Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NinjaAlbertoSan

Przegrzewanie PC. Nie mam pojęcia co mam robić!

Polecane posty

Ta seria 8xxx nie jest dobra..Z góry bym ci polecił ją wymienić. A dlaczego.

Niegdyś z ten serii ta karta była nie zawodna ale teraz to raczej nie na te czasy.W końcu 5 lat różnicy swoje robi( pomijając fakt że miałem 4 takie karty), ale to już kiedyś pisałem jak to u mnie wyglądało.

U ciebie hm...

Jak koledzy wyżej piszą. Fakt faktem wyczyść PC bo takiego zakurzenia dawno nie widziałem:D

ale moja sis ma chyba nawet gorsze:D bo miała na 1cm na oko kurz, ale to olałem i nie wyczyściłem.

W twoim przypadku to jest jak najbardziej wymagane, bo takie coś też skraca żywotność produktu zakupionego.

Co najciekawsze jestem ciekaw czy twoje RAMY nie mają żadnych errorów(Programem memtest 86+)

Bo z mojego punktu widzenia resztę masz OK!!!

Ale obudowa twoja budzi wielkie wątpliwości. Jest z klasycznego materiału zrobiona, który jak to widać,

trzyma kurz i nie jest tak dostosowana by przeprowadzać cyrkulację powietrza na zewnątrz.

Co na twoim miejscu szczerze ci powiem co się sam przyznałeś do tego błędu(FUCHĘ ZROBIŁEŚ)

A tych ex_prętow nie skomentuje. Widać że wiedzę książkową mają skoro ci nie pomogli i dale śmieszne rady.

Daruj sobie takie teksty.-org

Ja bym na twoim miejscu oddał tego kompa.

O ile podlega gwarancji.

No i jak bym był na twoim miejscu, bym mułów książkowych nie słuchał tam.

Kupował co jest dobre, a nie co oni proponują:)

Twój problem leży głównie w obudowie i k.graficznej.

Bo z tego co widzę, te dwa problemy ci dużo problemów przystwarzały

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie jest możliwe, by standardowa obudowa ze standardową kartą i niekręconym dość przeciętnym procesorem miała aż tak złą cyrkulację by doprowadzać do przegrzania któregoś z elementów.

Te obudowy nie są standardowe. To jest chłam jakich mało. Zbudowany jest tak, żeby przypominało to z wyglądu obudowę. W rzeczywistości ani cyrkulacji powietrza one nie zapewniają (żadnej), ani też nie tłumią drgań. Jakbyś umieścił kompa w kartonie i porobił dziurki, to miałbyś to samo, ale taniej.

Rozumiem, gdyby w środku siedziało coś pokroju GTX 295 i Core i7 kręcony do 4 Ghz - ale w tym przypadku tak nie jest.

8800 są dosyć gorące, gorętsze od GTX250 i one również potrzebują jakiejś cyrkualcji powietrza do poprawnej pracy. Tu mamy bardzo zakurzonego kompa, w obudowie typu karton, więc nie ma sięc o dziwić, że temperatury nie są najciekawsze.

Sam kiedyś testowałem Primem i Furmarkiem podzespoły przy otwartej i zamkniętej obudowie (a mam równie badziewną, co kolega).

Pytanie jaką? Nawet słabe obudowy mają różną jakość i minimalne różnice w konstrukcji mogą dużo zmieniać. Poza tym testowanie czegokolwiek, gdy na komponentach jest kurz w takich ilościach mija się z celem, bo wtedy i najlepsze powietrzne chłodzenie nie pomoże.

Różnica pięciu stopni w stresie.

5 stopni to już jest dosyć sporo.

NinjaAlbertoSan miał 92 stopnie po pięciu minutach. Sporo, ale znalazłyby się referenty które mają ponad sto i działają bez problemów.

Tylko pytanie przez jaki czas? Na dłuższą metę wysoka temperatura oraz gwałtowne skoki temperatury (tu jest to minimum około 60-70 stopni w 5 minut) nie służy jakimkolwiek komponentom. Karty graficzne istotnie wytrzymują więcej, ale wszystko do czasu.

Niech spróbuje pogrzać kartę przez powiedzmy pół godziny. Jak temperatura skoczy ponad 110 albo pojawią się artefakty to będzie problem.

Tak jak pisałem FurMark to zły pomysł, bo on tylko grzeje kartę i nic więcej. Lepiej użyć OCCT, czy ATI Tools, które potrafią wychwycić również problemy, które nie wynikają z dużej temperatury.

Jeśli nie, to kartę będzie można raz na zawsze wykluczyć.

J.w. FurMark przydaje się do sprawdzenia maksymalnych temperatur, ale tylko tego. Poza tym niewiele robi.

Innymi słowy moim zdaniem należy dokładnie wszystko wyczyścić, poprawić cyrkulację i wtedy można ewentualnie szukać dalej.

