli mówicie? Jak dla mnie istnieje tylko jedno właściwe zestawienie tych barw :D

Jest rewelacyjnie :) Tym bardziej, że to logo organizacji "Umbrella", czyli Resident Evil Rlz :D

@kong

Obiektywnie rzecz biorąc nieźle. Ładnie dopasowane kolory i w sumie duży stopień modyfikacji. Subiektywnie mi się w ogóle nie podoba, ani cały VS, ani tapeta (...)

VS ujdzie, ale z tapetą się zgadzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b3rt: Z obecną tapetą całość wygląda bardzo dobrze. Fajnie dobrane barwy. Motyw średni, nie grałem w RE i nie lubię motywów w stylu "kółko na środku + czerń". Ogólnie jest git!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Resident Evil, to akurat w grę nie grałem, i nie jaram się nią za nadto - lecz film to istne arcydzieło :) Sorki za mały offtop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15
scrie4.th.jpg

Wszystko ładnie, pięknie, prawidłowa kolorystyka, ale mi osobiście ta tapeta pasuje jak pięść do oka. Ocena: 7+/10

He He, fajne. Zapodaj mi linka do tej tapetki, bo mi się podoba. ;)

Ocena: 7-/10 (Orginalność: 8, Estetyka: 5)

Co za idiotyczny system oceny? Ja już dawno zrezygnowałem ze stawiania cyferek, bo nie widzę sensu.

To jest mój inwidualny system oceny i to jest tylko moje zdanie. Ja tam się na obiektywnych ocenach za bardzo nie znam, gdyż jestem na razie żółtodziobem w tych sprawach, więc wy oceniajcie obiektywnie. Może się komuś moje świeże spojrzenie na ten temat przydać, więc po co mam ukrywać swoje poglądy. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem że wczoraj dawałem screeny z nowej modyfikacji, ale dzisiaj jest inaczej. A to dla tego że jak na razie kończę z modyfikacjami. Na powrót zaczęła mi się szkoła (ostatnie miesiące klasy maturalnej), wiec nie mam już za bardzo ani czasu, ani ochoty siedzieć (niekiedy nawet 3/4 godziny) i szukać na Deviancie pasujących części kompozycji. Teraz zrobiłem troszkę inaczej niż zwykle. Po prostu bez zbędnego kombinowania pozbierałem z dysku elementy starszych kompozycji które dla mnie były najwygodniejsze i poskładałem razem. Nie przejmowałem się za bardzo ani kolorystyką, ani jakimś większym przyporządkowaniem. Najważniejsza dla mnie była własna wygoda, bo nie wiem kiedy znowu zmienię coś prócz tapety. A oto co mi wyszło:

scr1sj5.th.png scr2vj6.th.png scr3zj8.th.png

I tymi screenami żegnam na razie moje modyfikację. Oczywiście będę tu zaglądał i komentował, ale moich screenów raczej prędko nie ujrzycie ;)

@down

Nie mógłbym :P Tak jak już napisałem wszystko jest ustawione tak, aby mi było z tym dobrze. Jeśli coś gdzieś jest, to znaczy ze tam ma być :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce zmienić sobie wygląd XP-ka to niech zajrzy pod:

http:///www.instalki.pl/programy/download/...at_Ultimate.php

Cóż, ja nie popieram (i z tego co zauważyłem, większość zebranych ludzi w tym temacie) mod-packów. Z reguły są ciężkie, mulą system, występują kłopoty po ich odinstalowaniu i z reguły małpują Vistę lub inne cudactwa, gdzie na prawdę wobec tego co można znaleźć na sieci - nie ma czego małpować. Osobiście odradzam :)

Update: uprzedził mnie skubaniec z góry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...