Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChevChelios

ATI HD 3650

Polecane posty

Jak w tytule.

Ponieważ moja obecna karta szwankuje ( pasywne chłodzenie i chyba lekko przysmażona bo dość często zaczęła się zawieszać przy graniu w gry, tj. gram, nagle zwiecha, nic nie da się zrobić i nagle znowu się da i tak w kółko )

Myślę nad kartą z 1GB

Mój procek to Intel Pentium 4 HT Northwood 3000 MHZ Serii D1 na płycie MS-7048, podkręcalny ofc ( około 200 mhz ) i mam 1 GB pamięci w dwóch kościach po 512 MB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto ze względu na procka, który jest znacznie za słaby. Northwood jest niemal taki sam co Presscot, a do tego procka wystarczy z zapasem np. X1950, X1650 czy jakiś gf 7xxx. Pamięć na grafie to nie wszystko, a Ty masz jeszcze słabego procka, aby myśleć nad 3650. Oczywiście jak tanio dorwiesz to by się opłacało. powiedz jeszcze jaki masz zasilacz. Marka, model i moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma sensu ulepszać tego zestawu, nie ma on żadnych możliwości rozbudowy (Socket 478, DDR1 i AGPx8), dodatkowo ceny kart pod AGP są dość wysokie, lepiej zbierać na nowy komputer.

Chyba że ma wystarczać tylko do starszych gier, wtedy można rozejrzeć się za czymś na Allegro.

Myślę nad kartą z 1GB

Zdecydowanie za dużo do tego komputera.

Ponieważ moja obecna karta szwankuje ( pasywne chłodzenie i chyba lekko przysmażona bo dość często zaczęła się zawieszać przy graniu w gry, tj. gram, nagle zwiecha, nic nie da się zrobić i nagle znowu się da i tak w kółko )

Podaj jaki masz zasilacz i kartę graficzną. Przydałoby się też sprawdzić temperaturę karty i procesora podczas grania np. HWMonitor'em, może wieszanie się gier to nie wina karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się tak nie działo, więc to na pewno nie jest wina ani procesora ani zasilacza. Wiem na 100%, że to wina mojego obecnego GeForce 5200 FX.

A 3650 HD za 150 zł to dość tanie rozwiązanie.

@EDIT

Temperatury po około 10 minutach grania (powinno się wtedy wieszać)

http://img96.imageshack.us/i/tempyi.png/

@EDIT 2

Nie chce mi się odkręcać zasilacza, żeby sprawdzać jakiej on jest marki i ile może dźwigać, ale na pewno był wymieniany 1-2 lata temu na jakiś 400-450W o ile się nie mylę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem na 100%, że to wina mojego obecnego GeForce 5200 FX.

Temperatury po około 10 minutach grania (powinno się wtedy wieszać)

Nie chce mi się odkręcać zasilacza, żeby sprawdzać jakiej on jest marki i ile może dźwigać, ale na pewno był wymieniany 1-2 lata temu na jakiś 400-450W o ile się nie mylę

Tego na 100% nie wiesz. Obciąż grafę Furmarkiem (tylko nie pamiętam czy dało się uruchomić na kartach fx5xxx) i sprawdź temperatury. Bo ta gra na wymagającą nie wygląda a lepiej mieć pewność, że na maksa obciąży. Zasilacz koniecznie sprawdź, bo można podejrzewać, że to on jest sprawcą. Model, marka i moc. Albo zrób zdjęcie tabliczki znamieniowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furmark tylko grzeje kartę. Wad raczej nie wychwyci. Tu lepszym programem jest ATI Tool.

Tak jak Sevard'dzik mówił, spróbowałem ATI Tools i efekt był makabryczny...

3D view + heating phase = Freeze. Karta pójdzie na złom.

Tak jak mówiłem NIGDY SIĘ TAK NIE DZIAŁO. Więc proszę mi nie pieprzyć o zasilaczu, bo zasilacz tu winowajcą nie jest a jeżeli wam aż tak bardzo zależy to mogę się pofatygować odkręcić kompa i go sprawdzić.

@EDIT

Codegen 400W

TAK TAK, wiem jaka to lipna marka, ale co ja na to poradzę skoro MI się jeszcze nie spalił bo o niego dbam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłyszałem, że codegeny zwykle się paliły przy wymianie sprzętu (karty graficznej etc.), ja wymianę kart miałem 3 razy z czego GF 6200, jakiś radeon sapphire i ten nieszczęsny GF 5200 FX.

Ja nie miałem nigdy problemu ze spalonym zasilaczem (chyba mam szczęście do nich), ponieważ nie spalił mi się żaden przez całe moje użytkowanie komputerów. JEDYNY zasilacz który mi się spalił było z mojej winy... młody byłem i ciekawość wzięła górę gdy chciałem spróbować - co robi, a konkretniej jak działa czerwony przycisk przy zasilaczu zmieniający napięcie :P

Myślę, że zostanę przy codegenie ponieważ nigdy nie miałem z nim problemu, chodzi tylko o to, czy moją kartę udźwignie?

Odpiąłem 2 napędy bo nie są mi potrzebne (jak się ma wystarczająco szybki internet, żeby ściągać sobie MMO)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...