Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jacoob05

Rozwiązany: Nowy Komputer?

Polecane posty

Witajcie forumowicze.

Planuje zakupić nowy komputer, aktualnie uzywam komputera majacego 2 lata, wiec czas zainwestowac w cos nowego.

Chce kupić części osobno, narazie zostawic karte graficzną (9800GT), a jak będzie wiecej kasy to kupic jakiegos nowego GTX'a :)

wiec jak narazie nalezy wybrac płyte głowną, procesor i pamięć i zasilacz.

Chce aby płyta głowna miała obsługę SLI oraz Crossfire'a aby zostawić sobie otwartą furtke na przyszłościowe karty

Klasy i5 albo i7, ewentualnie tego nowego Phenoma Am3, chociaz wole wydać więcej na intela :)

Sprawa 2 to to co mnie najbardziej nurtuje: czym się będzie róznił i7 spod socketu 1156 od i7 spod socketu 1366? procz tego ze ten pod 1366 jak zauwazylem jest o wiele drozszy...

Aktualnie mam socket AM2 wiec nie ma zadnych mozliwosci na zmiane procesora na lepszy :(

Drodzy forumowicze, pomóżcie coś wybrać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj ile pieniędzy możesz przeznaczyć.

Od razu dodajmy że SLi/Crossfire jest generalnie nieopłacalne. Karty w takiej konfiguracji nie zawsze wykorzystują pełnię mocy, ponadto występują takie problemy jak mikroprzycięcia (zmniejsza płynność obrazu) oraz wysoki pobór prądu i wydzielanie ciepła (znacząco większe niż w przypadku 1 porównywalnej wydajnościowo karty).

Intele pod LGA1366 są wydajniejsze od tych na LGA1156, ponadto obsługują trójkanałowe pamięci i pełne SLi/CFx. Niemniej ich opłacalność zakupu jest zerowa, bo ostatnio na rynek weszły procesory pod podstawkę LGA1155 i są wydajniejsze, oszczędniejsze, chłodniejsze i lepiej się podkręcają od tych z LGA1366.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile będzie trzeba tyle przeznacze.

co do Crossfire/SLI, kupując sprzęt chce sobie zostawić otwartą furtke na przyszłościowe urządzenia :)

Co do socketu 1366 -> wyczytałem na jakimś forum ze do niego ma powstać prawdopodobnie procesor i9 ktory ma być osmiordzeniowy, stąd moje zdziwienie w tej kwesti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LGA1366 nie ma się co pchać, bo w drodze jest już jego następca - LGA1356; jeśli już to na ten socket taki potwór powstanie. I tak jak już wspomniałem, LGA1155 jest znacznie bardziej opłacalne.

No to może coś takiego:

869 zł Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=35002

539 zł AsRock P67 Extreme4 /intel P67/

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=35522

175 zł GoodRam 4GB 1333MHz CL9

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=35023

369 zł Antec TruePower New 650W

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=18230

= 1 952 zł

Wydajny czterordzeniowy procesor nowej generacji, porządna płyta główna, 4GB pamięci (na razie tyle wystarcza), plus zasilacz dobrej jakości o wysokiej mocy, z odpinanymi kablami (pozwala zachować porządek w obudowie). Jeśli masz więcej kasy w rezerwie to można pomyśleć nad prockiem i7-2600k (ma więcej cache, lepiej się podkręca i posiada 8 wątków).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 wyróżnia się:

- nieco wyższymi taktowaniami, ale to można pominąć.

- większą ilość pamięci (cache) L3. i5 ma 6MB, podczas gdy i7 ma 8MB. Nie jest to kolosalna różnica, ale czasem się może przydać.

- Hyper Threadingiem. i7 jest w systemie widziany jako ośmiordzeniowy procesor, co czyni go trochę bardziej przyszłościowym (aplikacje korzystające z tylu rdzeni logicznych zauważalnie przyspieszą - ale póki co takich programów nie ma zbyt wiele, a gier w ogóle). Oczywiście te 4 nadprogramowe rdzenie nie mają takiej wydajności jak 4 fizyczne rdzenie procesora.

- lepszym podkręcaniem - uzyskuje wyższe taktowania na niższych napięciach niż i5. Nie wiem dokładnie czym to jest spowodowane (być może i7 ma nieco ulepszoną architekturę względem i5), ale fakt jest faktem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...