Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xengeyokai

Resety po resecie

Polecane posty

czesc

po włączeniu komputera i wystartowaniu windy, niekiedy nie reaguje mysz i klawiatura. pozostaje wtedy twardy resecik.

niestety po tym komputer resetuje sie sam w kolko (niekiedy włacza sie przy tym bios autorecovery), jeszcze przed wczytywaniem windows. po kazdym wcisnieciu przycisku reset jest tak samo i nie slychac tego "bip" przy włączaniu. dopiero po 5s-power button, a nastepnie ustawienie pstryczka na zasilaczu na off->on, wszystko wraca do normy. co moze byc przyczyna takich rewelacji?

config

Core2Duo 3.0ghz

Gigabyte EP43-S3L

4gb ram kingston @800mhz

Asus HD4850 1gb

hdd seagate 8 mb cache, sata2

zasilacz Modecom Feel III 500w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem. Komp włączał się dopiero po kilku restartach. Spalił mi się od tego aż zasilacz. Ostatecznie okazało się że winna była jedna z kości RAMu. Po jej wyrzuceniu problem zniknął. Spróbuj przetestować kości RAMu Memtestem albo innym podobnym programem. Może też w tym tkwi przyczyna twojego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAM przetestować memtestem

zasilacz takich rewelacji raczej nie sprawia, poza tym Modecom III nie jest wcale taki zły/

reset biosu zworką lub poprzez usunięcie baterii i wypięcie kabla na jakiś czas także nie zaszkodzi.

najbardziej pasuje mi tu walnięty RAM - przy błędzie kości komputer będzie wpadał w pętle restartów, choć równie dobrze może na czym innym się krzaczyć, nawet drobne zwarcia na gniazdkach usb, audio czy ps2 mogą być powodem (nie uszkodziłeś któregoś?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioskujesz po myszce odmawiającej posluszenstwa?

jak sprawdzic czy porty są w porządku?

mem testa odpale tak szybko jak to bedzie mozliwe.

co do restartow, to pojawiaja sie one tylko przy włączaniu komputera. nigdy podczas pracy. najczesciej objawia się zwiechą podczas wczytywania windows, a potem patrz post pierwszy.

p.s. restary sa sporadyczne, powiedzmy raz na 5 dni, ale az mnie mrozi kiedy to widze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...