Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa X-Fi XtremeMusic - co, gdzie i jak


k4cz0r

Polecane posty

Planuję zakup 4 już karty dźwiękowej. Przez mój PC przewaliły się:

- X-Fi XtremeGamer [miałem ją ładne 3 lata, kupiona do głośników Logitech X-540, musiałem sprzedać ze względu na podłączenie PS3]

- X-Fi XtremeAudio PCIe [napaliłem się bo tania a z we/wy optycznym, które potrzebne mi było do PS3...niestety brak dekodowania sprzętowego DTS i DD (a jakość dźwięku wcale nie gorsza od Gamera)].

- X-Fi Titanium [niby takie cudo, taka świetna karta....a masa problemów przez brak DD i DTS, jakość dźwięku wcale nie lepsza od pozostałych]

Więc wkurzyłem się, sprzedałem Titanium i nie mam żadnej tylko zintegrowanego Realteka. Przez to niestety męczę się na głośnikach TV z PS3 oraz nie mogę podpiąć gitary elektrycznej pod Guitar Rig (nie wspominając już o jakości muzyki w Winampie...]. Zainteresowała mnie pewna okazja z XtremeMusic. Karta wycofana już z produkcji, lecz sprzętowo podobna do Titanium tylko na starym PCI i nie za 300 zł a ledwie 150. Można podpiąć panel od Audigy lub Fatal1ty więc będę miał wszystkie wejścia [łącznie z dużym jackiem do gitary i optycznym do PS3]. Pytania:

1. Czy obsługuje DD i DTS ? Konkretnie, czy SPRZĘTOWO go dekoduje i powinno działać bez problemów na PS3 [powinno....bo miał działać bez problemu Titanium].

2. Czy każdy panel Audigy [np. taki ] będzie działał bez problemu ?

3. Czy karta nie ma problemów z kompatybilnością z Win7 ? Cały czas są wypuszczane nowe sterowniki do karty [najnowsze 10 listopad '10] więc domyślam się, że tak.

4. Czy kabelek do połączenia panelu i karty jest jakimś specjalnym Creative ? Czy to zwykły kabel jak np. ATA itp. ? Bo w tym linku do panelu co podałem nie ma kabla w zestawie do połączenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdy nie interesowalem sie specjalnie ta karta, wiec moge powiedziec o niej tylko bardzo ogolnie. x-fi music jest po prostu inna wersja x-fi gamera. Jedyna roznica polega na tym, ze panel z wyjsciami jest pozlacany. Jesli wiec X-fi gamer byl dla Ciebie odpowiedni, to music powinien spelnic Twoje wymagania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego sie doczytałem, też 2MB X-Ram, ten sam chip, te same układy analogowe i cyfrowe tylko większa płytka PCB i z tego co widzę nie ma zablokowanego DD i DTS w sterownikach. A jak z tymi panelami ? Widzę tu, że nie które panele wymagają zasilania bezpośrednio, a inne pobierają go dopiero z karty.

Ah, no właśnie. Niemal....bo zauważ, że Music ma z tyłu WE/wy optyczne a Gamer tylko wyjście [mowa o Flexi jacku]. To kolosalna różnica jak dla mnie, bo wtedy mogę PS3 podłączyć bez panelu i potrzebuję tylko przejściówkę Toslink>mini-jack . Lecz przyda się panel ze względu, iż będę mógł i gitarę i PS3 miał podpięte cały czas a bez panelu będę musiał przełączać nie tylko kable ale i w ustawieniach karty z wejścia optycznego na Line-in. Niby minutka-dwie ale po parę razy dziennie tak robić będzie męczące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestet przegrałem tą aukcję z Audigy 4 Pro, doszła aż do 310 zł a ja mam ledwie 260-270 zł. Co mi zostaje:

a) kupić Auzentecha X-Raider, wygląda na w porządku kartę ale i tak ciężko cokolwiek o niej znaleźć

b) kupić X-Fi Titanium OEM i mieć nadzieję, że tym razem trafię na porządnego OEMa i nie będzie się gryzł ze sterownikami [bo to prawdopodobnie była wina czemu na poprzedniej nie działało]

c) kupić X-Fi Music i póki co męczyć się ze zmienianiem kabli w złączu Flexi-Jack raz na optyka do PS3 i raz na gitarę i kiedyś dokupić panel [dla wygody ;) ]

d) ....i to chyba tyle ? Punkt d) to inne sugestie. :P

PS Ehh...cały czas mi żal mi tego Audigy. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe d) na innym forum dali mi takie cacko - Club3D Theatron Agrippa , karta podobna do Auzentecha X-Plosion, który jest za ładne 400 zł [ten sam chip, nawet podobnie wyglądająca płytka PCB]. Lecz różne opinie doczytałem na zagranicznych stronach, jedni bardzo chwalą jako właśnie dobra kopia Auzentecha, inni katują za kiepskie przetworniki i inne podzespoły. Słyszał o niej coś ktokolwiek i się orientuje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auzentechy są drogie, bo są to dopracowane karty. Niby w większości są klonami Creative'wów, ale diabeł tkwi w szczegółach. Auzentech używa elementów wyższej jakości oraz lepiej dostraja sterowniki do swoich kart, czego efektem jest lepsza jakość dźwięku. Niestety nie mam pojęcia jak sprawuje się karta od Club3D, ale po tej firmie nie spodziewałbym się zbyt dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do stracenia [bo ktoś kiedyś wymyślił gwarancję :) ] i kupiłem jeszcze raz Titanium. Wtedy miałem z niewiadomego źródła a sprzedający miał ledwie parę komentarzy. Teraz kupiłem [z tego co piszą] od polskiego producenta z polską gwarancją. Jeżeli znów będzie problem z THX, czyli DD i DTS to tylko Auzentech mi zostanie lub jakaś okazja ze starszymi Audigy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...