Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

yojc

Edycja sterowników monitora - włączanie niedostępnych rozdzielczości

Polecane posty

Witam. Posiadam monitor Belinea b.display 2.1_22" wide (112208), który oficjalnie obsługuje maks. rozdzielczość do 1680x1050. Jednakże różnymi metodami (jak wymuszanie rozdzielczości w panelu nVidii czy przez program - bodajże - PowerStrip) można ustawić monitor na rozdzielczości 1920x1080 i 1920x1200 (obraz jest wyświetlany bez problemów). Moje pytanie brzmi: czy jest jakaś możliwość wyedytować sterownik od monitora, by uczynić dodatkowe rozdzielczości normalnie dostępnymi? Bo w/w programy nie umożliwiają wymuszenia rozdzielczości w grze.

Otwierając sterowniki Notatnikiem znalazłem taką linijkę od mojego monitora:

[112208.AddReg]
HKR,"MODES\1680,1050",Mode1,,"31.0-83.0,56.0-75.0,+,+"
HKR,,MaxResolution,,"1680,1050"
HKR,,DPMS,,1

Domyślam się, że tutaj coś trzeba zmienić. Edycja drugiej linijki (MaxResolution) nie daje efektu, więc pewnie trzeba wyedytować pierwszą; sęk w tym, że nie wiem co oznacza ten ciąg numerków i czy jego edycja nie jest czasem wymagana do działania. Nie chcę robić tego na czuja, więc wolałem spytać na forum ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to. Warto ten plik skopiować do innego pliku .inf i działać na tym nowym pliku. Po modyfikacji wpisów najpewniej będzie trzeba przeinstalować sterownik, bo to gdzieś w rejestrze siedzi.

Trzeba wyedytować drugą linijkę oraz dodać nowe wpisy na modłę pierwszej. Te rzeczy po przecinku to zakresy częstotliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...