Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eban

Rozwiązany: Karta graficzna + zasilacz

Polecane posty

Witam,

dnia 15 lutego dostanę wypłatę i planuję upgrade karty graficznej, i zasilacza.

Obecny sprzęt:

GIGABYTE GA-M68M-S2P

AMD X3 445 (do wymiany na x6 lub coś innego za jakiś, dosyć długi czas)

GF 8600 GT Gigabyte

2x1GB DDR2 667 lub 800mhz (do wymiany za jakiś miesiąc wymiana na 2x2gb DDR2 1066)

SoudBlaster X-Fi Extreme Audio (za czas jakiś do wymiany, nie wiem jeszcze na co)

Zasilacz 400W jakiś badziewny

Monitor 17cali LG Flatron CRT (za miesiąc, dwa będzie wymieniany na LED LCD ok. 22cali z rodziałką FullHD i gniazdem HDMI, i innymi przyjaciółmi. W przyszłości chciałbym do niego podłączać również konsolę PS3)

Win 7 Pro 32 bit (być może kiedyś przejdę na 64 bity)

Komputer nigdy nie kręcony, choć po upgradzie grafiki, zasilacza i ramków, być może podkręcę odrobinę CPU, jeśli to będzie konieczne. Chłodzenie oryginalne, niewymieniane. Obudowa raczej kiepska z otwartą klapą, rozważam kupno czegoś lepszego jak będę miał wolny fundusz.

Priorytetem w tej chwili jest dla mnie karta graficzna + zasilacz, ale chętnie przeczytam też sugestie dotyczące sprzętu, który zamierzam wymienić za czas jakiś, lub który uważacie, że z jakichś powodów powinienem wymienić, będę miał łatwiej w przyszłości:).

Na kartę z zasilaczem chcę przeznaczyć do 800zł, nic się nie stanie jeśli będzie to odrobinę więcej. Prosiłbym o oferty z konkretnych sklepów internetowych, chciałbym kupić oba komponenty za jednym zamachem w tym samym sklepie. Priorytetem dla mnie jest cena oraz czas dostawy, nie chciałbym mieć takich przygód o jakich czytam w opiniach o ram.net.pl (dostawy po kilkanaście lub więcej dni).

Zastosowanie komputera to gry + obróbka zdjęć. Myślę też nad wideorecenzjami, więc można uwzględnić też Fraps i obróbkę wideo.

Najbardziej interesuje mnie GTX 460 w wersji 1024MB, od biedy 768MB i zasilacz 450-500W (myślałem nad firmami Fortron i Chieftec).

Jeśli chodzi o rady dotyczące przyszłych zakupów, to moje zarobki wynoszą obracają się w okolicach minimalnej krajowej, więc niestety nie mogę pozwolić sobie na high-end :(.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Faktycznie po pobieżnej lekturze zauważyłem, że w porównaniu z GTX 460 Radeon HD6850 ma lepszą wydajność w grach, a mniejszą przy teselacji. Czy teselacja jest bardzo ważna?

I czy firma tego Radeona Vertex 3D to dobra firma? Czy po prostu podałeś ją jako przykład?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle być nie powinno, ale czy lepiej będzie zainwestować w choćby Gigabyte czy Sapphire?

Te kilkadziesiąt złotych mnie nie zabije, a karta graficzna jest zakupem na dłużej więc wolałbym już trochę dołożyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt Gigabyte służy mi całkiem dobrze, z Sapphire miałem kiedyś pozytywne wrażenia.

A jeśli chodzi o wahania cenowe rzędu tych kilkudziesięciu złotych to wolałbym wybrać opcję z najlepszym stosunkiem jakości do ceny.

Moja znajomość tego segmentu rynku skończyła się na Radeonach 9xxx i GF 9xxx. O nowszych od tych zwyczajnie nie mam pojęcia, stąd też nie wiem jaką markę warto zakupić.

Jeśli Vertex jest wystarczający to go kupię, ale jeśli lepiej by było dołożyć te parę złotych to dołożę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...