Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

MiKi084d

Zasilacz do Gigabyte GeForce GTX 460

Recommended Posts

Witam

Przystawiam się do kupna nowych komponentów do komputera. Na początek idzie grafika i zasilacz. I tutaj mam pytanie czy do modelu Gigabyte GeForce GTX 460 wystarczy zasilacz 500 W? dodam że w przyszłości mam zamiar dokupić i5 2500 i oczywiście płytę pod niego dlatego czy ten zasilacz "styknie" na grafei i procek? Obecnie mam 450 zasilacz, grafikę Radeona 4850 i procesor Intel Core 2 Duo 8400.

Czy ja wiem?

Porównajmy GTX460 1GB i 6850 (obydwie od MSI z chłodzeniem Cyclone, by było sprawiedliwie). Dane wzięte z techpowerup.com.

Bez podkręcania 6850 jest wydajniejszy o ok. 7%. GTX460 po OC zyskał 15,3%, a 6850 zyskał 11,3%. Po podsumowaniu wychodzi, że podkręcony 6850 jest wydajniejszy o 3%. Choć oczywiście takie porównanie jest mało precyzyjne, to jednak daje ogólny pogląd na sprawę ;)

Prawda.Kolega wziął tak jak mówiłem HD 6850 i wcale tak dobrze się nie kręci.Nawet testy w CDA to mówią.GTX 460 1GB pobiera 166W nie kręcona podczas obciążenia...czy dużo?Wg. mnie nie.Jestem ciekaw ile bierze HD 6850 bo nie spr. z kolegą, ale i tak polecamy HD 6850 chyba że GTX`y z tego co wiem są lepsze w większej rozdzielczości i jak kolega mówił wyżej lepiej się kręcą.To już do kolegi wybór należy.

EDIT@UP

Aj yojo2 mnie prześcignął...też znalazłem to porównanie.Czyli wychodzi na to że HD 6850 jest tańsze i wydajniejsze niewiele więcej :)

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...