Skocz do zawartości

Minifelietony


Smuggler

Polecane posty

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 983
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Dla mnie minifelietony to najlepszy dział (?) w CDA. Szkoda, że są takie krótkie... acha mówicie, że mini. Proponuje wyrzucić z czasopisma minifelietony na rzecz felietonów (a co ;) ). Kiedyś sobie postanowiłem, że minifelietony przeczytam na końcu i oczywiście nie dotrzymałem tego postanowienia. A teraz... fanfary proszę... tytuł najlepszego felietonu, który ukazał się w CDA otrzymuje... tekst autorstwa Smugglera :shock: o tym jak to siedział sobie w kinie na King Kongu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, po [beeep] najlepszy dział. Czytać jakieś wypociny redaktorków. Ubaw po pachy

Zachowuj sie, dziecko, bo pojdziesz do kąta - CormaC

Smg: przymusu czytania czegokolwiek w CDA nie ma. Jest natomiast przymus wypowiadania sie na tym forum z jaka taka kultura. Wez to sobie do serca albo spotkamy sie w innym dziale i wtedy my ci pokazemy na czym polega brak kultury. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felietony.... hmmm... Czas na moją pierwszą krytykę CDA. I zapewne pierwszego warna. :-)

Lubię tylko felietony Smugglera, Czarnego Iwana, Cormaca i Huta, za to że nie piszą o polityce i nie chwalą się swoją wiedzą. Eld od niedawna lubuje się w opluwaniu naszego nieszczęsnego rządu na wszelakie sposoby, a że CDA to nie Gazeta Wyborcza ( przez niektórych nazywana Wybiórczą) to raczej omijam ich felietony, przeglądając je tylko okazjonalnie*. EGM pomimo że pisze bardzo ciekawie, jak to on to zwykle nie popieram jego opinii. Cóż, moja strata. Allor pisze minifelietony w taki sposób, że zazwycza muszę przeczytać go kilka razy aby załapać w pełni sens tekstu. Felietonów innych redaktorów nie czytam więc się nie wypowiem.

Mimo nielicznych zgrzytów uważam felietony za dobry pomysł. Zwłaszcza teksty Smugga są bardzo rozsądne.

* już widzę te komantarze o "prawicowym idiocie Narsilu". A ja po prostu chcę być neutralny, nie lubię być wciskany na siłę do którejkolwiek z wlaczących stron

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.

Odnośnie posta poprzednika:

Za takie coś obawiasz się warna? WOW! & LOL. Przecież to Twoje zdanie, a forum CDA właśnie jest po to, by wyrażać swoje zdanie. Czy wszyscy mają tu pisać tylko o superlatywach?

A odnośnie tematu:

Mini felietony są bardzo ciekawym pomysłem, a co najważniejsze, istnym strzałem w dziesiątkę. Nie mam swoich ulubionych autorów a już szczególnie nie mam najgorszych, ale ostatnio Eld tak jakby bardziej przynudzał ;)

Teksty są ciekawym urozmaiceniem pisma i pokazują wasze poglądy i przemyślenia. W sumie to jeden z najciekawszych elementów w całym czasopiśmie (nigdy nie wiadomo, o czym tym razem redaktorzy będą pisać lub na co narzekać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felietony są ŚWIETNE, tylko szkoda, że takie krótkie, ze wszystkich najbardziej lubię te Smugglera, Mac Abry, oraz... Elda;], choć ten ostatni pisze często tak ostro, że boję się, żeby nie zabrali go agenci;)

Chyba na Gwiazdkę wyślę mu obrzyna jako prezent;]

Allor ma czasem nieco pokręcone felietony, ale są niezłe, reszta ekipy też pisze w bardzo fajny sposób, bo choć gust od Huta Sędzimira mam diametralnie różny, to jego "Dobrą Hutę" czytam z przyjemnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomnę te męczarnie redaktorów w ciągłym odpowiadaniu na średnio inteligentne pytania w ankietach, to minifelietony lśnią na tym tle jak gwiazda na czarnym niebie. Muszę powiedzieć, że czytam je ze znaczną przyjemnością i jak na mój gust, nikt nie odstaje tu poziomem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie minifelietony są bardzo przyjemnymi "odstępami" pomiędzy recenzjami gier.Zawsze się przyjemnie i lekko czyta.O wiele bardziej mi się podobają niż ciągłe "pod obstrzałem", bo można poznać, co nasi drodzy redaktorzy(:P) mają do powiedzenia na określony temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze felietony piszą Smuggie (doceniam nietypowe obserwacje), ELD (tak tak możecie mówić że się czepia, pluje na piłkę i politykę itp. ale mi się to przyjemnie czyta..... :twisted: Sam chciałbym mieć taką możliwość- popluć polską piłkę w poczytnym czaspiśmie) i Cormac (a nie wiem tak mi się poprostu podobają........). Doceniam również EGM-a i jego dłuuuuuuugie wywody, choć nie zawsze się z nimi zgadzam. Najmniej podoba mi się "Dobra Huta" (argh jak można polecać koncert Kylie Minogue?!- po prostu nie odpowiadają mi upodobania muzyczno-filmowo-książkowe Huta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To artykuł z onet.pl, wali w gębę na pierwszej stronie, ale co z tego?

