Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MiKi084d

Zasilacz do Gigabyte GeForce GTX 460

Polecane posty

Witam

Przystawiam się do kupna nowych komponentów do komputera. Na początek idzie grafika i zasilacz. I tutaj mam pytanie czy do modelu Gigabyte GeForce GTX 460 wystarczy zasilacz 500 W? dodam że w przyszłości mam zamiar dokupić i5 2500 i oczywiście płytę pod niego dlatego czy ten zasilacz "styknie" na grafei i procek? Obecnie mam 450 zasilacz, grafikę Radeona 4850 i procesor Intel Core 2 Duo 8400.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem?

Porównajmy GTX460 1GB i 6850 (obydwie od MSI z chłodzeniem Cyclone, by było sprawiedliwie). Dane wzięte z techpowerup.com.

Bez podkręcania 6850 jest wydajniejszy o ok. 7%. GTX460 po OC zyskał 15,3%, a 6850 zyskał 11,3%. Po podsumowaniu wychodzi, że podkręcony 6850 jest wydajniejszy o 3%. Choć oczywiście takie porównanie jest mało precyzyjne, to jednak daje ogólny pogląd na sprawę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda.Kolega wziął tak jak mówiłem HD 6850 i wcale tak dobrze się nie kręci.Nawet testy w CDA to mówią.GTX 460 1GB pobiera 166W nie kręcona podczas obciążenia...czy dużo?Wg. mnie nie.Jestem ciekaw ile bierze HD 6850 bo nie spr. z kolegą, ale i tak polecamy HD 6850 chyba że GTX`y z tego co wiem są lepsze w większej rozdzielczości i jak kolega mówił wyżej lepiej się kręcą.To już do kolegi wybór należy.

EDIT@UP

Aj yojo2 mnie prześcignął...też znalazłem to porównanie.Czyli wychodzi na to że HD 6850 jest tańsze i wydajniejsze niewiele więcej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...