Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jacoob05

Podkręcenie Athlona 4600+

Polecane posty

Witam wszystkich ;]

Posiadam komputer, z procesorem AMD Athlon X2 2.41 Ghz (4600+)

na allegro widziałem indentyczne procesory pod identycznym socketem (am2) z częstotliwoscią 2.9 Ghz - 3 Ghz

Inne podzespoły to:

Asus Nvidia Geforce 9800GT (1 GB DDR3)

1 + 2 GB GOODRAM 800Mhz (DDR2)

Segate 250GB (Sata)

Samsung 40 GB (ATA)

Zasilacz to standardowy ModeCom 400W (Zakupiony razem z kompem)

Moge ewentualnie wlozyc do niego zasilacz Tracer Highlander 400W bo mam takiego w drugim kompie ze skopconym dyskiem twardym :)

System to Windows XP Home Edition SP2 x32

Jeśli chodzi o temperatury to nie ma z nimi problemu, kiedy chodzi sam system to procesor ma 31-35 stopni, w grach nie przekracza 50 (głownie bad company 2), raz z ciekawosci sprawdzilem i uruchomiłem Crysisa na Max grafie AA 16x (~15 klatek) z wyłączonym wentylatorem procesora - doszło do 58 stopni i nie więcej :]

Nigdy nie podkręcałem procesora, raz widzialem jak kumpel w biosie zmieniał jakies ustawienia co w efekcie podkręcało procesor ;]

Za wszelką pomoc byłbym wdzięczny. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zapewne (a raczej jest to pewne) skopcony dysk mógł być spowodowany zasilac...czymś co próbuje go udawać ale robi to źle. To, ze chodził pewien okres czasu to nie znaczy, że jest dobry. Lepiej już mieć tego Feela. Jest on równie złym zasilaczem ale Highlander-y są jeszcze gorsze. O oc możesz zapomnieć. no chyba, ze na własne życzenie chcesz, aby w kocu podzespoły się popaliły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk sie skopcił na innym zasilaczu, razem z zasilaczem -> TakeME (czy cos takiego) 350W :D (Made in china, w pracowni ma 30 kompow z tymi zasilaczami 10 sie zjarało)

don't matter.

Jakie zasilacze polecacie najbardziej do mojego sprzetu? i czy ktos probował juz podkręcać tego Athlona i do ilu mu się udało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość zasilaczy nawet tych dobrych jest robiona w Chinach. TakeMe to kolejny zasil...wiadomo co. Nieważne czy byłby to TakeMe, Feel czy Highlander i tak komp na każdym z nich łatwo mógł odejść. Nawet w tej chwili może. jak widać co trzeci komp się spalił. Raczej z powodu skrzynek, które chcą udawać zasilacz i są fatalnej jakości. Tego Athlona na boxie powinieneś podkręcić do ok. 2.6-2.7Ghz. Na jakimś lepszym zależnie od sztuki procka to może udać się nawet 3Ghz. Te Athlony kiepsko się podkręcają. Sam mam w domu kompa z Athlonem 64 5200+ 2.7Ghz@3.1Ghz na lepszym chłodzeniu. I więcej nie chce iść. Jak na podkręconym osiągnie tylko ok. 78*C to się restartuje. Spokojnie wystarczy Fortron GHN 350W albo jak chcesz to możesz dopłacić ok. 10zł do 400W. Może być jeszcze Seasonic SS 350-400W. Wystarczy z zapasem na mocne oc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...