Ci z dyZlekcją i tak go nie przeczytają(a nawet jeśli, to ich reakcja będzie w stylu: o so im hóófa hoci?), a rodzice, którzy załatwiają takie zwolnienie swoim dzieciom najwyraźniej mają to głęboko w rzyci. Czyli nic to nie da;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając to forum, niejednokrotnie włosy stają mi dęba, jak czytam w jaki sposób można napisać "skąd". I przykro mi się robi, że ludzie są już tak leniwi i nie zajrzą do słownika albo "post wyżej", gdzie ktoś napisał poprawną formę...

A mnie włosy same wypadają:D bo niektórzy są w stanie napisać dwa lub trzy razy ten sam wyraz, za każdym razem inaczej;/

A wracając do felietonów, to już mówiłem, że są świetne i cieszy mnie, że ci ludzie mają często podobne do mnie podejście do niektórych spraw, tak jak część ich czytelników(ukłon w stronę Toshiego i innych, którzy na to zasłużyli;D).

Jestem za tym, żeby takie felietony pisać, ale jak czytam niektóre komentarze pod nimi(Kiedy wreście uprościmy polską pisownię .Po co te ó i u ,rz i ż ,samo h i ch itd...nie dajmy się zwariować szkoda czasu na uczenie się głupot najwyższy czas aby ułatwić Polakom życie.), to nie wytrzymuję i staję się bardzo pesymistycznie nastawiony do świata...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na tym forum ktoś poprosił by zamieszczano felietony. Co on nie dowidział. Minifelietony są bardzo fajne i zawsze je czytam (Resztę GAMEWALKER'a dopiero po przeczytaniu recenzji - żeby było śmieszniej:) ). Żeby tylko nie zniknęły, bo wydaje mi się, że dużo osób byłoby zawiedzionych, w tym ja. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy ze Smugglerem podobny gust. Po za "Lost" i "Gotowymi na wszystko" (akurat te seriale lubi wiele osóB) także lubimy "24 godziny". Czasami nawet myslę, że jesteśmy jedną osobą, bo kiedy opisywałem koledze wrażenia z tego serialu też posłużyłem się przykładem ze "zbyt częstym mruganiem". Poważnie! Ale do rzeczy. Chciałbym tu zamieścić pewne wyjaśnienia dla zainteresowanych tematem. Polsat tłumaczył zmiane godziny emisji serialu "nadmierną brutalnością"! Ciekawe, że całe wakacje im ta "brutalność" nie przeszkadzała! Swoją drogą filmy ze Segalem, gdzie gość z nudów wbija drugiemu siekiere w rękę, puszczają o tej samej godz. co dobranockę... A propo zagubionego odcinka. W przedostatnią niedzielę wakacji pojawiła się informacja, że "następne odcinki 24 godzin emitowane będą we wtorek 4 września". Dobra, wkurzyłem sie i czekałem. Jednak dobry Bóg sprawił, że ja zawsze oglądałem powtórki we wtorki i środy. Okazało się że odcinek ze znalezieniem bomby był puszczony we wt. po tej przedostatniej niedzieli!

Pozostałych felietonów nie będę komentował, bo po co ciągle powtarzać: "świetne", "ciekawe", "wspaniałe" itd.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobał mi się felieton EGMa w ostatnim numerze. Kto by pomyslał, że w CD-Action znajda się takie pochwały Zielonej Góry (jestem stamtad :P). Może dzięki temu za rok do miasta sciagnie więcej turystów :)

Mam tylko jedno "ale". EGMie! Nie "Bachanalia", tylko "Winobranie"!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd w jedną stronę do Empiku - 1.25 zł za bilet (to jeszcze nie tak tragicznie ;])

CD Action - 15 zł

Spławienie Kanara, żeby ci nie wlepiał mandatu za jazdę na gapę - 40 zł

Przeczytanie jak Smugg bluzga na Polsat - Bezcenne

Ten Felieton był po prostu świetny! :) Smugg zazwyczaj taki opanowany teraz stracił kontrolę nad sobą... bardzo fajnie się to czyta :) Bluzgać każdy umie, ale SMG jako jeden z nielicznych umie tak bluzgać, że recholę się do rozpuku :) (A zazwyczaj jestem bluzganiem zdegustowany :))

Ale niestety dla mie to był jedyny fajny felieton w tym numerze... zazwyczaj czytuję felietony Mac Abry z dużą przyjemnością, ale MythBusters to ja juz się sporo naoglądałe i jak zaczął o nich prawic to zaczynałem usypiać... CormaC zazwyczaj bardzo fajnie pisze, ale tym razem poruszył temat, który mnie wogóle nie ruszył... Nawet EGM zdołował nie co bo spodziewałem się po nim ciekawej satyry dla jakiejś kolejnej bezmyślności ludzi/języka polskiego itp.

