Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbiak

Settlers III

Polecane posty

ja nie wiem jakies problemy macie z settlerami mi wszytsko cycus glancus chodzi :) faktyko edytor nie dziala (dvd ver) , tylko chcialbym pograc po sieci , jak biore new charakter to mi pisze ze nie naleze do zadnego klanu i ze mam sie zapisac na www.settlers3.com czy ktos mi moze to wytlumaczyc??jak zalozyc nowe konto zeby z ludzikami po neciku grac??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze inny problem. Mianowicie z rekrutacją żołnierzy. Mam dużo domków dla zwykłych zjadaczy chleba. Mam kuźnię, mam wszystkie niezbędne sórowce pozgromadzane na około różnych zawodów i nic. Surowce wcale nie wędrują do kóźni, ona nic nie produkuje, a nowe koszary które postawiłem nic przez to nie dają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Lucas

W kuźni produkuje się narzędzia, do produkcji broni służy warsztat płatnerza :D (w zakładce z budynkami "militarnymi") - postaw kilka i produkcja broni ruszy z kopyta ;)(uwaga, niezbędny młotek). A tak w ogóle, to najlepiej, szczególnie w zaawansowanym stadium (bo na początku każdy woj jest na wagę złota ;)), rekrutację ustawić na ręczną, bo inaczej można obudzić się z "ręką w nocniku" (czyt. "nie ma kto nosić towarów") - ja zwykle jeszcze ustawiam ilość tragarzy na >30 lub >40.

->mihau

Młyn? Chyba chodzi Ci o wodociągi? Nie ma innej możliwości "produkcji" wody, jedyne wyjście, to postawić więcej wodociągów i ustawić im odpowiednio "rejon pracy" :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że piszę po raz trzeci podobnego posta ale nikt mi nie odpowiedział do tej pory :( więc ponawiam moje pytanko.Greenpeace napisał że "Rozwiązaniem problemu ( podanym na stronie CDA ) jest przekopiowanie soundtracków i ich ręczne odpalenie"więc szukałem na stronie CDA tego rozwiązania no i niestety nic nie znalazłem :?.Czy może mi w takim razie ktoś odpowiedzieć gdzie dokładnie jest podane to rozwiązanie? :?.Z góry dziękuję! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że piszę po raz trzeci podobnego posta ale nikt mi nie odpowiedział do tej pory :( Greenpeace napisał że "Rozwiązaniem problemu jest przekopiowanie soundtracków i ich ręczne odpalenie"więc szukałem na stronie CDA tego rozwiązania no i niestety nic nie znalazłem :?.Czy może mi w takim razie ktoś odpowiedzieć gdzie dokładnie jest podane to rozwiązanie?

To proste. Greenpeace trochę namieszał Ci w głowie. Prawidłowe i w 100% poprawne rozwiązanie tego problemu jest następujące:

[*] Rozpakuj sobie obrazy płyty z instalera umieszczonego w x:fullsettlers IIIobrazy umieszczonego płycie DVD.

[*] Uruchom program nero burning rom (ja robię to na wer.6)

[*] Wybierz File->New i tu wybierz CD-ROM (UDF/ISO)

[*] Jak już to zrobisz to wejdź w File->Open i wybierz jeden plik odpowiadający za 1CD lub 2CD z rozszerzeniem "cue".

[*] Naciśnij przycisk BURN i w ten sposób nagrasz sobie płytkę z Settlarsami 3 w których będzie muzyka audio.

Pamiętaj żeby nagrać sobie 1CD i 2CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->mihau

Młyn? Chyba chodzi Ci o wodociągi? Nie ma innej możliwości "produkcji" wody, jedyne wyjście, to postawić więcej wodociągów i ustawić im odpowiednio "rejon pracy" :).

No no, chodzilo mi o wodociagi ale myslalem o miejscu gdzie jest potrzeban woda i napisalem mlyn;p. qrde szkoda ze nie mozna budowac studni tak jak w dwojce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcem grac w Settlers III Złota Edycja:

ale na jakiej stronie to jest

Oj radziłbym ci żebyś nie pytał się tutaj o takie rzeczy bo niedługo jakiś moderator da ci ostrzeżenie no a jak dalej się będziesz o to pytał to pewnie i bananka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam se problemy poprzednie rozwiazlem. Teraz co innego mnie trapi.

Magazyny. Jak w tym dziadostwie ustawic zeby czegos nie przyjmowano, bo jak zaznacze jakis produkt to on dostaje czerwonej obwodki ale nie idzie nic zrobic procz klikniecia przycisku "Przyjmuj wszystko" ktory powoduje ze owy produkt bedzie przyjomwany do magazyn. Jak teraz zrtobic zeby jakis produkt nie byl przyjmowany. Mam magazyny pelne rudy, a nie mam gdzie chowac zlota.

Rozgryzłem to cholerstwo: Jeśli nie chcesz przyjmować wszystkiego możesz wybrać jeden (sic!) towar do magazynowania w danym magazynie. Klikasz na symbol tego produktu, pojawia się ta obwódka i to jest właśnie to... Od tej chwili będziesz zbierał do tego magazynu tylko to co jest w obwódce :) Głupie i mało racjonalne ale innego sposobu nie znalazłem. Widać w gierce nie przewidzieli że ktoś będzie chciał magazynować tylko np. złoto i żelazo :evil: - wszystko albo tylko jedna rzecz.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam natomiast inny problem - jak naładować ponownie katapulty :?: Klikam na ten napis i nic się nie dzieje. Próbowałem koło kamieni, warsztatu i nic. Wszystkie katapulty działają jednorazowo (tzn. pięć strzałów). Ktoś mógłby mi pomóc :( :?:

P.S. Chyba znalazłem rozwiązanie (www.settlers3.com):

"When the catapult/ballista/cannon is built, it will already be carrying full ammo. To find out how much ammo the weapon is carrying, select the weapon and take a look at the small number that is above it's status dot. When this number is at 0, move the weapon back to a production house that has ammo outside it and then click on reload."

