Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kamo123

Internet 2 mb/s fatalna prędkość

Recommended Posts

Mam internet z Infonetu (mało znany ale najblirzej jest). Prędkość mojego internetu powinna wynosić 2mb/s ale zazwyczaj jest 500-600 kb/s (albo mniej) a ostatnio nie dość ,że jest fatalna prędkość to nic nie da się robić..... ani grać, aktualizować gry(patchy itp.) tylko wchodzić na stronki w necie). I przez te problemy mam do was dwa pytania:

1. Czy można wysłać rezygnacje do tej firmy (bo w umowie jest 2 mb/s a mam duuuuużo mniej) to jest pierwsze.

2.Jaki polecacie internet na taką wieś jak Sól-Kiczora... znajdziecie w necie(interesuje mnie netia ale nie jestem pewien...;)

To pytania mojej mamy bo mi nie chce zaufać w moich propozycjach.

Link to comment
Share on other sites

Skoro ich poinformowałeś to nie zrobili nic w tym kierunku ? Muszą się zgodzić na rozwiązanie umowy. Jeśli tego nie zrobią to sprawę musisz skierować do sądu. Neostrada nadaje się wszędzie, a nawet bardziej do małych miejscowości.

Link to comment
Share on other sites

Do sądu raczej nie pójde (umowa kończy się w wrześniu ale to już człowieka dobija). Ciągle mówią przyjedziemy.....zrobimy....(raz przyjechali.....ale do sąsiada do nas też ale tylko się zapytać i do widzenia) Umowę zerwę na pewno ale nie wiem czy przed wrześniem;) Ale nie wiem czy neostrada czy Netia która bradziej się nadaje na wieś i do grania na komputerze w gry typu Call of Duty Multiplayer albo Battlefiled Bad Company 2 (też multi)........

Ale dzięki za odpowiedź (moja mam wreszcie zrozumiała ,że umowę MOŻNA zerwać :))

Link to comment
Share on other sites

oj Boże Bożuniu...a doczytałeś w umowie, że masz na bank napisane prędkość DO 2Mb/s ? Wszystkie firmy się tak zabezpieczają. Nie kupujesz połączenie dwumegowego, ale DO dwóch mega. Jedynym wyjściem z sytuacji jest zgłoszenie, że internet źle działa. Mają wtedy 2 tygodnie na odpowiedź reklamacyjną. Jak dalej nic nie da możesz zrobić dwie rzeczy:

1) zerwać umowę z powodu ciągłego zaniżania prędkości. Chodzi o to, że jeżeli kupujesz łącze DO dwóch mega a ono i tak działa z prędkością DO 1 mega to znaczy, że nie wywiązują się z umowy. Dajesz im wtedy pismo, że mają 2 tygodnie na usunięcie usterki inaczej umowa zostaje zerwana z ich winy.

2) Zerwać umowę za niezgodność towaru z umową. Tutaj tylko sprawdź, czy dotyczy to również USŁUG czy tylko PRZEDMIOTÓW bo nie pamiętam. Jeżeli jednak i USŁUGI pod to podpadają, piszesz do nich, że zrywasz umowę za niezgodność i nic ci zrobić nie mogą (jedynie przed sądem mogą udowodnić - pytanie czy będą się chcieli bawić, a jeżeli tak, to czy rzeczywiście łącze jest niezgodne z umową).

Sposób 1 na pewno działa w przypadku TPSA - sprawdzone. Udowodniłem im, że łącze ciągle działa wolniej niż powinno...że nawet jakbym kupił łącze DO ale dwukrotnie wolniejsze od posiadanego, to i tak nie miałbym pełnej prędkości. W końcu po przepychankach się zgodzili.

Link to comment
Share on other sites

A co powiecie na to...... odpalam sobie grę w necie i.... błąd połączenia......steam się włącza chwila.... i brak połączenia z internetem włączam mozille normalnie się odpala.Wklepuje forum actionum i jest normalnie...... włączam pobieranie patcha do BBC2 (przez IDM taki program do pobierania) i niemożna połączyć z serwerem ...powód brak połączenia z internetem prosze sprawdzić........wiecie co dalej.... co wy na takie coś czy to zalicza się na nieprawidłowe działanie.

Jeśli to waszym zdaniem jest nie na temat to sory.;)

Satelita. (Radiówka)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak dodać screena odkąd wykasowałem frapsa ale mialem 1.17 download upload 0.12 a ping 65 a ping stest to mam jakiś błąd

EDIT: Ale błąd z steam i z innymi grami jest i sie nie póści

EDIT2: Spróbowałem jeszcze raz zrobić test na speedtest.net i wyszło 401 pingu

Download: 0.64

Upload:0.17

EDIT3:Zrobiłem kilka czynności z czyszczeniem systemu efekt końcowy:pusty D a na C tylko system dalej to samo :(

Mam nadzieje że to już ostatni edit

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli byłby to Firewall to działałaby tylko przeglądarka a reszta wogóle. Nie byłoby możliwości aby programy działały po prostu wolniej. Wszystko wskazuje na jakość łącza, które wygląda na zdecydowanie zaniżone.

