Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

manowsky

wybor starszej karty grafiki

Polecane posty

Witam potrzebuje pomocy w wybraniu karty graficznej pod (AGP 8x) wiem ze może wydawać się to śmieszne ale tylko w tym mogę wybierać. I w tym celu pisze do was bo zastanawiam się nad ta karta: http://allegro.pl/gigabyte-hd4650-4650-1gb...1421097519.html

lub ta: http://allegro.pl/karta-sapphire-ati-radeo...1402354631.html. Co do zasilacza jest to chieftec 450, płyta główna Asrock K8NF3-VSTA procesor amd 3000+ 2.0 GHZ a monitor mam 19'' .Czekam na odp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Zastanawiałem raczej nad Radeon 3650 lub 3450 lub 4650 ale nie wiem czy bd one pasować do mojego procka (AMD Sempron 2800+ 1.7 Ghz) mam budżet w wysokości max 300 zł wiec wybór raczej ograniczony. Który z tych modeli bd lepszy do procka??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczen obie te karty beda i tak zbyt mocne do tego procesora. Sam mam teraz starego athlona xp 3000 (2,1Ghz) i nie dawno dolozylem do niego Radeona x1950pro 512mb. I moge powiedziec ze procesor ogranicza juz te karte w dosyc mocnym stopniu (tzn. wiele nieco starszych gier w wysokich detalach "chrupie" bo zwyczajnie procesor stawia limit, mimo ze grafika spokojnie spelnia zalecane wymagania)

Tak wiec ja bym szukal do tego procesora cos pokroju GF 6600 GT jesli cie to zadowala, a moze i ten moj radeon, chociaz skrzydel nie rozwinie z tym sempronem. To tyle z moich doswiadczen :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, ja podałem w tej cenie która była z propozycji założyciela tematu. Podaj dokładnie jaki masz procek. Choć więcej niż X1650xt się nie opłaca. Można pomyśleć nad wersją pro (jest słabsza) HD 2600pro/xt (xt jest sporo mocniejszy) HD3450 nie bierz! jest to słabieńka karta. 3650 jest trochę lepsza (głównie za sprawą różnicy 64 a 128 bit na kożyść 3650. Ogólnie od x1300 w zwyż

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja, jednak tamte karty są nowsze i dłużej utrzymają cenę (będzie je można za prawie tyle samo sprzedać) pamiętać trzeba również o tym iż manowsky chce kartę na AGPx8 które jest 2x wolniejsze od pci-e x16. Podsumowując-wszystko co wymienione tutaj podniesie wydajność (ale przy tym procku nie ma co liczyć na cuda )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejsze i rozsądne co możesz wsadzić od Nvidii to 7600GT. Pamiętam jak dziś, mocno podkręcona, ze zmienionym chłodzeniem, z prockami P4 Prescott i AMD 64 3200+ podkręconym na 3.2 pozamiatała moim znajomym i jego AMD x2 4xxx czy 5(już nie pamiętam) i 7600GS na PCI-Ex16 ;]. Co do ATI to się nie wypowiadam, byłem te wieki temu zagorzałym fanem zielonych i myślałem, że nigdy ich nie zdradzę ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprawa jeszcze aktualna, to sam mam GF 7600GS (na DDR2) spiętego z AMD 2500+@3200+. Nie ma sensu nic wyżej kupować do takiego proca. Między 7600GS DDR2 i DDR3 też już nie ma żadnej odczuwalnej różnicy. Znakiem tego wszystko w górę już nic nie zmieni. Przy tym sprzęcie nie ma się co martwić o odsprzedaż, bo jak sprzęt będzie szedł pod młotek to pewnie w całości (zestaw).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...