Pozdr.

:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Dj Ogi

Musisz, bodajże w warsztacie, kliknąć na przycisk "zgromadź amunicję", jak zaniosą tam kamienie, to wtedy podjedź katapultą i spróbuj zebrać kamyczki :). BTW, wg mnie używanie katapult/armat/balist to marnotrawstwo surowców, przydatność tych machin niewielka, za to problemów masa (nie przejedzie to między drzewami czy ciasno stojącymi budynkami, po "skałach" i nierównym terenie też).

PS. Nie pisz postów jeden pod drugim, moderatorzy tego nie lubią ;), używaj raczej opcji "zmień".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsiejszym rozwiązaniem jest zgromadzenie dużego wojska i wyszkolenie go.Te balistki etc niszczą tylko te wierzyczki forty itp.Lepiej jest to przejąć żołnieżami niż rozwalać.

2 sprawa że komputer nie stosuje manewru jakim jest budowa wieżyczek blisko siebie.Wtedy jeden odział z sonsiednej wierzyczki może oszczeliwać atakujących inną.To jest dobra zagrywka i pozwala zredukować liczbę atakujących :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać w gierce nie przewidzieli że ktoś będzie chciał magazynować tylko np. złoto i żelazo :evil: - wszystko albo tylko jedna rzecz.

Pozdr.

Nie jest to prawda. Takie rzeczy mozna ustalic w panelu dystrybucji materialow. Mozesz tam okreslic co w pierwszej kolejnosci ma byc dystrybuowane oraz czy ma byc magazynowane czy tez nie. Czerwony kwadracik okresla ze nie , zielony - ze tak. Na dole masz przyciski magazynuj lub nie .

PZdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy mozna ustalic w panelu dystrybucji materialow. Mozesz tam okreslic co w pierwszej kolejnosci ma byc dystrybuowane oraz czy ma byc magazynowane czy tez nie. Czerwony kwadracik okresla ze nie , zielony - ze tak. Na dole masz przyciski magazynuj lub nie .

PZdr

Problem w tym, że jak już kolega Lord wcześniej pisał to za bardzo nie chce działać... :? W ogóle to ci CDACTIONowi SETTLERSi jacyś podejrzani są :twisted: Ja większych problemów nie miałem (DVD) poza tym że gram bez muzyki, filmy wyświetlają się w jakiejś dziwnej rozwałce - zajmują 1/4 ekranu, a moi żołnierze sami nagle pojawiają się gdzieś na drugim końcu mapy gdzie jeszcze nie dotarłem (co czasem ułatwia sprawę :D ). To wszystko pikuś, przy tych problemach jakie mają tu inni... Gra działa, więc nie jest źle :wink:

Tak czy owak dzięki za rady :mrgreen:

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał jeszcze problem z brakiem obrazu w intro: wymagane są kodeki Indeo.

Ja mam za to raczej dziwny problem: przy ruszaniu myszą lub wciskaniu klawiszy gra nie działa. Działa dalej dopiero, gdy niczego nie ruszam. Coś jak pauza :P jest na to rada?

Oprócz ustawiania kursora na czarno-biały - wolę kolorki :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z grą jest następujący:

1. Odpalam grę.

2. Pojawia się intro.

3. Po intrze pojawia się czarny ekran, a na monitorze "Out of Range", "Resolution > 1280/1024" (OSD)

Nie pomaga:

1. nowy Patch,

2. zmiana rozdzielczości (w grze i systemie),

3. zmiana sterowników.

Mój system to:

1. Xp

2. 98se

Sprzęt:

GF4Ti, 1gb ram, 2,5ghz cpu, lcd 19"

Any ideas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z uruchomieniem gry Settlers III na sieci lokalnej,

Mam dwie wersje tej gry:

- wersja DVD z CDA (v1.60)

- wersja CD kupiona dawno temu S3+nowe_misje (w podwójnym opakowaniu z koszulką :] ) i S3-Amazonki (zainstalowany patch do v1.60), oryginalne

Gdy chcę zagrać na sieci lokalnej zakładając grę na komputerze z wersją DVD pojawia się "prowadzący ma nowszą wersję gry". Jak założę grę używając wersji CD i próbuję dołączyć z wersji DVD pojawia mi się identyczny komunikat, chociaż obie wersje to 1.60.

Próbowałem zainstalować patcha na wersji DVD, ale efekt jest taki, że nie da się grać z płyty DVD tylko z CD, co mnie nie zadowala.

A grając z obrazu (przynajmniej ze starej edycji na single playerze) uruchamia się znane zabezpieczenie antypirackie (w kuźni powstają świnie itp.)

Próbowałem w ten sposób uruchomić S3 w kilku kombinacjach komputerowych (mam w domu 4, w tym dwa klasy P1 :) ) i zawsze dzieje się to samo - jedna wersja mówi, że druga jest nowsza i na odwrót. Wszystkie komputery na których testowałem mają Windows 98SE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...