Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PMwho

Nowy komputer

Polecane posty

Cześć,

zakładałem tutaj już temat i miałem wtedy do dyspozycji trochę więcej środków. No cóż.. sytuacja się zmieniła i mam naprawdę ograniczony budżet. Potrzebuję komputera do 1000-1100 złoty. Z czasem będę dokupywał/wymieniał część. Komputer ma być zdatny na podkręcanie. Posiadam jakiś odtwarzać DVD. Podsumowując, zestaw ma się składać z: płyty głównej, pamięci RAM, procesora, zasilacza, obudowy.

Brakuje tutaj karty graficznej, której umyślnie nie wymieniłem. Może jakaś zintegrowana karta graficzna z płytą główną? Jakby co to posiadam GeForce 7600 GT.

Mój proponowany zestaw:

Płyta Główna: Gigabyte 880GM-UD2H

Socket: AM3

Standard: mATX

Zint. karta graficzna: Radeon HD 4250

Cena: 280 złoty

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1333 MHz

Cena: 95 złoty

Procesor: AMD Athlon II X3 445

Taktowanie: 3100 MHz

Cache L2: 1,5 MB

Ilość rdzeni: 3

TDP: 95W

Możliwość odblokowania czwartego rdzenia i Cache L3

Cena: 260 złoty

Dysk Twardy: Samsung 500GB F3

Interfejs: SATA II

Cache: 16 MB

RPM: 7200

Cena: 145 złoty

Brak tu zasilacza i obudowy. Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego będziesz potrzebował komputer. Do gier czy do internetu lub pisania. Bo jak większość czasu gry to nieopłaca sie kupić płyty z zintegrowaną kartą graficzną. Bo i tak wkońcu będziesz musiał kupić. Ale to tylko jak większość czasu spędzasz na grach.

Ale ogólnie dobry procesor, RAM i dysk. Tylko zastanów się czy naprawdę chcesz zintegrowaną grafikę. Bo wtedy bierzesz:

Płyta główna: Asrock M3A770DE

Karta graficzna: Radeon 4850

Karta bardzo dobra. Można ją dostać w cenie 300zł.

Co do zasilacza to możesz wziąć Fortrona 400W lub 460W ten drugi jest lepszy tylko chyba we wszystkich sklepach się skończył.

Co do obudowy:

cena 150-200zł: Cooler master elite 370 lub cooler master elite 430

cena do 250zł: Cooler master gladiator 600

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego będziesz potrzebował komputer. Do gier czy do internetu lub pisania. Bo jak większość czasu gry to nieopłaca sie kupić płyty z zintegrowaną kartą graficzną. Bo i tak wkońcu będziesz musiał kupić. Ale to tylko jak większość czasu spędzasz na grach.

Nie mam pieniedzy na nowe gry, więc problemu raczej nie będzie. Gram tylko w Original War, Left 4 Dead 2 (od niedawna) oraz od czasu do czasu w Starcrafta 2. Myślę, że karta zintegrowana poradzi sobie z tym.. jakoś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym coś takiego:

SeaSonic SS-400ET 80+ 400W 145.00 zł

Goodram DDR3 2GB PC1333 CL9 105.00 zł

Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) 218.00 zł

Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ) 155.00 zł

AMD Athlon II X3 445 AM3 BOX 272.00 zł

CoolerMaster Elite 370 RC-370-KKN1 178.00 zł

Razem - 1073.00 zł (techplanet.pl)

Trzyrdzeniowy procesor, płyta główna pozwalająca na próbę odblokowania czwartego rdzenia, 2 GB pamięci (w przyszłości przydałyby się kolejne 2 GB), przewiewna i solidna obudowa oraz dobry, stabilny zasilacz. Co do karty graficznej - na razie pomęczyłbym się na starej, a przy najbliższym przypływie gotówki kupił nową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...