Oby w przyszłym miechu było lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Felieton Smugglera ostatni(ten jak bluzga Polsat). Jeden z najgłupszych. Normalnie jak antyfan. Bo wywalili jeden odcinek serialu który JEMU(całkiem jak antyfan CDA!) sie podoba...

To tak jakbym powiedział że CAŁE CDA jest beznadziejne bo nie dali jednego dema które chciałem zobaczyć. To chyba obcowanie z antyfanami CDA w AR tak wpływa. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felieton Smugglera ostatni(ten jak bluzga Polsat). Jeden z najgłupszych. Normalnie jak antyfan. Bo wywalili jeden odcinek serialu który JEMU(całkiem jak antyfan CDA!) sie podoba...

To tak jakbym powiedział że CAŁE CDA jest beznadziejne bo nie dali jednego dema które chciałem zobaczyć. To chyba obcowanie z antyfanami CDA w AR tak wpływa. :?

Ty na pewno cały ten felieton przeczytałeś? Przecież SMG tam napisał, że wraz z duchem przysłowia dał 3 razy szansę TVPolsat. A to że oni zadrwili z oglądaczy to są właśnie narażeni na takie komentarze. Które pojawiają się dość często.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felieton Smugglera ostatni(ten jak bluzga Polsat). Jeden z najgłupszych. Normalnie jak antyfan. Bo wywalili jeden odcinek serialu który JEMU(całkiem jak antyfan CDA!) sie podoba...

To tak jakbym powiedział że CAŁE CDA jest beznadziejne bo nie dali jednego dema które chciałem zobaczyć. To chyba obcowanie z antyfanami CDA w AR tak wpływa. :?

Ale o co Ci chodzi :?: Twój argument jest w skeirowany w złą stronę :!:

Za co P.Smuggler obwiniał Polsat :?: Za to, że wykukpili, a nie wyświetlili kompletnego sezonu... To tak jak by w CD-Action pojawiła się pełna wersja Baldur's Gate (5cio płytowe) w której zabrakło by powiedzmy CD4... A Ty napisałeś to tak jak by CD-A napisało, że wsadzi, powiedzmy wszystkie demka Tomb Raidera miesiąc po miesiącu, a w efekcie pominęło powiedzmy demo "czwórki"... Ale CD-A tak nie zrobiło :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felieton Smugglera ostatni(ten jak bluzga Polsat). Jeden z najgłupszych. Normalnie jak antyfan. Bo wywalili jeden odcinek serialu który JEMU(całkiem jak antyfan CDA!) sie podoba...

>>>Po pierwsze felieton wyraza MOJE stanowisko w jakiejs sprawie, wiec sam fakt, ze ten serial sie MNIE (i nie tylko, nie tylko) podoba, i ze STRASZNIE fanow tego serialu w ch*** zrobiono (to nie Kiepscy, czy Klan, ze mozesz 100 odcinkow nie obejrzec i nic nie tracisz) bez slowa wyjasnienia (a nie byla to taka pierwsza zagrywka Polshitu) sprawil, ze uznalem iz musze publicznie na temat tej stacji sie wypowiedziec.

To tak jakbym powiedział że CAŁE CDA jest beznadziejne bo nie dali jednego dema które chciałem zobaczyć. To chyba obcowanie z antyfanami CDA w AR tak wpływa. :?

<<<To nie jest dobra analogia. To jakby ci dac gre na 4 dyskach ale bez tego trzeciego. I milej zabawy. Nie wkurzylbys sie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dał szanse czy nie dał, zareagował za mocno.

>>>Wybacza ale co takiego powiedzialem? Ze mam ich w d...? Bo mam. Ze nie bede ich wiecej ogladal? I nie ogladam. Ze badziewie daja? A nie daja? (Kiepscyyyy!). Ze nie szanuja odbiorcy - a szanuja?

choć akurat wątpie żeby ta wypowiedź nadmiernie kogokolwiek obraziła,

>>>Coz "uderzyl go za mocno ale watpie, zeby ten cios poczynil jakiekolwiek szkody". To za mocno, czy nie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...