[edit]

Właśnie. Byłbym zapomniał. Pewne serie GeForce'ów 8x00 były wadliwe, tzn. dokładniej bardzo szybko się przegrzewały. Dotyczyło to głównie kart do notebooków, ale nie tylko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że zwrócę uwagę ale czy możecie wszystko dokładnie przeczytać jeszcze raz? Jak pisałem że oddałem 4 razy PC na gwarancję to 5-ty raz chyba już nie będzie sensu. Jeszcze chce poinformować że problemem nie jest kurz, i jeszcze raz mówię, kłopot jest związany z czymś co się szybko podgrzewa.

Tak wiem, jestem lamerem, ale właśnie dlatego proszę was o pomoc!

PS.

Napiszcie jeszcze raz, jakie testy i czym mam je mam odpalić. Prosze?

EDIT:

Oto zdjęcia jak to wygląda:

Normalnie

post-103872-1296300079_thumb.jpg

Po 5 minutach

post-103872-1296300145_thumb.jpg

Zauważyłem też że jak zostawiam to na chwilę to na monitorze pisze brak sygnału wejścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chce poinformować że problemem nie jest kurz, i jeszcze raz mówię, kłopot jest związany z czymś co się szybko podgrzewa.

Być może nie jedynym, ale to trzeba dopiero ustalić. Kurz niestety mocno podbija temperaturę, więc póki on jest, to dalsza rozmowa nie ma sensu.

Skoro 4 razy oddawałeś kompa do serwisu i nie powiedzieli nic o kurzu i go nie uprzątnęli, to znaczy, że nawet nie zajrzeli do środka, lub też, że zupełnie się nie znają na swoim fachu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj porzyczyć od kogoś kartę graficzną - nawet na 5 min. Bo pamiętam jak mnie się komp przegrzewał. Po dłuższej grze się wyłączał ('dłuższej' czyli po 0.5h). Wymieniłem chłodzenie od procka i dalej to samo. Potem stawiałem na zasilacz, ale przydakiem pożyczyłem od swojej dziewczyny grafę i się okazało że to ona. Nie wiem co dokładnie, bo wyczyściłem i zmieniłem pastę, ale zmiana karty sprawiła że znowu mogę grać...

Z tego co piszesz, jasne jest że coś Ci się przegrzewa. A serwisanci jak już napisano to jakaś kpina... Procek daje radę więc śmiało stawiam na grafę (btw moja dochodziła do 100 stopni :P)

A testy odpal OCCT. to bardzo intuicyjny program - dasz radę :)

Edit: brak sygnału wyjścia? jak nie jesteś w stanie wrócić do systemu i tylko res pomaga, to masz to co ja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jednak karta... Przypomniało mi się o pewnym chyba istotnym szczególe. Kupiłem 2 takie karty aby mieć SLI (strasznie się na to wtedy "najarałem"). Źle to podłączyli i działała tylko jedna karta. Z tego co pamiętam, to złącze łączące te dwie grafiki było "ciasne". Wydaje mi się że to mogło mieć jakiś wpływ. Jutro wyślę wyniki testów (przepraszam ale dziś nie mam czasu :-) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PASTA TERMOPRZEWODZĄCA. skoro ci kolesie z serwisu kaza ci grac w crysisa na minimalnych to mozliwe ze są takimi.. [CIACH] ze nie sprawdzali nawet co z twoją pastą.

Pasta kosztuje całę 7 zł wiec chyba mozesz tyle wydac, i na 90% komp zacznie normalnie chodzic.

Daruj sobie takie określenia.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komputerem może być wszystko ok , lecz niekoniecznie , w wakacje moj problem wyglądał nasgtępująco. włączam komputer ,odpalam gre i po paru minutach wylączał się z przegrzania.Wszystko bylo gorące.Przeczytałem setki postow na forum , jedni pisali że może mam w kompie wirusa itd itp . więc miałem ochote przeinstalowac system , lecz pierwsze co mnie oświecilo to sprawdziłem gniazdka w pokoju , coś z elektyrką było nie tak :) więc puścilem przedlużacz z innego pokoju i problem zniknął :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo OCCT przerywa test, gdy wykryje pierwszy błąd. Ty go nawet nie musiałeś zauważyć, ale jak widać OCCT jakiś błąd znalazł. Możesz jeszcze spróbować wyjąć kartę, przeczyścić styki i wtedy ponownie ją włożyć. Czasem to pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem coś czego nie powinienem zrobić. Nie mając pojęcia o tym jak rozkręcić kartę graficzną rozkręciłem ją. Problem najprawdopodobniej ustał (grałem 2h i nic). Mówię wam, dosłownie garść kurzu :-), ale jeszcze nie zamykajcie tematu. Napiszę czy rzeczywiście działa po maratonie w S.T.A.L.K.E.R. :-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie problem u ciebie leży w kurzu..

każdy by się tutaj domyślał że lepiej PC ob czyścić całego dokładnie.

Bo możesz nie mieć długich maratonów grania, jeżeli takie coś występuje...

O ile czyściłeś?

Jak tak to, widać że radzisz sobie z problemem, który masz na oku.

Bo w twojej sytuacji, problem podlega głównie"brud".

Który jest widoczny znacząco:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...