Twój internet jest radiowy? Czy modem masz do komputera podłączony wifi, czy kablem? Jeżeli kablem, to podmień go na inny, bo ten może być uszkodzony. Jeżeli WIFI to zobacz, czy po drodze nie pojawił się np. nowy mebel, który może zmniejszać sygnał.

Link to comment
Share on other sites

Kablem. Nie sądze żeby był zniszczony......

EDIT:Teraz to sie naprawde wkur***** nawet nie moge wejść na castle of Heroes

EDIT2:Boje się ,że nie zdąrze zrobić z tym internetem zanim zacznie się Open Beta APB REOLADED

1141382044.png

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co...wpadłem na jeszcze jeden pomysł. Mam dziwne wrażenie, że masz internet ograniczony do pewnej miesięcznej ilości ściągniętych giga. Tak się często robi. Ściągniesz na miesiąc np. 10giga bo tyle masz limitu...i potem z automatu tnie łącze do prędkości niewiele lepszej jak modemowa.

Doczytaj dokładnie umowę i zobacz co tam jest napisane.

DOWN: przeczytaj umowę. Niestety często co innego mówi sprzedawca, co innego jest na papierze.

Link to comment
Share on other sites

To napewno nie jest problem nie mam mieśięcznej ilości giga ;) tego jestem pewien na sto.....

".....zapewnia dostęp do internetu przez 24 godz. na dobe przez wszystkie dni miesiąca....." cytat z umowy To jest pretekst do zerwania umowy

Moja mama chciałaby zadać pytanie:

Jak można zerwać umowę @-mailem czy listem i jak....prosze o pomoc z tym ;)

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji Edytuj. Posty połączyłem.-politan

Link to comment
Share on other sites

".....zapewnia dostęp do internetu przez 24 godz. na dobe przez wszystkie dni miesiąca....." cytat z umowy To jest pretekst do zerwania umowy

Prawnie nie masz racji, gdyż internet jest ;), jedynie wolniejszy i z problemami.

Jak można zerwać umowę @-mailem czy listem i jak....prosze o pomoc z tym

Zazwyczaj o tym fakcie najpierw najlepiej powiadomić telefonicznie. Być może dogadacie się i zerwiecie umowę w trybie natychmiastowym bez żadnych konsekwencji. Doczytaj umowę, czy nie musisz złożyć wymówienia z 3 miesięcznym wyprzedzeniem od następnego okresu rozliczeniowego (tj. jeśli złożysz teraz to będziesz jeszcze musiał płacić marzec, kwiecień i maj, dopiero po tym czasie umowa przestanie obowiązywać).

Link to comment
Share on other sites

Już im o tym mówiłem ale jak usłyszeli o zerwaniu umowy to zaraz było My To Naprawimy!!!!!!! Proszę się nie przejmować!!!!!!

I co ja mam zrobić?

Aha jszcze jedno po zerwaniu umowy (bez trzy miesięcznego wyprzedzenia) od razu wyłączają mi neta czy dopiero po zdjęciu sprzętu?

Link to comment
Share on other sites

Zawsze wszystko rób na papierze. Polskie prawo uznaje tylko dostarczenie na piśmie. To, że większość firm nie robi problemów z faksem lub e-mailem nie oznacza, że robi to prawidłowo. Zawsze wszystko listownie.

Jeżeli wypowiedzenie jest 3 miesięczne, to 3 miesiące płacisz i masz neta a ostatniego dnia rozliczeniowego jest on wyłączany.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma chyba umowy w której nie ma kary za jej zerwanie przed czasem. To norma. Takie firmy jednak zapominają, że można tego dokonać, jeżeli nie wywiązują się ze swojej pracy. Jeżeli więc udowodnisz im, że internet uporczywie, stale i mocno odstaje od zamówionego DO 2 mega i nie spełnia wymagań technicznych, mogą pocałować się w klamkę. Tylko wszystko na piśmie, wszystko z dowodami. Na początku spokojnie. Należy wysłać im list, że mają 2 tygodnie na usunięcie stałej usterki (polecony). Jak nie naprawią, to wysłać im pismo, że umowa zostaje zerwana za niezgodność towaru z opisem (tylko sprawdź czy to się też do usług ma - jest o tym dużo w necie, poszukaj) i w związku z tym nie poniesiesz żadnych kosztów. Czemu? Bo takie zerwanie oznacza, że umowa w zasadzie nie została zawarta.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...