Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wwonlas

Asus Xonar DG vs Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer

Polecane posty

Potrzebuje opinii na temat jaka kartę dźwiękowa kupić Asus Xonar DG jest tańszy i chyba nie gorszy od Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer. Posiadam Sennki HD555 i nie wiem co wybrać pod te słuchawki. Mój OS to Win 7 i z tego co wyczytałem creativ ma problem ze sterami pod ten system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Creative ma problemy ze względu na swoją pogiętą taktykę marketingową, koleś o ksywce PAX jakoś nie miał i go nawet skarżyli, że odblokował to co oni zablokować pod vista/7 chcieli ;]. Także jeśli chodzi o sterowniki to z miejsca ściągniesz PAX'a i pakiet reszty softu i będzie ok. X-Fi miałem długo(a dokładnie wersje Fatal1ty champion platinum itd) i strasznie irytowało mnie wsparcie techniczne Creative, dosłownie nowe wersje sterowników nie naprawiały błędów o których ludzie trąbili na ich forum, a nawet jeszcze lepiej, dodawały nowe ;]. Poza tym było ok, też mam te słuchawy i dźwięk był soczysty i bardzo dobre odwzorowanie 3d w grach. Teraz na stoliku już czeka Xonar D2X (druga grafa zasłoniła mi jedyny slot PCI), może w weekend lub na początku przyszłego tygodnia ją do kompa wsadzę i będę mógł napisać Ci jakie wrażenia w porównaniu do X-Fi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Gamer kosztuje niezle pieniadze. Za taka kase dostaniesz Audiotrak Prodigy HD2 z tym, ze bedziesz musial sciagnac z Korei. Karta jest dzwiekowo o klase lepsza od Xtreme Gamera, a do tego ma wyjscie sluchawkowe o duzej mocy, co przyda sie HD555.

Jesli ta karta odpada, to podaj budzet. Osobiscie uwazam, ze Xtreme Gamer nie jest oplacalnym wyborem. A jesli masz juz na niego kasy, to nie warto tez sie ograniczac do sprzetu takiego jak Xonar DG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy poczatek miesiaca wiec jestem po wypłacie ^^ wiecej tlumaczyc chyba nie musze :) Nie chce kupowac drogiej dzwiekowki (czyt takiej za 300 zl) mysle ze maxymalnie przeznacze na to 130-150 zl bo nie jestem jakims tam znawca wielkim. Chce poprostu miec przyjemnosc z grania nie tylko jezeli chodzi o grafike, ale takze i o dzwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno budzetowa karta dla HD555 to chyba Audigy 2 ZS; ma calkiem niezla moc na wyjsciu. Mozna sie tez zainteresowac uzywana x-fi music, ktora dzwiekowo jest tym samym co gamer, a bedzie kosztowac taniej. Na allegro sporo bylo ich ostatnio w cenach do 100zl. Jesli chcialbys wydac wiecej to pozostaje Audiotrak Prodigy HD2. Za karte zaplacilbys okolo 250zl wliczajac przesylke i oplate celna.Moim zdaniem warto doplacic, ale na Audigy 2 lub Music tez powinno byc dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale Cretive maja problemy ze sterownikami pod Win7 a ja chce sobie zaoszczedzic klopotow i nerwow. Z tego co czytalem xonar DG ma "wzmacniacz sluchawkowy" i nie ma problemow ze sterownikami pod najnowszy system M$. Ale x-fi Music do gier przeciez sama nazwa mowi ze jest to bardziej karta do sluchania muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie wytrzymałem i wsadziłem Xonara. Oczywiście jestem pod wrażeniem, tak samo jak kiedyś byłem po odpaleniu X-Fi pierwszy raz ;]. Jedno Ci mogę powiedzieć, bo widze że w DG jest takie samo Audio Centre jak u mnie. Creative ze swoją pomieszaną konsolą z przełączaniem mode i ślamazarnością tego wszystkiego się chowa. Wszystko tu jest w jednym przejrzystym oknie. No i co mnie zaskoczyło, to ustawiasz tu jakby dwa razy konfigurację głośników. Pierwsze ustawienie jest powiązane z ustawieniem głośników w Windzie i do gier ustawiasz 8 kanałów, czyli tak jakbyś miał głośniki 7.1. Drugie ustawienie to faktyczne wyjście dźwięku z karty: Headphone, Stereo, 5.1 itp. I to karta się już stara by było w słuchawkach słychać 7.1 ;]. Dźwięk czyściutki i być może to tylko moje subiektywne wrażenie, ale wydaje mi się o wiele lepszy niż ostatnimi czasy (tj. po przesiadce na win7) na X-Fi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Xonarze DG nie wiem nic. Jest to podobno polaczenie DS z jakims wbudowanym wzmacniaczem. Problem w tym, ze ten pseudo wzmacniacz to jakis shit za 0.00$, ktory niczego nie napedzi. Jakosc dzwieku bedzie pewnie mocno porownywalna z Xonarem DS. Jedyne, co przemawia na korzysc DG, to Dolby Headphone, ale zeby te standard mial sens przydalaby sie lepsza elektronika karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DSie można samodzielnie podmienić OPAMPy, więc jeszcze można kombinować.

Nie do końca natomiast jest prawdą, że ASUS nie ma problemów ze sterownikami pod Winodws 7. Ma, tylko, że rzadziej one występują. Jeśli chcesz coś, co nie sprawia problemów, to polecam produkty firmy Auzentech. Można znaleźć konstrukcje podobne do wszelkich Xonarów i X-Fi, różnica jest taka, że Auzentech pakuje do swoich produktów części wyższej jakości niż ASUS oraz Creative, no i bardziej dba o sterowniki. Wada jest taka, że niestety Auzentechy trudno jest znaleźć na polskim rynku i niestety raczej trzeba będzie je sprowadzać z zagranicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten xonar czasem nie ma wsparcia dla dzwieku 3d w grach ? mialem jakiegos xonara i tylko o troche slyszalem lepszy dzwiek w filmach i muzyce a w grach, stawiam na xfi gamera ;p do tego zalatwilem sobie ostatnią plyte jaka wydali do xfi gamera i sterowniki hulają jak szalone :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy olaca mi sie wymienic moje na te?

Ja bym juz zostal przy HD555. W grach radza sobie dobrze, wiec nie trzeba ich na nic wymieniac i wydawac dodatkowej kasy. Chyba ze robilbys definitywny upgrade, ale wtedy musialbys kupic cos sporo lepszego od PC350 i wydac kase na porzadniejsze zrodlo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może używany xonar DX? I nie będąc znawcą teraz masz trudną sytuację, bo HD555 to wredne słuchawki i fajnie było by mieć HD2, a że to już wyżej odpadło to zostaje DX... taniej to tylko o audigy2 słyszałem, ale i tak ciężko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...