Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

buczek93

Athlon 2200+ i filmy 720p

Recommended Posts

Jak w temacie - oprócz potwora na wszystko, posiadam jeszcze skromniejszy komputer (config w sygnaturce). Udało mi się kupić niedawno edycję Band of Brothers w FullHD (no prawie, 720 zamiast 1080). Chciałem podpiąć do starego komputera 23' monitor i cieszyć się naprawdę cool obrazem. Mam jednak pytanie - czy nienajlepsza karta pokroju GF 5200, procesor AMD Athlon 2200+ i 768 MB RAM'u oraz Windows 2000 dadzą radę obrazowi ?

Tata używa zestawu dość podobnego (512 mb ramu, do tego gf4 mx440 i linuch) i nie ma problemów z odtworzeniem filmów nawet w FullHD 1080p. Z jego wypowiedzi wiem jednak, że Windows to nie to samo - potrzebuje więcej zasobów aby zrobić to samo. Więc, jest w stanie ten komputerek dać radę w rozdzielczości 1280x960 (proporcje 4:3), może będzie potrzebne skalowanie albo puszczenie obrazu w oknie ?

Ktoś rozwieje moje wątpliwości ?

Link to comment
Share on other sites

I to stwierdzenie że windows to dekodowania video potrzebuje więcej zasobów zależy przede wszystkim od Playera i Kodeków (Tak mi się wydaje)

GNU/Linux na wejściu pożera mniej zasobów, więc to nie tylko od kodeków zależy.

Moim zdaniem powinno dać radę, ale zamiast bawić się w kodeki możesz spróbować odtworzyć to za pomocą VLC, lub SMPlayera. Nie używają one systemowych kodeków, tylko własnych, a więc odchodzi co najmniej jedna warstwa pośrednicząca. W efekcie powinno być szybciej.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...